Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-26, 15:30    [Opinie] Hohner Echo

Witajcie.
Gdybym nauczył się dobrze grać na swojej harmonijce-Blues Harp w tonacji D , czy jakbym był średnio zaawansowany , opłaciło by się kupno harmonijki Hohner Echo?
http://allegro.pl/item328...2309_32_c_.html
To taka harmonijka , ona jest nieco dłuższa , ale czy po nazwie można stwierdzić czy ta harmonijka ma jakieś echo czy coś?
Jakie są jej plusy i minusy?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Slawo 

Wiek: 33
Posty: 6
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2008-03-26, 15:55    Odp: [Opinie] Hohner Echo

To nie jest harmonijka diatoniczna...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-26, 16:10    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Wiem , to harmonijka oktawowa
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-26, 17:28    Odp: [Opinie] Hohner Echo

No i ta jej oktawowość powoduje, że to taki dźwięk echopodobny jest. Jednam sporo inna technika jest w porównaniu ze zwykłym diatonikiem. Nie ma podciągów i innych takich. To jest inny typ instrumentu, a umiejętnością, która Ci sie przyda z przejścia z Blues Harpa na tę harmoszkę będzie prawidłowe oddychanie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-26, 17:29    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Harmonijka oktawowa, czyli stworzona raczej do brania melodii. W dolnym rzędzie kanałów znajdują się dźwięki o oktawę wyższe niż w górnym (albo to w górnym są wyższe, to chyba akurat jest mało istotne :P ), co podczas grania daje ciekawy efekt. Zdaje się, że Kuba ma na YouTube filmik, w którym gra na Seductorze, która również jest harmonijką oktawową. Co do Echo - nigdy nie miałem do czynienia.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-26, 17:37    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Dzięki za pomoc chłopaki , jednak zdałem sobie sprawę po waszych postach że harmonijka oktawowa to inna bajka i raczej kupie coś innego niz hohner echo.
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-26, 19:39    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Ta harmonijka z allegro to jest tremolo, ale jest linia Echo oktawowa. Ja grywam na jednej i drugiej i uważam ,że oktawowa daje bardzo dużo możliwości, dużo więcej niż tremolo. Czy inna bajka? - niezupełnie ,bo dźwięki są podobnie rozłożone ,tylko że wzdłuż i umiejąc sie w nich poruszać na diatoniku 10 k ,zagrasz na oktawowej i odwrotnie. Ja jestem zaskoczony jej możliwościami ,bo też myślałem ,że to takie organki do grania na wycieczce ,a to nieprawda.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-26, 21:04    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Hej Jarku! Czytam od pewnego czasu Twoje posty, w których zachęcasz początkujących harmonijkarzy do zakupu instrumentu innego typu niż dziesięciokanałowa harmonijka diatoniczna i jestem pewien, że tak nie można! Pytania chcących grać dotyczą najczęściej modelu, firmy, producenta - harmonijki diatonicznej. To o tej harmonijce jest nasze forum. To na tej harmonijce gramy bluesa. To o niej Maciek, Kuba (pięknie grający na chromatyku) i inni panowie piszą szalenie interesujące, fachowe posty. Pomagamy sobie nawzajem aby nauczyć się na niej grać. Na diatoniczną harmonijkę dostępnych jest tysiące już tabów. I tak powinno pozostać!
Namawianie młodych, niedoświadczonych ludzi do zakupu instrumentu z innej bajki jest nadużyciem. Nie wolno tak robić!!! :(
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-26, 21:11    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Ależ gilva53! Nie należy dyskryminować innym typów harmonijki. Forum nie ma w nazwie harmonijki DIATONICZNEJ 10 KANAŁOWEJ SYSTEMU RICHTERA. A to, że informacje o tej pojawiają się najczęściej wynika z tego, że to najpopularniejszy jej rodzaj. Owszem, namawianie do innych typów harmoszek przy braku odpowiedniego do nauce na nich zaplecza materiałów może okazać się ryzykowne, ale przecież nie można tego potępiać. Każdy harpiarz powinien zdecydować na czym chce grać w zależności od swoich preferencji co do brzmienia, muzyki, którą chce tworzyć i innych. Oczywiście, pomagamy sobie w nauce na Richterówkach, ale czy trzeba na margines zrzucać pozostałe? Jeżeli na forum jest ktoś, kto zna się na rzeczy, niech dzieli się swoją wiedzą (ja nie czuję się kompetentny w tym temacie). Pozdrawiam :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-26, 21:19    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Przykro mi bardzo ,ale będę polemizował. Nie jest to forum tylko o harmonijce diatonicznej.Wielu uczestników gra na innego rodzaju harmonijkach ,chociażby wspomniany Kuba , a ja ponieważ grywam na takich ,chociaż krótko,to wskazuje tylko alternatywę ,/a nie namawiam/ponieważ wiadomości o diatoniku jest w ch..., a o innych niewiele . Czy tak można ? - wydaje mi się ,że nic złego nie robię ,a jeżeli tak - to jest administrator ,który może te posty usunąć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-26, 22:04    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Absolutnie popieram aeroarte. Forum to nazywa się "Polski serwis harmonijkowy" i nie ma tam wzmianki ani o harmonijce diatonicznej, ani o bluesie, ani o żadnym innym stylu muzycznym. To forum jest o harmonijkach jako takich. Czy gdybym zaczął ni stąd, ni zowąd uczyć się grać na harmonijce chromatycznej (poważnie zastanawiam się nad zakupem) porzucając na jakiś czas diatoniki to nie mógłbym czuć się pełnoprawnym użytkownikiem forum?? Poza tym szanujmy własne opinie na temat sprzętu, a ich różnorodność tylko wzbogaca zasób wiedzy oferowany przez forum oraz ogólne pojęcie użytkowników o harmoszkach... A każdy i tak ma własne zdanie i wybierze to, co będzie uważał za najlepsze :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-26, 22:48    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Dziękuję za wsparcie , a tak na marginesie ,żeby nie było ,że dyskryminuje diatoniki ,to dzisiaj wybrałem się na zakupy harmonijkowe /z zamiarem kupna prostej oktawowej / ,a kupiłem Aerored w tonacji C i G ,oraz Folkbluesa w D. Jak trochę pogram ,to uwagi zamieszczę w odpowiednim dziale ,szczególnie aerored ,bo to coś od aeroarte.Pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-27, 01:22    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Hej Jarku! Bardzo Cię przepraszam, nie przeczytałem pytania tego chłopca. Moja wypowiedź była trochę poza kontekstem.

Maćku i kamilteau! Dzięki za pouczenie. Nareszcie dowiedziałem się czego dotyczy i jak się nazywa to forum.
Muszę Was zapewnić jednak, że jestem bardzo daleki od dyskryminowania, innych niż diatoniczna, harmonijek. Bardzo lubię grać na oktawowej Seductora 32 Hohnera (mojej rodzince najbardziej się podoba). Trochę może kulawo, ale radzę sobie jakoś z chromatykiem. Ciągle szukam o nich wartościowych informacji. Nie znajduję niestety.
I... czuję się pełnoprawnym użytkownikiem forum!
Chcę też powiedzieć, że gdyby mnie zapytał "zielony", młody człowiek czy warto kupić dwuszeregowego kloca to zrobiłbym wszystko, żeby był przekonany, że na razie nie warto. Uczestnictwo w takim forum jak nasze - zobowiązuje. Nie pozostawiłbym go z decyzją sam na sam. Niedoświadczony harmonijkarz powinien dokonać wyboru świadomie. My musimy mu pomóc w podjęciu decyzji. Pozostawienie go z myślą "wybierze co będzie uważał za najlepsze" będzie niekoleżeńskie i cyniczne.
Piszę tego posta po raz drugi, ponieważ poprzedni (starym moim doświadczeniem) zniknął w czeluściach eteru. Ten jest krótszy. Bardzo bym chciał z Wami na ten temat pogadać.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-27, 16:22    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Dzięki Wam wszystkim :)
Posłuchałem waszej opinii na temat tej harmonijki i jak wspomniałem , raczej jej nie wezme. Oglądłem filmiki na youtubie jaki dźwięk wydaje ta harmonijka i raczej nie spodobała mi się. Pozostane przy zwykłych :)
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-27, 16:39    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Carnival napisał/a:
Pozostane przy zwykłych :)

Harmonijki diatoniczne są NIEZWYKŁE
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-27, 20:05    Odp: [Opinie] Hohner Echo

gilva53 napisał/a:
Hej Jarku! Bardzo Cię przepraszam, nie przeczytałem pytania tego chłopca. Moja wypowiedź była trochę poza kontekstem.

Maćku i kamilteau! Dzięki za pouczenie. Nareszcie dowiedziałem się czego dotyczy i jak się nazywa to forum.
Muszę Was zapewnić jednak, że jestem bardzo daleki od dyskryminowania, innych niż diatoniczna, harmonijek. Bardzo lubię grać na oktawowej Seductora 32 Hohnera (mojej rodzince najbardziej się podoba). Trochę może kulawo, ale radzę sobie jakoś z chromatykiem. Ciągle szukam o nich wartościowych informacji. Nie znajduję niestety.
I... czuję się pełnoprawnym użytkownikiem forum!
Chcę też powiedzieć, że gdyby mnie zapytał "zielony", młody człowiek czy warto kupić dwuszeregowego kloca to zrobiłbym wszystko, żeby był przekonany, że na razie nie warto. Uczestnictwo w takim forum jak nasze - zobowiązuje. Nie pozostawiłbym go z decyzją sam na sam. Niedoświadczony harmonijkarz powinien dokonać wyboru świadomie. My musimy mu pomóc w podjęciu decyzji. Pozostawienie go z myślą "wybierze co będzie uważał za najlepsze" będzie niekoleżeńskie i cyniczne.
Piszę tego posta po raz drugi, ponieważ poprzedni (starym moim doświadczeniem) zniknął w czeluściach eteru. Ten jest krótszy. Bardzo bym chciał z Wami na ten temat pogadać.
Pozdrawiam serdecznie


No oktawówki brzmią naprawdę świetnie :) . I oczywiście, że jesteś pełnoprawnym użytkownikiem forum, do tego z dużą wiedzą na tematy harmonijkowe i świetnym stylem gry na dodatek. Jeżeli mogę to tak określić, uważam Ciebie za jednego z "najcenniejszych" użytkowników forum.

A co do tego doradzania, to wg mnie powinno się jak najlepiej przedstawić wady i zalety poszczególnych typów, ich najlepsze zastosowanie. Nie chodzi, żeby zostawić delikwenta z twierdzeniem: "róbta co chceta!", tylko powiedzieć to i owo, lecz za niego decyzji o zakupie podejmować nie można. Mówić, o diatonikach, że uniwersalne, niedrogie, łatwe w graniu, ale jak nowego adepta ciągną tremola, czy inne harmonijki basowe, to lepiej na siłę nie przestawiać go. Pozdrawiam :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-27, 20:48    Odp: [Opinie] Hohner Echo

No to może ja spróbuje
Harmonijki diatoniczne-10 dziurek szczególnie lubiane w bluesie, ale można na nich również jazzować(Carlos del Junco) grać rocka fol country, żeby zagrać dobrego bluesa musisz umieć tylko podstawowe techniki podciągi jakieś tremolanda tongue blockingi że pojazzować to szzczebel wyzej harmonijkowej wiedzy mianowicie trzeba znac overbending.
Nie bardzon igdy wiedzialem jaka jest roznica miedzy oktawami a tremolo - jedno jest pewne są do melodyj: ludowych, popularnych, generalnie to co Ci wleci do ucha możesz zagrać na tego typu harmonijce.
Jeżeli chodzi o chromatyka, no tutaj żeby na niej pojazzować czy pobluesować trzeba niestety znać troche teorii muzyki, ale możnma równiez śmiało grać na nich melodie jak np nasz forumowicz kuba albo jak na przyklad ten użytkownik youtuba.com Alliax czasami mam ochote na kupno czegoś co ma więcej niż 10 dziur ale żeby kupić dobry instrument tremolo-oktawa-czy chrom trzeba mieć conajmniej 100 w portfelu, a w moim przypadku gdy jest 100 PLN w portfelu to kupuję diatonika :D (teraz mam takie coś kupuje Golden Melody w C)
np żeby zagrać melodyje z MARIO na diatoniku trzeba sie trochę napocić w moim przypadku podciągi na 3 kanale mi najbardziej w tym przeszkadzają :D
To tyle o harmonijkach[/code]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-27, 21:32    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Nikt tu nie chciał nikogo zostawiać na pastwę losu, po prostu trzeba wymienić zalety i wady poszczególnych harmoszek i tak będzie najuczciwiej. 100zł za dobrą harmonijkę? Jeżeli chodzi o diatoniki, oktawy i tremola to jest to możliwe, ale chromatyk... tu chyba trzeba 2 stówek przynajmniej (myślę, czy by przypadkiem nie kupić Chrometty 12 ;) )
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-27, 21:58    Odp: [Opinie] Hohner Echo

kamilteau - oj nie kupuj ,tej harmonijki , ja się bardzo na niej zawiodłem . Ciężko się wydobywa dźwięki , trzeba naprawdę dmuchnąć ,żeby nie furczały wentylki i dźwięk był czysty. Poza tym ma inny dźwięk niż ta na której gra Alliax / 14/ .Napaliłem się na chromettę słuchając jego ,ale nie było 14 i niestety kupiłem 12. Z chromatyków jakie słyszałem najbardziej pasuje mi taka na której gra gilva53 / dawał próbki / i chyba warto pozbierać kasę i kupić coś lepszego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-27, 22:15    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Kamilteau przepraszam za nieścisłość pisząc 100 zł miałem na myśli tylko i wyłącznie tremola oktawy i diatoniki
wejdze na stronce Romana Badenskiego tam są DOBRE chromatyki na chroma to ze 4 stówy nawet
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-27, 22:15    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Właśnie przd chwilą skończyłem pisać posta "ideologicznego" ;) do Maćka, i znów mi zjadło!
Jarek ma rację! Nie kupujcie chrometty. W ogóle z harmoszkami jest tak chyba, że lepiej poczekać, poodkładać i kupić coś lepszego, niż męczyć się później. Zasada "tanio kupujesz, dwa razy kupujesz" ma tutaj pierwszorzędne zastosowanie. Ale pamiętajcie, że powiedziałem - poczekać, poodkładać. :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-27, 22:22    Odp: [Opinie] Hohner Echo

w 100% popieram - np ; aerored jest zaje...isty - takie mam pierwsze wrażenia .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-27, 22:43    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Aeroreed to jest Tombo nie??? no slyszalem wlasnie ze śmiga jak szalona
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-28, 10:28    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Chciałbym Wam zadać jeszcze jedno pytanie.
Jaką książke do nauki gry na harmonijce polecacie? Dodam , że nie umiem nut a chciałbym nauczyć grać się na harmonijce , jakaś dobra książka która pozwoli mi się krok po kroku nauczyć gry i gdzie były by napisane techniki gry , albo cośw stylu tongue blocking. Jest jakaś taka książka? Cena do 40-50zł
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-28, 11:42    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Jedyną, wartościową książką (z CD), jest jak do tej pory "Harmonijka i blues" Sławka Wierzcholskiego. Polecam!
W przygotowaniu jest natomiast podręcznik do nauki autorstwa Bartka Łęczyckiego, który z powodu licznych obowiązków zawodowych (koncerty, nagrania itp.) nie może go skończyć.
:)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-28, 11:53    Odp: [Opinie] Hohner Echo

mam Harmonijke i Blues i szczerze mówiąc ja sie z niej naucyzłem tylko i kilku zagrywek, to jest dobra ksiazka dla osob ktore graja dopiero melodyjki jak chcesz to Ci Ją moge odsprzedać jak jesteś zainteresowany to psiz na gg 9536831
Książka w idealnym stanie płyta też - jestem pedantem :P

[ Dodano: 2008-03-28, 12:06 ]
W woli ścisłości mało sie naucyzłem z harmonijki i blues nie dlatego że jest ta ksiazka do niczego tylko dlatego ze sam juz sie teog wczesniej naucyzłem :) SORY ZA LITERÓWKI :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-28, 17:34    Odp: [Opinie] Hohner Echo

A więc polecacie Harmonijkę I Bluesa. Spróbuję poszukać dobrych ofert tylko jedno mnie nurci , czy na pewno nauczył bym się na niej dobrze grać na harmonijce i poznał różne techniki i tajniki grania?
Zawsze mam takie dylematy.. :/
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-28, 18:30    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Oprócz "Harmonijka i blues" Sławek Wierzcholski napisał drugi podręcznik: "Sekrety harmonijki". Przeglądałem go w muzycznym i przyznam, że sporo rzeczy jest powtórzonych z części poprzedniej, ale do tego uzupełnione wieloma nowymi zagadnieniami, np. tongue blocking, kultura sceniczna, praca w zespole, etc. Niby pozycja dla harmonijkarza bardziej zaawansowanego, ale myślę, że warto się nad nią zastanowić.

PS. gilva53, aby uniknąć "zjadania postów" warto przed opublikowaniem go zaznaczyć i skopiować. Sam miałem problemy ze znikającymi wypowiedziami, a takie działanie zapobiega utracie tych danych.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2008-03-28, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-28, 18:52    Odp: [Opinie] Hohner Echo

Dzięki Maćku za radę! Ja jestem bardzo mało "komputerowy". :P
A o tej drugiej książce Wierzcholskiego nie wiedziałem. :?
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-28, 19:35    Odp: [Opinie] Hohner Echo

A więc nie Chrometta?? W takim razie musiałbym chyba uzbierać ze 4 stówy (albo i więcej) na Chromonicę... Nie wiem czy lepiej nie dam sobie spokój z chromatykami :?
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu