Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-25, 19:21    Jak to jest...

Witam.
To jest mój pierwszy post.
Posiadam harmonijkę Hohnera Blues Harp w tonacji D. Jest świetna. Zamierzam się uczyć grać na niej , ale nie mam rzadnych podręczników ani tego typu rzeczy. Cxy mógłby mi ktoś powiedzieć o tajnikach gry na harmonijce , jak wydobywać czysty dźwięk i różne informacje które początkujący musi wiedzieć?

W ile czasu przy treningach 3h dziennie bym był zdołał już grać jakieś dobre ogniskowe utwory? Czy granie na niej , załapanie oco chodzi jest ciężkie?

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak na niej grać , nauczyć mnie na niej grać , być takim wirtualnym nauczycielem?
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Wloczykij93 

Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: z lasu xD
Wysłany: 2008-03-25, 20:23    Odp: Jak to jest...

Przeszukaj forum naprawde dużo tu pisze :P Ja sam też będe dopiero sie uczył :P wszyscy jak czytam to żeby ze słuchu grać. Na youtube gość nauczył sie świetnie grać w 3 tygodnie nie wiem ile ćwiczył ale naprawde świetnie jak na taki czas chyba :P
do ogniska z tego co wiem lepsza jest tremolo czyli ma 2 rzędy kanałów... czy otworów :) taka co masz bardziej do blusa chociaż nie wiem nie grałem :P
Do takich harmonijek dużo samouczków czy poradników jest wystarczy chcieć :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-03-25, 20:24    Odp: Jak to jest...

Polecam przejrzeć forum, bo wszystkie zagadnienia, o których wspominasz zostały już omówione :)

Jak długo będziesz się uczyć to sprawa indywidualna, ale tak miesiąc, góra dwa do grania melodii, nawet nieco bardziej złożonych powinno starczyć.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-25, 21:03    Odp: Jak to jest...

Ok , poszukam na forum. Tylko czego muszę poszukać aby nauczyc się grać , jakie tematy mam przeczytać aby zrozumieć grę na harmonijce.
Chodzi żebyście pisali np.
Musisz umieć
-i tu piszecie..
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-25, 21:06    Odp: Jak to jest...

petrol dobrze mówi, na forum jest sporo o pojedynczym dźwięku i innych tajnikach. Wszystko w dziale "Technika", bądź w Harppedii, czyli harmonijkowej encyklopedii.

A sprzęt, którego używasz bardzo fajny. Też mam Blues Harpa w D i sprawuje się wyśmienicie. Mimo, że diatonik 10 kanałowy, to można na nim z powodzeniem grać ogniskowo.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-25, 21:15    Odp: Jak to jest...

nop, polecam harppedię , wszystko ładnie i zrozumiale opisane :)
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adam12 


Wiek: 29
Posty: 47
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-02, 23:49    Odp: Jak to jest...

możesz też kupić podręcznik Wierzcholskiego - Harmonijka i Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu