Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-28, 20:46    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Kamil, no chromatyk, hmm Ja szczerze mówiąc jeśli już to kupiłbym harmonijke diatoniczą z registrem(to nie chrom, bo ma uklad dziwekow jak w diatoniku) to jest fajjna sprawa, tylko na cholere mi to ! Może będziesz wymiatać na chromie- tylko trzeba znać troche teorii, a jeśli ta harmonijka będzie służyć Tobie tylko do grania melodyj, to nie lepiej zainwestować w jakieś tremolo czy oktawe??
Maciek mnie ostatnio przekonał, że nie warto kupować droższych harmonijek niż Marine Band Deluxe, bo różnice między modelami powyżej 100 zł są niewielkie
A po co wydawać kupe kasy na diatonika jak za 80 zł można ieć PRO fesionalny sprzęt
Mówie oczywiście o Golden Melody i Special 20
Deluxiak to już jest niebo
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-28, 20:54    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Myślę ,że każdy kto gra na harmonijce jakiegokolwiek rodzaju ,chciałby pograć na innych ,tak dla próby ,a że się nie da, bez kupowania ,to wcześniej czy później gromadzimy ich sporą ilość.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-28, 20:56    Odp: [Opinie] Hohner Echo

SZCZYPIOR, chciałbym spróbować po prostu, na ile moja wiedza z teorii muzyki i umiejętności techniczne sprawdzą się w chromatyku. Nie kupię to się nie dowiem! :P Tylko właśnie trzeba wyczuć tą granicę ile można wydawać na eksperymenty... Sama perspektywa zakupu np. Super-Chromoniki jest piękna, tylko ta trzycyfrowa sumka odstrasza... :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-28, 20:59    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Ja wiem, że to nielogiczne, ale jakoś mam chcice na harmonijkę Swan 1040 Chromatick. Po prostu chcę spróbować chroma, zobaczyć z czym to się je, a jednocześnie nie tracić mnóstwa kasy. Z drugiej strony, chciałbym już co najmniej 12 dziur, a nie 10 jak w tym modelu, ale niestety, Swan 12 kanałowy jest ponad 2 razy droższy. Zamiast 70zl, ok. 230.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-28, 21:10    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Wiesz Maciek ,że Swan niema wentyli? -mówił mi Kuba .Przyglądałem się specjalnie chromatykom Tombo i tam też nie ma wentyli , każdy stroik ma swój kanał jak w tremolo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-28, 21:16    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Jestem tego świadom. Po prostu chcę nauczyć się posługiwać tą przesuwką, wgryźć się bardziej w muzykę od strony nutek, a nie intuicyjnych podciągów, czy układu diatonika, który niemal zawsze pasuje do podkładu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-28, 22:28    Odp: [Opinie] Hohner Echo

nie no to tak zawsze, że jak sie nie spróbujesz to sie nie doiwesz, tylko tak, kupisz tanią-możesz się nie zniechęcić więc lepiej kupić średnią, chociaz w sumie, kasę mieć wystarczy to nie ma prbolemu :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-28, 22:30    Odp: [Opinie] Hohner Echo

A o czym to było na początku?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-28, 23:08    Odp: [Opinie] Hohner Echo

O harmonijce oktawowej - ale się offtopic zrobił :P Ale chyba nie jest zanadto szkodliwy... ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-28, 23:26    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Nie no genralnie fora mają to do siebie że zdarzają sie off topy ale to jest ich urok Aeroarte, przecież jeśli spotykasz się ze znajomymi,i rozmawiacie nie wiem o internecie. I temat zboczy w strone przypuśćmy nowoczesnej technologi grzejnictwa. To nie powiesz im słuchajcie dzisaj rozmawiamy o internecie.. O kaloryferach porozmawiamy innym razem
Off topy sa fajne jeśli są wartościowe-tzn jeśli jest fajna dyskusja :)
Wracając do tematu a raczej do offtopu
Ja teraz kpuje Goldenke w C
następnie Speciala 20 w tonacji D
i wybiore spośród tych dwóch tą która odpowiadać będzie mi bardziej i narazie nie bede kupowal drozszych modeli bo na moim etapie- początkującego to nie ma esnsu
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-28, 23:51    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Kaloryfery - ciekawy temat do rozmowy, oczywiście jeśli się jest na czasie... :P
Jeżeli chodzi o kupowanie harpów to dotychczas hołdowałem zasadzie "nie kupuj dwóch takich samych modeli". Chodzi oczywiście o to, żeby wypróbować jak największą ich ilośći mieć większe rozeznanie :) :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu