Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
yama46 

Posty: 28
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2007-12-17, 18:08    [Pytanie] Bandmaster Tremolo (G) - powiecie mi coś o niej?

Witam. Byłem dziś u kumpla zobaczyć jego nowe wiosło. Nastroiłem a że miałem ze sobą swojego akustyka to zaczęliśmy jamować. Po chwili wyciągnąłem Blues Harpa i wiadomo, jam się rozwinął. Po 30 minutach kumpel powiedział, ze ma gdzieś jakąś starą harmoszkę.
Jest nią 14 dziurkowy (a właściwie 28) Bandmaster Tremolo (w tonacji G) z czasów NRD, która jest w stanie praktycznie nieużywanym.
Kupiłem ją od niego za psie pieniądze.
I teraz pytanie a nawet 2.
1 - ile ona kiedyś kosztowała?
2 - Co ogólnie możecie o tym harpie powiedzieć?
Pozdro :harp:
_________________
Skazany na bluesa...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-25, 11:51    Odp: [Pytanie] Bandmaster Tremolo (G) - powiecie mi coś o niej?

heh , nigdy o czyms takim nie słyszałem , proponuje google.pl pozdroo
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Anka83

Posty: 15
Wysłany: 2012-04-24, 12:49    Odp: [Pytanie] Bandmaster Tremolo (G) - powiecie mi coś o niej?

"Bandmaster Tremolo" o którym wspominasz to u mnie nazwa modelu, którego producentem jej jest C. A. Seydel Söhne. Z tym, że to nie żadne czasy NRD, ale okolice 1930 roku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-04-24, 13:23    Odp: [Pytanie] Bandmaster Tremolo (G) - powiecie mi coś o niej?

Anka83 - widze, ze prawdziwego dinozaura odkopalas ;)

szkoda, ze nie bylo Ciebie na forum 5 lat temu, bo wtedy yama46 moglby sprzedac harmonijke za kupe kasy (jako vintage). A tak to pewnie pogral na niej, rozstroil przez co dzisiaj juz pewnie jest g*wno warta :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-04-24, 14:33    Odp: [Pytanie] Bandmaster Tremolo (G) - powiecie mi coś o niej?

W czasach NRD firma Seydel nie istniała, ale na jej miejscu była firma Bandmaster. Mam z tej firmy chromatyka w niezłym stanie (właściwie nie grany, nawet z kompletem wentyli).

Produkowali jak produkowali, w bloku wschodnim harmonijki te uchodziły za grywalne instrumenty.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu