Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-25, 17:40    [Pytanie] Jak trzymać prawidłowo harmonijkę?

To mój pierwszy post na forum:) Witam wszystkich i tak dalej :P

Mam nadzieje że nie było tego podobnego postu, a jeżeli był to przepraszam za nieuwagę w szukaniu.

Otóż jak ją trzymać?

Wszyscy mówią by mieć sprzęciwo pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem lewej ręki a ja Trzymam ją odwrotnie w prawej ręce.

A teraz sedno.

Czy wpływa to jakoś na dźwięk, gre, na cokolwiek? Póki jestem początkujacy lepiej cos popawić :)

Z Góry dziękuje za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-25, 17:48    Odp: [Pytanie] Jak trzymać prawidłowo harmonijkę?

No już taki temat chyba był. Jednak można powtórzyć parę rzeczy.

Ale po kolei. Jesteś prawo, czy lewo ręczny? Jeżeli prawo, to lepiej będzie Ci trzymać w lewej, zaś ta zdolniejsza, tj. prawa będzie obsługiwać wszelkie efekty, takie jak vibrato i inne.

Chyba, że z prawą ręką jest Ci po prostu wygodniej, to też nie ma co się na siłę przestawiać. Jednak ten "klasyczny" wydaję mi się lepszy. Sprawdź, czy swoją metodą możesz swobodnie operować drugą dłonią i robić te wah-wahy wszystkie, następnie porównaj ze wzorcem. Zobaczysz co jest lepsze dla Ciebie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Marvin999
Marvin999 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-25, 18:00    Odp: [Pytanie] Jak trzymać prawidłowo harmonijkę?

po 1 jestem prawo ręczny i jest mi zdecydowanie prościej operować lewą ręką, po 2 próbowałem już trzymać klasycznie i strasznie to niewygodne :)

ale

Szczerze mówiąc to róznica jest zasadnicza ponieważ trzymająć ją klasycznie (w lewej ręcę) dźwięki na pierwszych kanałach są dużo hmm głębsze, wyraźniejsze i stosunkowo bardzo się różnią od tego jak ja trzymam.
Więc już chyba wszystko mi się rozjaśniło co i jak :)

Maciekdraheim dziękuje za pomoc w rozwianiu wątpliwości :)

Teraz czas się przyzwyczaić do trzymania normalnie...:/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-25, 18:14    Odp: [Pytanie] Jak trzymać prawidłowo harmonijkę?

Trzymając klasycznie będziesz miał lepszą kontrolę nad początkowymi kanałami, a trzymając "na odwrót" lepiej będziesz panować nad wyższymi rejestrami. To samo się tyczy trzymania harpa "do góry nogami" :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WEHRWOLF1942 

Wiek: 31
Posty: 40
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2008-04-01, 22:42    Odp: [Pytanie] Jak trzymać prawidłowo harmonijkę?

A ja trzymam sposobem Adama Gussowa. Dźwięki słychać bardzo wyraźnie. Kiedy zacząłem się uczyć to też niewygodna była dla mnie pozycja klasyczna ale się przyzwyczaiłem. Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu