Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Świstak 

Wiek: 35
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: 2008-02-18, 19:40    Odp: Szkoła...

Nie rozumiem. Albo czasy się zmieniły, albo w Zielonej Górze mają inne licea... Ukończyłem(z wynikiem pozytywnym) Liceum w klasie o profilu mat-fiz-inf, w mojej klasie(w innych mataematycznych podobne proporcje) 13 dziewczyn na 13 chłopaków, i wiele z nich naprawdę inteligentnych i ładnych(w tym moja dziewczyna oczywiscie:).
Inna sprawa ze studiami. Na bodajże 200 studentów elektrotechniki 1 roku na PP, przypada 5 kobiet:)
_________________
Literka Z, literka H, literka P
JAK ZHP!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
azazel 


Wiek: 35
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-20, 17:17    Odp: Szkoła...

No to chyba nie tylko Zielona góra jest taka wyjątkowa ;) U mnie było bardzo podobnie (profil mat-fiz). W liceum 18 dziewczyn, oczywiście niegłupich :) a teraz na transporcie na Politechnice Śląskiej na całym roku jest moze z 8 :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Świstak 

Wiek: 35
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: 2008-02-20, 17:24    Odp: Szkoła...

Właśnie. Urok polibud:) Gdzie do diabła idą te wszystkie kobiety po mat-fiz, skoro na uczelniach "ścisłych" jest ich tak mało. Ot, Zagadka. Prawie jak z archiwum X.
_________________
Literka Z, literka H, literka P
JAK ZHP!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-20, 20:52    Odp: Szkoła...

Zacznijmy od tego, że nie w każdym mat-fizie jest aż tyle niewiast :-)
Jeśli jednak są to idą na studia ekonomiczne lub na architekturę, inżynierię środowiska, produkcji czy też materiałową, a największy ich odsetek idzie na biomedy lub inne wydziały biol-chem inżynierskie :-)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-02-20, 22:01    Odp: Szkoła...

Na moim mat-fizie jest 9 niewiast (najwięcej na wszystkich mat-fizach w moim liceum :P ). Ja jednak nie wybieram się raczej na politechnikę a właśnie na studia ekonomiczne, więc być może trafię w miejsce o nieco wyższym współczynniku feminizacji :D .
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 

Wiek: 35
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: 2008-02-20, 23:44    Odp: Szkoła...

Na ekonomicznych jest o NIEBO większy stopień feminizacji. Wiem, bo mam brata na ekonomicznej. Ja polibuda, on ekonomiczna... I róznica jest nieziemska. Aż chce się studia zmienić:)
_________________
Literka Z, literka H, literka P
JAK ZHP!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
azazel 


Wiek: 35
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-22, 13:36    Odp: Szkoła...

Taaak to akurat prawda :D Mam kilku znajomych na akademii ekonomicznej :) Tam duuuuużą większość stanowią dziewczyny :D I po co się człowiek pchał na tą polibudę... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-22, 15:06    Odp: Szkoła...

azazel napisał/a:
I po co się człowiek pchał na tą polibudę...


Żeby się przekonać jak jest źle gdy nie ma dziewcząt w pobliżu ;)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 

Wiek: 35
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra/Poznań
Wysłany: 2008-02-22, 20:45    Odp: Szkoła...

Taa.. Mężczyźni zaczynają doceniac kobiety dopiero na politechnice. Ale z drugiej strony atmosfera na polibudzie- bezcenne:)
_________________
Literka Z, literka H, literka P
JAK ZHP!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
azazel 


Wiek: 35
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-02-22, 22:55    Odp: Szkoła...

Coś za coś :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tintirintin 

Wiek: 30
Posty: 10
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-04-09, 21:50    Odp: Szkoła...

a ja chodze do szkoły sportowej o profilu pływackim :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-09, 23:37    Odp: Szkoła...

A ja chodze do technikum mechanivznego na profil technik- mechanik. Tylko czy szkola jest potrzbna?? Bo wg mnie niebardzo. Ja chcialbym byc wolny tak jak Rysiek. PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-10, 07:29    Odp: Szkoła...

mymus91 napisał/a:
Ja chcialbym byc wolny tak jak Rysiek. PzDr

O nie był wolny ale jeżeli uważasz ze to co robił było wolnością życzę Ci powodzenia.

II LO im. Marii Konopnickiej profil Humanistyczny
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
prondek 


Wiek: 41
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-04-10, 07:52    Odp: Szkoła...

Ja skończyłam studia humanistyczne (czyt.: 9 facetów na roku) i uwielbiam podrzucać bratu różne zapomniane dokumenty na polibudę :]

Oczy można napaść :P Ech!.... tyle Wam powiem :roll:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tintirintin 

Wiek: 30
Posty: 10
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-04-10, 15:51    Odp: Szkoła...

mymus91 napisał/a:
Tylko czy szkola jest potrzbna?? Bo wg mnie niebardzo. Ja chcialbym byc wolny tak jak Rysiek. PzDr

to tak jak ja wolność przede wszystkim
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-04-10, 16:03    Odp: Szkoła...

tintirintin napisał/a:
mymus91 napisał/a:
Tylko czy szkola jest potrzbna?? Bo wg mnie niebardzo. Ja chcialbym byc wolny tak jak Rysiek. PzDr

to tak jak ja wolność przede wszystkim


Uważacie, że szkoła jest bez sensu i nie potrzebna?Gdyby nie szkoła to byście nie umieli czytać i pisać. Nawet byście nie mogli się udzielać na tym forum, bo nie wiedzielibyście o co chodzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-10, 16:33    Odp: Szkoła...

Tysek napisał/a:
Uważacie, że szkoła jest bez sensu i nie potrzebna?Gdyby nie szkoła to byście nie umieli czytać i pisać. Nawet byście nie mogli się udzielać na tym forum, bo nie wiedzielibyście o co chodzi.


No właśnie, niektórzy mają dziwne wyobrażenie "wolności". Może to i piękne, ale powiedzmy sobie jasno że nierealne. Co do szkoły - większość z nas nie lubi tam chodzić (ja wcale nie jestem wyjątkiem :P ), ale jest potrzebna. Bycie głupim i szczęśliwym nie jest najlepszym sposobem na życie.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-04-10, 17:49    Odp: Szkoła...

Ja już żałuję że za dwa tygodnie na lekcje do liceum nie przyjdę. :/ Wolność to dla mnie możliwość własnego wyboru i wybieram kształcenie się. Po części z powodu, że wracając do szkoły w wrześniu po przepracowanych wakacjach czułem jakby wakacje się dopiero zaczęły. Praca, dorosłość, itp. to jest problem. szkoła to pikuś trzeba mieć tylko odpowiednie do niej podejście.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tintirintin 

Wiek: 30
Posty: 10
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-04-10, 20:18    Odp: Szkoła...

Być może macie racje ,że mam błędne rozumienie wolności ale żeby wybierać to co właściwe a niekonicznie pzrzyjemne trzeba być poprostu dojrzałym być może ja właśnie jeszcze tego nie rozumiem.Jasne ,że nie chciałabym całkiem przestać chodzic do szkoły ale sami musicie pzryznać ,że czasami uczymy sie jakiś rzeczy ,które w ogóle ie są nam potrzebne i uczenie sie tego tylko dlatego bo ktoś nam tak kazał ogranicza naszą wolność.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-04-10, 20:24    Odp: Szkoła...

Po części masz rację. Czasami się uczymy zupełnie bezsensownych rzeczy. A propo:

tintirintin napisał/a:
uczenie sie tego tylko dlatego bo ktoś nam tak kazał ogranicza naszą wolność


Czytałem, że w niektórych krajach azjatyckich uczniowie nie muszą nic robić, nie muszą do szkoły chodzić, nie muszą się uczyć i o dziwo tym bardziej się uczą. Siedzą w szkole do późnego wieczora, a na dodatek sami tą szkołę sprzątają. Ale wątpię, żeby w Polsce takie coś się sprawdziło.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-10, 20:32    Odp: Szkoła...

Cytat:
Siedzą w szkole do późnego wieczora, a na dodatek sami tą szkołę sprzątają. Ale wątpię, żeby w Polsce takie coś się sprawdziło.


No ja też jakoś tego nie widzę, u nas jest jednak inna mentalność...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-10, 21:15    Odp: Szkoła...

tintirintin napisał/a:
ale sami musicie pzryznać ,że czasami uczymy sie jakiś rzeczy ,które w ogóle ie są nam potrzebne i uczenie sie tego tylko dlatego bo ktoś nam tak kazał ogranicza naszą wolność.


Tylko skąd wiedzieć, co jest "zupełnie niepotrzebne"? Życie może spłatać naprawdę dziwne psikusy i nigdy nie możemy być pewni, czy jakaś umiejętność, bądź wiedza uważana za bezsensowną nie przyda się w praktyce. Nie chodzenie do szkoły, to nie wolność. To za przeproszeniem głupota. Bez odpowiedniej bazy dalsze życie może być niezwykle trudne. Wolnością jest rozsądne korzystanie z możliwości, które są przed nami roztaczane.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-11, 13:08    Odp: Szkoła...

Moze i mam dziwne pojecie wolnosci wg wielu z Was ale no coz... Nielubie byc "zniewolony" tym wszystkim co mnie otacza. Ja pragne wolnosci i tyle. A szkola to dla mnie najwieksze zlo chyba czytac i pisac juz umiem to poco mi reszta?? Odruznaim dobro od zla, ale nie zawsze czlowiek jest wolny :( PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-04-11, 14:15    Odp: Szkoła...

no fakt szkola troche ogranicza wolnosc... to zalezy tez jak ktos rozumie to pojecie.
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-11, 14:21    Odp: Szkoła...

tintirintin napisał/a:
ale sami musicie pzryznać ,że czasami uczymy sie jakiś rzeczy ,które w ogóle ie są nam potrzebne .

no to ja porónam to do harmonijki: Po co sie uczysz Na pcozątku oh susanna czy Wlazł kotek na płotek? Od czegos trzeba zaczać by potem się móc określić co chcesz grać.

[ Dodano: 2008-04-11, 15:23 ]
a co do ograniczeń - szkoła daje więcje możliwości nowe horyzenty, perspektywy. Człowiek nie chodzący do skzoły może i jest "wyzwolony" ale tak naprawde jest MOCNO ograniczony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WoopeQ 

Wiek: 35
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-04-11, 14:31    Odp: Szkoła...

"czytac i pisac juz umiem to poco mi reszta??"

ostatnio czytając książkę o budowie gitar musiałem robić to z encyklopedią i repetytorium z fizyki. 2 lata wcześniej: "a na co mi ta cholerna rezystancja, i tak elektrykiem nie będę".

wiedza jest jedną z niewielu rzeczy, których nikt Ci nie odbierze. a nigdy nie wiesz, co będzie Ci potrzebne w przyszłości. jakby 3 lata temu ktoś mi powiedział, że będę studiował technologię drewna, to bym go chyba zabił śmiechem.
_________________
tak, wiem, piszę bez ładu, składu i chaotycznie, ale staram się zachować sens wypowiedzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
tintirintin 

Wiek: 30
Posty: 10
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-04-11, 16:46    Odp: Szkoła...

[quote="binek"]
tintirintin napisał/a:
ale sami musicie pzryznać ,że czasami uczymy sie jakiś rzeczy ,które w ogóle ie są nam potrzebne .

no to ja porónam to do harmonijki: Po co sie uczysz Na pcozątku oh susanna czy Wlazł kotek na płotek? Od czegos trzeba zaczać by potem się móc określić co chcesz grać.

no tak ale granie na harmonijce ci chyba sprawia przyjemność no nie? No a z nauka to rożnie bywa przynajmniej u mnie.Czasami dużo radości mi sprawia jak sie czegoś nowego naucze ale jak cie coś w ogóle nie interesuje no to cieżko wchodzi do głowy.Apo za tym ja siedze w szkole nawet po 12 godzin dzienie i dlatego to chyba wiadome ,że od czasu do czasu moge jej mieć dosyć. Ale staram sie akurat w tej sparwie nie narzekać bo sama sobie taką szkołe wybrałam :P

[ Dodano: 2008-04-11, 17:46 ]
[quote="binek"]
tintirintin napisał/a:
ale sami musicie pzryznać ,że czasami uczymy sie jakiś rzeczy ,które w ogóle ie są nam potrzebne .

no to ja porónam to do harmonijki: Po co sie uczysz Na pcozątku oh susanna czy Wlazł kotek na płotek? Od czegos trzeba zaczać by potem się móc określić co chcesz grać.

no tak ale granie na harmonijce ci chyba sprawia przyjemność no nie? No a z nauka to rożnie bywa przynajmniej u mnie.Czasami dużo radości mi sprawia jak sie czegoś nowego naucze ale jak cie coś w ogóle nie interesuje no to cieżko wchodzi do głowy.Apo za tym ja siedze w szkole nawet po 12 godzin dzienie i dlatego to chyba wiadome ,że od czasu do czasu moge jej mieć dosyć. Ale staram sie akurat w tej sparwie nie narzekać bo sama sobie taką szkołe wybrałam :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-04-11, 16:57    Odp: Szkoła...

tintirintin napisał/a:
Apo za tym ja siedze w szkole nawet po 12 godzin dzienie i dlatego to chyba wiadome ,że od czasu do czasu moge jej mieć dosyć.


To był chyba żart. To by znaczyło, że czasami (załóżmy) o 8.00 wchodzisz do szkoły i wychodzisz z niej o 20.00.

tintirintin napisał/a:

no to ja porónam to do harmonijki: Po co sie uczysz Na pcozątku oh susanna czy Wlazł kotek na płotek? Od czegos trzeba zaczać by potem się móc określić co chcesz grać.

no tak ale granie na harmonijce ci chyba sprawia przyjemność no nie? No a z nauka to rożnie bywa przynajmniej u mnie.Czasami dużo radości mi sprawia jak sie czegoś nowego naucze ale jak cie coś w ogóle nie interesuje no to cieżko wchodzi do głowy.Apo za tym ja siedze w szkole nawet po 12 godzin dzienie i dlatego to chyba wiadome ,że od czasu do czasu moge jej mieć dosyć. Ale staram sie akurat w tej sparwie nie narzekać bo sama sobie taką szkołe wybrałam :P


Tu nie chodzi o to czy nauka sprawia ci przyjemność czy nie. Chodzi o to, że jeśli chcesz dobrze grać na harmonijce to musisz zacząć od prostych zagrywek i melodyjek. Tak samo jest ze szkołą - jeśli chcesz się czegoś nauczyć to musisz zacząć od prostych (jak to mówisz "niepotrzebnych") rzeczy. Nie możesz obliczyć np.: objętości prostopadłościanu, jeśli nie umiesz liczyć i nie znasz wzoru.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-11, 17:06    Odp: Szkoła...

To, że się nie lubi szkoły (bo i ja samemu mam jej serdecznie dość momentami) nie znaczy, że można na instytucji oświatowej wieszać psy i negować to co nam daje. A co do odróżniania dobra od zła, to na prawdę mało kto to potrafi. A co do tego, że szkoła ogranicza wolność. Ta oznacza swobodę działania, myślenia, etc. w granicach jakie stanowi prawo i wolność drugiego człowieka. A w wypadku, gdy w imię "wolności" chcemy postępować wbrew prawu (gdyż obowiązek szkolny jest usankcjonowany ustawowo) to tak naprawdę mamy samowolę. Uznawanie szkoły za coś zbędnego świadczy o krótkowzroczności. Do tego jak już wcześniej pisałem, naprawdę nikt nie wie co się mu przyda. Mój nauczyciel historii powiedział mi kiedyś: "Chcąc rozśmieszyć Boga powiedz mu o swoich planach". Nie wiemy nigdy, czy te głupie regułki się kiedyś przydadzą, a możliwość taka jest zawsze. Do tego zdobywamy nowe umiejętności. Na przykład podstawowa umiejętność - czytanie. Każdy literki zna i według niektórych, edukacja powinna skończyć się na klasach I-III. Znamy alfabet i liczby do 10. Ale żeby np. przeczytać gazetę z programem i zaplanować wieczór filmowy należy tę gazetę ZROZUMIEĆ. A tu szkoła stara się zapobiegać analfabetyzmowi wtórnemu jak może, choć nie zawsze się to udaje. Podsumowując, mimo że nie chce się nam chodzić do szkoły (komu normalnemu chce, chciało i będzie się chcieć?), ale edukacja jest niezwykle istotnym czynnikiem w procesie rozwoju człowieka, szczególnie młodego. Rozwija go, uczy opiniowania, wyrażania sądów i ich ARGUMENTACJI. Ale słuchać mnie nie musicie, w końcu jestem smarkacz co trochę nabazgrze na forum i następnego dnia pójdzie na lekcje...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
gilva53
Pixel 


Wiek: 35
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-04-11, 17:31    Odp: Szkoła...

Co do wolności....

OPEN SOURCE GÓRĄ ! ! ! :D
_________________
jid: pixel88@jabster.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu