Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-05, 15:27    Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Cześć.
Dzisiaj grając z tabów doszłem do wniosku że nie mogę się połapać gdzie są poszczególne kanały żeby dmuchnąć prawidłowo. Ciągle sie myle i to mnie już zaczyna zniechęcać. Jak szybko załapać gdzie jest jaki kanał?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-05, 16:04    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Można taką sztuczkę zastosować. Jak chcesz np. dmuchnąć w 4, to zakryj 3 i 5 palcami. Wtedy przy dmuchnięciu odezwie się 4 jedynie. Dzięki temu będziesz wiedział jaki dźwięk chcesz osiągnąć i jakoś uda Ci się trafić. Ale to żmudne ćwiczenia tak, czy siak Cię czekają.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Carnival
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-05, 16:35    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Tak jak napisał Maciek. I przy okazji dobrze się wsłuchuj w wysokość dźwięku, bo na wyższym stopniu wtajemniczenie będziesz musiał rozpoznawać dźwięki na wyrywki aby np. coś zaimprowizować. Najpierw graj z palcami, potem spróbuj bez nich, a jeśli już zacznie Ci się udawać to spróbuj atakować pojedyncze dźwięki za każdym razem odkładając harmonijkę od ust na kilkanaście centymetrów po zagranym dźwięku. Powodzenia :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-05, 18:56    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Dzięki chłopaki , cóż potrenuje na palcach bo trening czyni mistrza. Jest tu zarejestrowany ten chłopak co robi te fajne testy harmonijek na youtube?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-05, 19:06    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Maciekdraheim robi recenzje
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-05, 21:34    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

To chyba o mnie chodzi, jak to SZCZYPIOR napisał powyżej. Te recki (i nie tylko one, bo parę innych harmo filmów mam) są na kanale:

www.youtube.com/harmonicapl

Niedługo pojawi się recenzja harmonijki Seydel Blues Solist w tonacji Bb.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2008-04-05, 22:17    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

podstawowa rzecz - nie graj z tabów. Pzdr.
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-05, 22:50    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Maciekdraheim napisał/a:
To chyba o mnie chodzi, jak to SZCZYPIOR napisał powyżej. Te recki (i nie tylko one, bo parę innych harmo filmów mam) są na kanale:

www.youtube.com/harmonicapl

Niedługo pojawi się recenzja harmonijki Seydel Blues Solist w tonacji Bb.

Ok , zawsze sie głowiem kto to robi takie zajebiste recenzje. Nie musisz mówić że masz recenzje inne bo oglądałem do końca wszystkie także dziennie odwiedzam twój kanał 3 razy żeby sprawdzić czy nie zrobiłeś nowej recenzji bo naprawde super ci to wychodzi. Czekam na recenzje seydela , z kąd posiadasz ten fajny mikrofon Grundig co przedstawiłeś go w wersji angielskiej , podłanczasz go pod PC?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-05, 23:31    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Oprócz recenzji Seydla Solista, pojawi się na Maćka koncie również moja recenzja Goldenki
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-06, 13:24    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

karzeł napisał/a:
podstawowa rzecz - nie graj z tabów. Pzdr.


Czemu mam nie grać z tabów?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-06, 13:29    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

lepiej samemu rozpracować utwór, wtedy ćwiczysz sobie słuch muzyczny. A biednie by wyglądało jakby ktoś Cię na przykładowym ognisku poprosił żebyś coś zagrał a Ty byś musiał odpowiedzieć "nie nie zagram bo nie mam przy sobie tabulatury". Tak więc sam rozpracowuj utwór, ale nie zapisuj go tylko zapamiętaj. Jak dużo będziesz grał to już intuicyjnie wręcz będziesz jeździł po harmonijce grając coś pierwszy raz. I od razu nie będzie idealnie ale po pewnym czasie zacznie wszystko wychodzić.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-06, 13:46    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Carnival napisał/a:
Czekam na recenzje seydela , z kąd posiadasz ten fajny mikrofon Grundig co przedstawiłeś go w wersji angielskiej , podłanczasz go pod PC?


A mikrofon mam z zaprzyjaźnionego antykwariatu, wymieniony za CD Johna Lee Hookera Jr, co akurat 2 sztuki miałem. Zmieniłem wtyczkę z XLR na Jacka i podłączam bezpośrednio do kompa. Pieca brak, to trzeba sobie radzić :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-06, 13:53    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Musze takowy sobie kupić bo naprawdę ma piękne brzmienie. Orientujesz się ile średnio takowy mógłby kosztować?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 14:00    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Pozwole sobie sprostować Twój mikrofon nie miał wyjścia XLR tylko Din jak mój (też mam grundiga ale innego) jakby miał XLRa to nie było b problemu, bo na allegro są kable XLR-Jack
Zaraz sie dorwe do aparatu to zrobie fote jakich przejsciowek musialem uzyc bo mi ten grudnig działał
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-06, 14:08    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Carnival napisał/a:
Musze takowy sobie kupić bo naprawdę ma piękne brzmienie. Orientujesz się ile średnio takowy mógłby kosztować?


Raz na eBay'u był po 125 euro, innym razem na allegro poszedł za dychę. Ciężko go znaleźć, bo to cacuszko z połowy lat 70. o ile nie starsze. A może rzeczywiście miał DINa, zamiast XLR? Ja się na tym nie znam. A co do brzmienia, to na kompie nie pokazuje wszystkiego. Raz podłączyłem go na próbie z zespołem Punk Rockowym pod mixer i kolumnę i krzyczał jak prosię na sterydach! To było brzmienie :) . Tylko ciężko takiego znaleźć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 14:14    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Tak mój Grundig GDM 19 brzmi !!! Podłączony do komputera
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-06, 14:26    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Carnival, tu masz parę linków z moim Grundigiem:

http://cgi.ebay.pl/Grundi...1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.pl/Grundi...1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.pl/GRUNDI...1QQcmdZViewItem

Jak widać, 3 ładne mikrofony z lat 70. Mój tyle ma i wciąż działa, więc to chyba twardy sprzęt jest. I nawet nie drogo. Jak widać za Odrą dobry sprzęt mają. Poszukaj też na eBay'u Szczypiorowego Grundiga, bo też brzmi nie najgorzej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 14:49    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Mój Grundig GDM 19 jest z początku 60. jedne zrodla podaja ze '60 inne ze '62 i '63 ale kto powiedział że ten model nie mógł być produkowany przez całe lata 60. przyjmuje wiec ze jest z .60
Mam zamiar wyprobowac go na lampie oczywiscie na kompie brzmi strasznie kijowo :D :P
Tu pokaże przejściówke jaką musiałem zrobic by działało nie obicinając zadnych kabli (JEZELI ktos jest zainteresowany schematami co z czym polutować-służe pomocą)


A tutaj pokjazuje jak to razem wygląda, najpierw jest mikrofon z kablem "macierzystym" zakonczony DINem, potem moja przejściówka DIN-XLR, a na końcu jest kabel DLR-Jack(duży)
...ahaa i jeszcze przejście duży jack-mały jack
No sporo tego :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-06, 15:04    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Moją uwagę przykuł mikrofon ten na 1 linku i na ostatnim. Tylko nie wiem na czym polega kupno na ebayu bo nie znam niemieckiego , i nie wiem jak z nim sie dogadać. Za to że z niemiec do polski mi przyśle trzeba prowizje czy coś płacić?
A co sądzicie o tym mikrofonie http://allegro.pl/item340...12_vintage.html
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 15:31    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

KUPUJ GO POKI SIE DA TAK TANIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GADA TAK
http://youtube.com/watch?v=_S4zUV3Rqvk
w drugiej częsci jest ten mikrofon DAJE RADE!!!

[ Dodano: 2008-04-06, 16:35 ]
JA generalnie mam nadzieje że ten mój grundig na lampach zabrzmi podobnie dlatego go kupiłem
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-06, 15:54    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Czyli dosyć opłaca się go brać?

Nie wiem ,chyba takowego nabędę ale mam wątpliwości , czy będzie dobrym wyborem. Jakie przejściówki kupić odrazu żeby dało sie go do kompa podłączyć?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 16:12    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

słyszałeś jak brzmi, lepszejszego nie kupisz, nie ama teraz lepszego na allegro
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-06, 16:13    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Dobra , teraz trzeba zagadać do mamy czy pożyczy trochę manej , jak tak to jeszcze dzisiaj spróbuję go kupić.
Tylko jakie trzeba kupićprzejściówki żeby bez problemu dało siego podłączyć pod PC
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 16:30    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

musisz mieć:
-kabel XLR-Duży JACK
-przejscie dyzy jack-maly jack
-wtyczke DIN żenska
-wtyczke XLR męską
a jeżeli nie masz zamiaru zachowywac oryginalności to obetnij kabel i przylutuj dużego jacka i przejscie na malego (bedziesz mogl bez problemu do ampa podlaczyc)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-06, 17:21    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Ja zrobiłem ten ostatni motyw. Dałem fachowcowi paręnaście złotych i ten przerobił mi go na 1/4 jack. Działa dobrze. A przy zakupie z Niemiec, jeżeli kwota będzie za duża (chyba pow. 22 euro z przesyłką), to mogą narzucić cło.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-06, 17:59    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Szczypior , musze mieć te wszystkie wtyczki żeby podłączyć do komputera?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 20:11    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Możesz drugi sposób wykorzystać ale nie rób jacka 1/4 tylko Dużego bo z duzym mozesz sie podlaczac do ampa
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-06, 20:41    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

Ale jack 1/4 to właśnie ten duży jest ;) . Ja mam z dużym, tylko do kompa podłączam przez przejściówkę na mały jack za 2 zł.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-06, 22:59    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

sorry :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
prondek 


Wiek: 41
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-04-07, 08:03    Odp: Jak załapać gdzie są poszczególne kanały.

A ja tam jestem za początkowym graniem z tabów. Jak bym miała tak po prostu wziać harmoszkę i coś prónbować grać, to bym się załamała. A tak - mam materiał w do ćwiczeń w postaci "When the Saints Go Marching In" i "Czterech pancernych".

Trąbię sobie i nasłuchuję, czy brzmi tak jak powinno, a przy okazji osłuchuję się z dźwiękami. A jak mi się zaczyna nudzić, to akurat kojarzę, że jakiś dźwięk, czy zestaw dźwięków, brzmi zupełnie jak jakiś inny fragment melodii i szukam dalszych dźwięków sama.

I tak to granie z tabów miesza się z graniem zwe słuchu. Więc tak szybko tabulatury bym nie demonizowała. Przynajmniej na samym początku.

A jak trafiać w dźwięki? Na początku namierzam dziurę wzrokiem, przystawiam do ust u gram. A na 6-ce mam kawałek zdartej farby, więc nie muszę liczyć otworów. A potem to jakoś samo wychodzi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu