Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kuba1984 


Wiek: 39
Posty: 5
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-02-19, 00:16    Druga harmonijka dla początkującego

Od jakichś czterech miesięcy uczę się grać. Jak do tej pory mam harmonijkę Bluesband Hohnera ale pomyślałem żeby zainwestować w coś lepszego. Zastanawiałem się nad Golden Melody ale nie chciałbym 'rzucać się z motyką na słońce' i wolałbym kupić coś z czym dam sobie radę, bo wciąż uważam się za raczej początkującego. Co myślicie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Atydea 


Wiek: 37
Posty: 18
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-02-19, 10:37    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Witam dokładnie mam ten sam problem, również Blues Band obecnie posiadam i także jestem mocno początkująca,z tym że mi polecono jako drugą harmonijkę Special 20..No ale może niech się wypowiedzą fachowcy;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-19, 11:51    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Moim zdaniem Golden Melody i Special 20 to doskonałe modele dla początkujących. Ze wskazaniem na Special 20 (dla początkujących).
Pozdrawiam
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-02-19, 13:21    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Special 20, Blues Harp...
Ta pierwsza jest najwygodniejsza ze wszystkich które znam... wręcz idealna dla początkującego...
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-02-19, 14:50    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Ja też granie zaczynałem od Blues Banda, a potem nabyłem Blues Harpa. I tą harmonijkę mogę śmiało polecić. Ostatnio jednak drogą kupna wszedłem w posiadanie Seydela Blues Solista i muszę przyznać, że wydaje mi się lepsza od Blues Harpa. Cena praktycznie ta sama, nawet na korzyść Seydela.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-19, 19:50    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Nie rozumiem tego stwierdzenia "rzucać się z motyką na słońce" w odniesieniu do zakupu lepszych harmonijek. Lepszy sprzęt ma to do siebie, że gra się na nim łatwiej i przyjemniej, nie ma więc trudności w przesiadce na lepszy model. Porządna harmonijka nie stwarza jakichś problemów, leczy jedynie otwiera nowe możliwości poprzez lepsze działanie. Skoro udaje Ci się wydobyć dźwięk z BluesBanda, to z Goldenki czy Speciala zrobi się to zdecydowanie łatwiej, a i sam dźwięk będzie ładniejszy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kuba1984 


Wiek: 39
Posty: 5
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-02-19, 21:15    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Czytam wypowiedzi innych forumowiczów którzy mówią że np na niektorych harmonijkach trudniej wykonac podciagi. Miałem na myśli to że nie chciałbym kupić modelu który spowolni moje postępy w nauce. Nie mam własnych doświadczeń więc pytam. Mam rozumieć że im droższa harmonijka tym mniej wymagająca?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-19, 21:35    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Jeżeli są harmonijki uwsteczniające....... to na pewno można do nich zaliczyć blues banda i silver stara, a z harmochami to jest tak, że np podciąg na droższych modelach zzrobisz ładniej szybciej i wogóle bo stroiki są lepiej regulowane i te haronijki są szczelniejsze
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-19, 22:43    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Kuba1984 napisał/a:
Mam rozumieć że im droższa harmonijka tym mniej wymagająca?


Mniej więcej tak. Harpy droższe są tak jak powiedział SZCZYPIOR szczelniejsze, przez co mniej powietrza się marnuje, przerwy między stroikiem a blachą są mniejsze (efekt jak poprzednio), co ułatwia zwykłe wydobycie dźwięku, a także podciąg. Nie wymaga on wtedy zwiększonego przepływu powietrza. Co więcej, niektóre droższe harmonijki (począwszy od Special 20, przez Marine Band Deluxe i wyżej) pozwalają nawet na zrobienie overblowa! Mi na tanich harmonijkach ta sztuczka udaje się tylko jak po zdjęciu pokryw zatkam górny stroik palcem, albo wykąpie harmonijkę (tylko z plastikowym korpusem!) w wodzie. Na parę minut staje się niesamowicie szczelna i overy wychodzą niemal same. Jednak, żeby łatwo się grało potrzeba fabrycznie szczelnego sprzętu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-25, 21:47    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Ja przesiadłem się z silverstara na marinebanda i nie żałuje decyzji . no , ale już troche minęło od powstania tematu Kuba1984, powiedz na co się zdecydowałeś ;] pozdroo
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-26, 00:39    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Zastanawiam się nad kupnel blues harpa( bo mój bluseband to ekhm to chrzanu z nim) ALE zastanawiam się czy nie wziąść drewnianego korpusu.

http://www.allegro.pl/ite...harp_nowa_.html

http://www.allegro.pl/ite...harp_nowa_.html

Nad tymi sie zastanawiam...

Cóż moglibyście polecić. Wiem jakie są różnice w dźwięku, w grze ale zastanawiam się cóż będzie lepsze... Plastik fantastick czy drewienko.

To by był mój drugi instrument ssąco dmuchajacy i tak myślę sobie.

Mógłby ktoś wspomóc w tej decyzji?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-26, 15:47    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Na Twoim miejscu wybrałbym Blues Harpa z uwagi na to , że ma impregnowane drewno. pozdr :D
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-26, 16:02    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Nie kupuj Blues Harp'a, ze względu na to że są lepsze harmonijki w tej cenie oniebolepsze
blues harp to drewno, jeżeli koniecznie chcesz drewno-to kup MArine Band Hohnera warto sie poswiecic brzmienie jest nieporównywalnie lepsze od Bluesa Harpa....
Natomiast jeżeli idzie Ci o wygode, to kup Golden Melody lub Special 20 obie po 80 zł
Są lepsze od Blues Harpa i Pro Harpa
Wiec na twoim miejscu wybralbym Special 20 lub Golden Melody
Druga srpawa NIE kupuj na ALLEGRO!!!!!
O reklamacjach bedziesz mogl zapomniec!!!
kup albo w
www.bratpol.com.pl
albo w sklepie Romana Badenskiego czlowego polskiego harmonijkarza
Sklep Badenskiego
ALE NIE NA ALLEGRO !!!!! to tyle
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Marvin999
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-03-26, 16:14    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Ja ze swojej strony mogę doradzić Seydela Bluesa Solista. Bardzo podobny do Blues Harpa, ale moim zdaniem lepszy.

W internecie porównaj ceny, zanim zamówisz, bo można się naciąć. Ale moim zdaniem najlepsze sklepy muzyczne to takie rzeczywiste, nie internetowe.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-26, 17:06    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Jedną z allegro kupiłem i jest super :) żadnej wady nie było więc po prostu allegro raz zaufałem :) dlatego patrzyłem na allegro :)

Przede wszystkim dziękuje za sklepy internetowe :)

Na żywo fakt że lepiej ale jak patrzylem w muzycznym to były powyżej 120 jakieś a niestety nie stać mnie na taką...

Dziękuje za pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-26, 17:22    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Niektóre "rzeczywiste" sklepy muzyczne są w stanie zamówić dla Ciebie pożądaną harmonijkę, trzeba tylko zapytać sprzedawcy :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kuba1984 


Wiek: 39
Posty: 5
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-03-30, 02:19    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Ostatecznie zdecydowałem się na Golden Melody. Mam ją od jakiegoś miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Trudno nawet porównywać z Bluesbandem. Co do sklepu, to kupowałem w 'rzeczywistym' ale zamawiałem przez internet i dostałem ją pocztą. Niestety harmonijka miała trochę porysowane pokrywy ale nie przeszkadza to w graniu więc nie reklamowałem. Następnym razem zdecyduję się chyba jednak na tradycyjny sklep.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-31, 19:13    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Mam szczerze mówiąc duż poblem
Będę dziś zamawiał sprzęt Golden Melody ALE

Kurde nie mogę się zdecydować w tonacji... C czy A

MOże któś doradziś fachowym słuchem, radą, czymkolwiek?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-03-31, 19:48    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Zależy od upodobania.. jeżeli to początek twojej przygody to C... Do tej tonacji znajdziesz najwięcej pomocy i pasujących podkładów... Ja mam taką w ton A i nie narzekam bo śpiewa ślicznie. http://pl.youtube.com/watch?v=mqmEO31wPa0 tutaj możesz posłuchać
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-31, 19:49    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Moje ostatnie nagranie w HB jest na harmonijce w A, więc możesz posłuchać jak ta tonacja brzmi. A brzmi niżej i taka bardzo bluesowa jest, ale C też bluesowości odmówić nie można mimo, że sporo wyższa. Za to wydaje mi się lepiej skrojona do nauki, bo na nią więcej materiału znajdziesz. Taka najbardziej uniwersalna.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-31, 20:02    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Ja dizś zamówiłem w bratpolu Goldene w C :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-31, 20:09    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Daj znać jak dojdzie i małą reckę walnij. Ja widzę, że u Romka Badeńskiego będzie obsuwa z moim Seydlem. Nie fajnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-31, 21:22    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

A ja jestem posiadaczem Goldeny w A i sobie chwalę ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-31, 22:35    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Grałem na C i zastanawiałem się po prostu czy C czy A. Ale może czas bardziej przybluesić?;> :D

A co do uniwersaności. Nie pamietam kiedy robiłemc cos zgodnie z zasadami albo tak jak cała reszta ;) :D

A więc (składniowo już jedynka) czas napisać do Romka o Golden Melody tonacja A :)




Ok zamówione :)

Nową epokę i rozdział życia czas zacząć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ice250 

Wiek: 31
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-26, 20:47    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Nie chce zakładac nowego wątku więc zapytam się w tym.
Mam BluesBanda i chciałbym coś lepszego. I wacham sie między Special20 a Marine Band. Niby Special wygodniejszy ale jakoś ciągnie mnie do tej marynki. Co mam wybrac? Gram od niedawna ale mysle że już nienajgorzej sobie radzę. I czy warto dać 5 dych więcej i kupic MB deluxe? wiem czym sie różnią mniej więcej ale czy opłaca sie zapłacić więcej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-26, 22:07    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Ja kupiłem Deluxe'a i nie żałuję. Speciala 20 też mam i również chwalę. Ja bym wziął Speciala, ale to Twoja kasa.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ice250 

Wiek: 31
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-26, 22:12    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Czemu jednak Special? kurcze, sam już niewiem co wybrac...z jednej strony polecany przez wszystkich special a z drugiej ciągnie mnie do drewna i maryny...chyba posłucham głosu serca i kupię marynke ;] a czy deluxe to zalezy ile kaski będzie ;]
Czy taki wosk do impregnacji drewna w harpie o którym mówiłeś jest drogi?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-26, 22:14    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Special dlatego, że tańszy i plastikowy, chociaż ja drewno uwielbiam :) . A wosk w jakichś świeczkarniach parę złotych kosztuje. Ale Deluxiak też świetny harp i jak go kupisz, to nie pożałujesz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ice250 

Wiek: 31
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-26, 22:18    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

W sumie maryna zwykła i special kosztują tyle samo. Myśle że poczekam jeszcze pare tygodni, pomęcze jeszcze Bluesbanda i dozbieram na MB Deluxe.
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-06-28, 12:13    Odp: Druga harmonijka dla początkującego

Witam!

Mam takie pytanie, ten temat doskonale pasuje:
Męczę się już jakieś 2 tygodnie na SS-sie, i potrafię już trafiać w kanały, melodyjki z tabów mi już całkiem nieźle idą, lecz czas na kolejne kroki... Chciałbym kupić sobie już jakąś lepszą harmonijkę, i tu mam dylemat... Długo zastanawiałem się nad Goldenkiem, ale przestraszyły mnie opinie użytkowników forum, że jest nietrwała... Więc rozpatruję też BluesHarp'a... Którą z tych 2 byście mi doradzili? Chciałbym mieć harmonijkę do gry solowej, jak i do akompaniamentu gitarze... (a może inna też wchodzi w gre? :P )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu