Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wawrzor 

Wiek: 40
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-03, 11:07    Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem harpa Marine Band Deluxe (G). Gra się lekko i przyjemnie ale wydaje mi się że znalazłem jakiś feler.

Otóż dźwięki (2) i 3 brzmią tak samo :/ Przy wdechu na drugim najpierw dzwięk się robi taki płaczący i odrazu potem gra tak jak 3 na wydechu.

Dodatkowo 3 na wdechu też ciężko zagrać - najpierw taki płaczący i potem dobry.

Reszta kanałów gra nieporównywalnie gładko więc podejrzewam że jest coś nie tak ze stroikiem.

W celu rozeznania rozkręciłem harmoszkę i obejrzałem stroiki ale nic niepokojącego nie znalazłem. Wyglądały idealnie. Ułożenie (choć nie znam się jakoś za dobrze) też było oki. Nawet odkręciłem stroiki od korpusu żeby lekko nimi pomanewrować (gdzieś na forum przeczytałem że mogą nie być równo i czasami tak sie dzieje) ale po skręceniu dalej to samo.

Trochę mnie to irytuje, bo dałem za nią nie małą kase i gra fajnie, ale pozostaje dziwne uczucie że coś jednak jest nie tak.
Chętnie sam poprawię, jak tylko ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-04-03, 13:41    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

(2) i 3 grają tak samo:D:D:D:D uwaga ponieważ tak mają grać!! Takie jest ułożenie dźwięków na 10-cio kanałowym diatoniku.
A dziwny dźwięk to najprawdopodobniej wina techniki. Także spokojnie wszystko zapewne jest w jak najlepszym porządku. Miłego grania.
Pozdrawiam
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2008-04-03, 16:54    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

Dwójka na wdechu sprawia problemy w początkowym graniu - więc tym się nie przejmuj. Ćwicz aż dojdziesz do dobrego brzmienia (2). Pzdr.
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wawrzor 

Wiek: 40
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-03, 17:01    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

acha.......no to się wypuściłem :) ale ponoć nie ma głupich pytań.

A wzieło mi sie to z tąd że przesiadłem się z chromatyka i tam to trochę inaczej wygląda.

Dzięki w każdym razie za powstrzymanie mnie przed dalszymi "naprawami" :)

uciekam ćwiczyć
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-03, 21:24    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

A to, że najpierw dźwięk jest jak to określiłeś "płaczliwy", to znaczy, że przypadkowo robisz zaczątki podciągu. Obniżasz nieco dźwięk nadając mu takie brzmienie. Postaraj się wydobywać ton naturalny, ale umiejętności obniżania się nie wyzbywaj, bo potem będzie Ci konieczna.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blizzard 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2008-04-08, 16:43    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

Mam podobny problem na SS-ce... Tylko o ile jak Maciek podpowiedział, aby przy wydechu wydąć policzki (o dziwo pomogło ^^), to czy macie może jakieś rady odnośnie wdechu na tych kanałach? Jeżeli gram jakiś kawałek, gdzie po sobie następuje kilkakrotny wdech na kanałach 6-10, to po prostu płuca mi wysiadają, bo abym mógł wydobyć jako taki dźwięk, muszę dmuchać wszystko co się tam jeszcze znajdzie, a i to bywa za mało... O_o

Czy to może moje płuca są wadliwe, czy może to ten nieszczęsny SS, czy może po prostu coś robię źle...? Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam,
Blizz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-08, 18:18    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

Blizzard napisał/a:
i gram jakiś kawałek, gdzie po sobie następuje kilkakrotny wdech na kanałach 6-10, to po prostu płuca mi wysiadają,


Teraz płuca wysiadają, ale cierpliwości. Im więcej będziesz grał, tym więcej powietrza z czasem sie w Tobie zmieści. A co do techniki wdechu, to spokojnie, głęboko z przepony trzeba zassać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blizzard 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: Z nienacka
Wysłany: 2008-04-10, 21:04    Odp: Marine Band Deluxe - zepsuty stroik ?

Nie ma chyba rzeczy niemożliwych, skoro komuś się to już udało ^^... Teraz tylko jeszcze trochę wolnego czasu i ćwiczymy dalej ;)

:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu