Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-04, 20:17    [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Cześć!
Chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś różnica między, np.
Marine Band MS i Marine Band Classic?

Jeśli tak to jaka?

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-04, 20:22    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

..no i jeszcze czym sie różni Delux?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-04, 20:29    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Nazwą :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-04, 20:47    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

A oprócz nazwy?

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-04, 20:59    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Marine Band MS:
- Chyba przede wszystkim różni się od innych Marinek tym że można go rozkręcić (zresztą jak wszystkie harmonijki w serii MS), ponieważ pokrywy mocowane są za pomocą charakterystycznych śrub (dwóch)
- Drewno z którego wykonany jest grzebień, na pewno w żaden sposób nie jest zabezpieczone przed chłonięciem wilgoci (całkowity brak impregnacji), różni się także wyglądem- nie widać tego na zdjęciu poniżej, jednak ma ono charakterystyczne poziome pasy [przypominające 'słoje'?]

Fotka:




Marine Band Classic:
- Pokrywy mocowane do grzebienia czterema gwoździkami
- Drewno niestety także niezabezpieczone - jedynie jego zewnętrzna warstwa pokryta cieniutką warstwą farby

Fotka:




Marine Band Deluxe:
- Mocowanie pokryw z grzebieniem za pomocą czterech ślub
- Porządna impregnacja grzebienia [w tej serii wykluczono zupełnie zjawisko pęcznienia drewna], jak podkreślają ich posiadacze (jak i producent rzecz jasna)- bez obaw można poddawać ją bezpośredniemu kontaktowi z wodą [prościej- można spokojnie myć]

Fotka:



- Deluxe od dwóch pozostałych różni się także wzorem na pokrywie (classic z MS mają PRAWIE takie same... Jedynym 'ale' jest w tej drugiej dopisek MS)
- Dodatkowo z tego co wiem każda z serii ma inne stroiki... jednak na czym konkretniej polega owa różnica- nie wiem.
_______________________________________________________________________________
Jeszcze taki OT z mojej strony - sieja, daruj sobie tego typu komentarze :] [przynajmniej dla mnie] są one po prostu żenadą.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Duduś
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-05, 17:07    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

I o to chodzi :) Ale MS i Classic są w tej samej cenie no nie?

pdr

[ Dodano: 2007-06-05, 18:15 ]
I jescze coś:
Czy tylko MB występuje w MS i Classic? Bo wiem że blues harp Ms ale chyba nie Class... Czy jeszcze inne np Pro Harp, Big River Harp, Blues Harp czy Special 20?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-05, 18:23    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Ogólnie harmonijki które podałeś są robione praktycznie jak MS'y tj. blachy mocowane na dwóch charakterystycznych śrubach, a blaszki stroikowe na mniejszych... Odpowiadając jednak na pytanie- nie ma ich w serii MS, choć umownie myślę, iż można by je same w sobie tym skrótem opisać.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Duduś
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-05, 19:00    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Marine Band MS zostały wycofane z produkcji w połowie lat 90. W serii MS są jeszcze Special 20 MS (dosyć rzadko), Blues Harp (niemal wyłącznie w wersji MS), Pro Harp MS, Cross Harp MS i Meisterklasse MS. Zwykła Special 20 (nie MS) znacznie sie różni od harpów modułowych. To jest inne podejście do instrumentu, inna jakość i szczelność. Do tego w MSach sa te same stroiki (no, w Meisterklasse są podobno niklowane, ale mimo to dość słabej jakości). Jakoś nie przekonują mnie takie harmonijki. Co do różnic w blachach między Marine Band a odmianą Deluxe. W nowszym modelu są inaczej ustawione przerwy, inne jest ustawienie stroika, aby zminimalizowac straty powietrza.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Duduś
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-05, 19:05    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Czyli MS'a już raczej nie kupie? A S20 kupie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-05, 19:09    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Skoro zwykła Special 20 jest w 100% rozkręcalna, po co kupować MS? Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Te harmoszki modułowe są robione tak, żeby wszystko ze wszytskim działało, a nie żeby najlepiej brzmiało. Lepiej kupić zwykłego Speciala. Naprawde świetnie gada.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-06-05, 21:23    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Czy wszystkie MS-y mają wystającą płytkę stroikową przy wylotach kanałów? Jeśli tak, to "classic" polecam, bo przez płytki komfort gry spada i jak już wpominałem [boleję nad tym od paru dni] kontuzji można się nabawić.

A tak z innej beczki, to widzę, że rozrzuca pan panie Dżem punkty jak leci. Nie to, że podważam wiedzę nagradzanych, lecz według mnie nie ma potrzeby nadużywać punktów, bo stracą one na wartości. Nazwijmy to fachowo "inflacją" :P
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-06, 13:16    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Pawelek napisał/a:
A tak z innej beczki, to widzę, że rozrzuca pan panie Dżem punkty jak leci. Nie to, że podważam wiedzę nagradzanych, lecz według mnie nie ma potrzeby nadużywać punktów, bo stracą one na wartości. Nazwijmy to fachowo "inflacją"


Fakt rozdałem punkty, ale tylko dlatego, że otrzymałem pomoc... :)

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawelek 


Wiek: 33
Posty: 77
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: pom. zach.
Wysłany: 2007-06-06, 12:34    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Wiem wiem ;] Chodzi mi tylko o to, żeby te punkty nie straciły na wartości. Bardzo mi się podoba pasujące do tego słowo "inflacja" :P

Dobra koniec OT.
_________________
lanss, lanss

http://www.lastfm.pl/user/harpp/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blindfrog 

Wiek: 39
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2007-06-22, 19:05    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Grałem i na Marine Band classic i MS i o niebo lepsza jest według mnie Classic. MS jest jakby taka "przymulona" (i nie chodzi tu o Gov't Mule :hah: ) wydaje mi sie, ze trzeba mocniej zadąć żeby uzyskać dżwięk, no i te wystające płytki stroikowe i to drewno. Zdecydowanie odradzam, jeżeli ktoś akurad by trafił na taką.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-29, 09:47    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

z tego co wiem to najlepszy marine band to deluxe rozkrecalny (sruby) i ma inpregnowane drewno w przeciwienstwie to classic
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-08-29, 11:51    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

SZCZYPIOR napisał/a:
z tego co wiem to najlepszy marine band to deluxe rozkrecalny (sruby) i ma inpregnowane drewno w przeciwienstwie to classic

:) :) :)
Czytałeś wypowiedź Conexa kilka postów wyżej? :) (no offence)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
serdujah 

Wiek: 38
Posty: 11
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 2009-09-14, 13:58    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

mam pytanie,
koledzy powiedzcie mi proszę, czy nauka na harmonijce hohner puck utrudnia sprawę w wydobyciu czystych pojedynczych dźwięków na harmonijce, ze względu na jej mniejsze rozmiary w porównaniu z np. marine band, czy podobnymi? jaka jest różnica w szerokości kanałów w puck a w innych harmoszkach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
max 

Wiek: 32
Posty: 15
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2009-09-14, 16:37    Odp: [Pytanie] Jaka jest różnica Marine Band MS i Marine Band Classic?

Różnica w szerokości kanałów naprawdę nie będzie ci przeszkadzać. A jeśli nawet to chwile pograsz i przyzwyczaisz się do innej szerokości.

Pozdrawiam:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu