Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-30, 01:33    Pytanko o dźwięki

Ok mam pytanie jak będa wyglądać dźwięki na kanałach w tonacji A (w 1 pozycji i w 2 pozycji i w 3 jeżeli nie robiło by to problemu), nie mogę nigdzie znaleśc a z moją teorią muzyki jest kiepsko :D

Jeżeli mógłby ktoś mi pomóc to będe bardzo wdzięczny :) (sprzęt chciałbym zmienić bo w moim staruszku 2 kanał na wdechu powiedział że nie chce współpracować, a rozważam kupienie albo tonacji C albo A)

Za błędy przepraszam albo jeżeli temat był już o podobnej tematyce ale organizm bardzo silnie domaga sie snu a mózg mu nie pozwala.

Z góry dziękuje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-03-30, 11:33    Odp: Pytanko o dźwięki

Dźwięki wyglądają tak:
1 2 3 4 5 6 7 8 10
A C# E A C# E A C# E A wydech
B E G# B D F# G# B D F# wdech

I tak jest we wszystkich pozycjach. Pozycje to tylko zmiana tonacji, w której się gra.

Przepraszam, ze wyszło to "trochę" nieczytelnie ale nie jestem się w stanie dogadać z przeglądarką, tak, żeby wyświetlało się, jak trzeba.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Marvin999
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-30, 12:09    Odp: Pytanko o dźwięki

Dziękuje serdecznie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wilk 

Wiek: 43
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-05, 19:43    Odp: Pytanko o dźwięki

Nie będę zakładać nowego tematu by nie śmiecić niepotrzebnie więc pozwolę sobie zadać tutaj pytanie ale na wstępie powiem że jestem całkowicie zielony co do harmonijki.
Mam taki problem że ciężko wydobywać pojedyncze dźwięki, ostatnio udało mi się to gdy harmonijkę trzymałem pod kątem około 35 stopni tylko nie wiem czy w ten sposób to robić.

Powiedzcie proszę mam dalej szukać w normalnym położeniu czy mogę uczyć się trzymając w ten sposób harmonijkę?


Z góry dziękuje za pomoc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-05, 21:29    Odp: Pytanko o dźwięki

Widziałem jak jakiś facet zrobił na YouTube serię filmów instruktażowych i kazał przekrzywiać tak harmonijkę. Czy to dobre, to nie wiem. Ja próbowałem i nie wychodziło, wolę zdecydowanie swoją metodę, czyli trzymanie w miarę prosto, no, może nieco w dół. Ale jak u Ciebie się sprawdziło (u mnie nie), to rób tak, jak wygodnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 22:54    Odp: Pytanko o dźwięki

bo o to chodzi, nie? o komfort :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-07, 20:58    Odp: Pytanko o dźwięki

Właśnie, jak harmonijka Ci nie siedzi w paszczy wygodnie, to zapewne będzie Cię drażnić irytować i gra wychodzić nie będzie. Ale oprócz wygody, trzeba też mieć możliwość wykonywania harmonijkowych technik.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blizzard 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2008-04-08, 16:42    Odp: Pytanko o dźwięki

Też jestem zielony, ale mnie osobiście pomogło coś takiego:

Złap harmonijkę palcami za oba końce (tam gdzie śrubki), ułóż usta jak do gwizdania, przyłóż dokładnie do danego otworu i delikatnie zacznij dmuchać (zasysać - tak trudniej...)... Możesz wtedy wyczuc otwór nie tylko językiem, ale też widzisz harmonijkę kątem oczu - stąd chyba (jak to wcześniej nadmienił Maciek) wytłumaczenie tego, że czyste wychodzą ładniej :)

Potem zacznij się powoli przerzucać na trzymanie klasyczne i będzie gitara ;)

Mnie to pomogło... Mam nadzieję, że i Tobie jakoś się to przyda! Najważniejsze, aby gra sprawiała przyjemność - a jak to Ci zacznie wychodzić, to zobaczysz, że potem jest z górki ^^

Pozdrawiam,
Blizz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu