Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 22:59    Odp: [Pytanie] Wstyd.

No ja nie miałem żeby zagrać przed P. Rumplem (Rumpelem? :P ), ale warsztaty to nieco inna bajka :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-24, 23:00    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Maciek to powazny wystep sie szykuje, zdaj pozniej relacje jak Ci poszlo :) bede trzymac kciuki :) coby dojsc do wprawy i pokonac stres planuje teraz wraz z kumplem wystapic przed szkola, taki maly jamik na zakoczenie liceum- gitara+ moja niezastapiona harmonijka :P zobaczymy co z tego wyjdzie, czy sie nie rozmyslimy przed samym wyjsciem na estrade ;)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-24, 23:01    Odp: [Pytanie] Wstyd.

A właśnie warsztaty są najlepszą okazją, żeby pokazać co się umie. Oczywiście braki zostaną wytknięte, ale jest to krytyka konstruktywna, która pomoże lepiej grać w przyszłości, więc szczególnie tam nie powinniśmy się wstydzić. Do tego, na warsztatach atmosfera jest niemal "rodzinna", co też ułatwia otwarcie się i zagranie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 23:05    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Poza tym ciężko się czegoś nauczyć na warsztatach nie grając :P A że jeszcze na zakończenie często organizowane jest jam session... :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-24, 23:08    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Cos czuje, ze na warsztaty bede musiala wybrac sie poza miasto, bo Szczecin to dziura zabita dechami :)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-24, 23:12    Odp: [Pytanie] Wstyd.

To fajnie że w ogole macie okazje do popisów, bo ja nawet czasem chciałabym się sprawdzć ale nie mam jak... do Irlandii wyjazd mi się nie szykuje w najbliższym czasie, na scene w czasie koncertu też się nie wedrę :P w ogóle nie mam sytuacji stresowych. Nawet jam sessionów już w bielsku nie ma od jakiegoś czasu. Ale w sumie gram krótko więc sława i pieniądze jeszcze poczekają :D trzeba ciężko pracować a okazja sama zapuka do drzwi. A za niedługo bede grać na ulicach różnych miast.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-24, 23:13    Odp: [Pytanie] Wstyd.

flower89 napisał/a:
Maciek to powazny wystep sie szykuje, zdaj pozniej relacje jak Ci poszlo


A jaki występ mi się szykuje? O ten konkurs chodzi? To ze 2 lata temu było, za cienki w uszach byłem i teraz też jestem, więc jeszcze dużo wody musi w Wiśle upłynąć. A w Szczecinie nic nie ma? Na stronie Bartka Łęczyckiego może pojawią się jakieś warsztaty w okolicach?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-24, 23:16    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Wpadnij do mnie to zaprezentujemy sie razem na ulicach miasta, przydalaby mi sie osoba towarzyszaca :) w koncu niejeden, znany teraz artysta zaczynal grac na ulicach :)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 23:16    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Olsztyn też dziura zabita dechami, nie bardzo jest z kim grać, że już o warsztatach nie wspomnę :P Na szczęście da się dojechać do Torunia, gdzie z bluesem jest nieco lepiej ;) A co do jakichkolwiek publicznych występów, chociażby na ulicach miast - ciekawa perspektywa, ale prawdopodobnie zostałbym obsypany wyzwiskami gdybym zaczął gdzieś grać ;D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-24, 23:19    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Też tak myślałem, ale zacząłem i nie żałuję. Uliczne muzykowanie pozwala przełamać strach. Bardzo pomaga na początku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 23:21    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Nie wątpię, że pozwala przełamać strach, ale trzeba też mieć z czym wyjść do ludzi... gdybym może jeszcze znalazł dobrego gitarzystę chętnego do współpracy... :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-24, 23:28    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja mam fajną gitarzystke i wokalistke w jednym, mam nadzieję że ludzie nie poskąpią grosza bo zbieramy na warsztaty w ramach Bluesa nad bobrem. A troche kasy na to trzeba... po prostu robimy to na ulicy dla pieniędzy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-24, 23:30    Odp: [Pytanie] Wstyd.

My z kumplem sie przygotowujemy do grania na krópowkach w zakopanem w maju na wycieczke jedziemy :D
z tego co wiem można mieć jakis kapelusz czy futeral, ale nie moze byc napisu typu
"zbieram na ............"
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-24, 23:31    Odp: [Pytanie] Wstyd.

No, no, tylko jak gracie na ulicy, to nie stawiajcie kartki z napisem: "Zbieramy na..." bo to straż miejska i policja uważa za żebraninę. Jednak bez kartki się nie przyczepią, no chyba, że sprowadzicie kapelę rockową jako backing.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 23:33    Odp: [Pytanie] Wstyd.

U mnie w klasie jest też planowana jakaś wycieczka na południe Polski i chyba zahaczymy o Krupówki... jeżeli kolega zabierze gitarę to może coś będzie... ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-24, 23:39    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Mamy już przygotowane Whisky Help Me oraz Sweet Home Chicago
a w przygotowaniu
Hotelowy Blues, Hoochie Coochie Man
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-24, 23:43    Odp: [Pytanie] Wstyd.

A my mamy troche TSA, Zeppelinów, Doorsów, Dylan też się znajdzie i inne takie... Sweet home alabama, whisky in the jar, ogólnie sex and violence :D :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-24, 23:45    Odp: [Pytanie] Wstyd.

To ja się biję w pierś bo materiału nie przygotowuję (a powinienem), tylko "jadę z bani". Dzieci drogie, nie bierzcie ze mnie przykładu, bo wasz rozwój harmoszkowy będzie mocno zahamowany.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 23:46    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Maciek, ja też "jadę z bani" no i chyba się troszkę zacofałem ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-25, 00:20    Odp: [Pytanie] Wstyd.

nie no jammowanie tez fajne, jeszcze teakiego czegos nie uprawialem, zapytam doswiadczonych ile mozna zarobic
bo oczywiscia gra sie tez dla przyje,mnosci nigdy nie za kare ale chodzi tez o KASE nie czarujmy sie :P
ile monzna za piwedzmy godzien wyciaganc
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-25, 00:22    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Zarobki bardzo nieunormowane. Raz wpadnie 50zł na 10 minut (jak u jednego flecisty co w Ciechocinku na deptaku gra piosenki religijne), raz nawet złotówki nie ma. Ale co by nie było, ja chyba średnio wyciągałem więcej niż z normalnej fuchy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-03-25, 00:23    Odp: [Pytanie] Wstyd.

nie no jasna sprawa zalezy jak sie trafi, ale na kropowkach powinno byc niezle
zalezy co i jak sie gra?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-25, 10:44    Odp: [Pytanie] Wstyd.

hehehe, za kase do kapelusika, taaa ? ;d Mi szkopy zarzucili troche eurasów jak na zakończeniu roku pokazałem im swoje świadectwo xD to taki mały OT . A w temacie to chodzę często na taki "lansik" z kumplem i harpa wtedy jest wszechobecna ;) pozdro
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
tintirintin 

Wiek: 30
Posty: 10
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-05-12, 16:23    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja ostatnio sie troche przełamamałam i gram se czasem nad stawem;p ale na graniu publicznym tu się kończy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-05-12, 23:39    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Przejrzałem ten wątek i chyba nie znalazłem tu tej cennej uwagi: przed publicznością graj tylko to, co masz świetnie wyćwiczone. Ostatnio dałem ciała na urodzinach. Chciałem trochę urozmaicić sto lat i dodać linię melodyczną na harmonijce. Niestety rozjechałem się z nimi w rytmie i musiałem za chwilę dołączyć do śpiewaków. Wydaje mi się, że gdybym jeszcze więcej wcześniej poćwiczył w różnych tempach i wznawiając od różnych miejsc, to dałbym radę. Jak coś jest wyćwiczone w 150 procentach, to musi wyjść!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-13, 16:51    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Niekoniecznie Ty dałeś ciała. Wszyscy wiemy jak to jest z tym śpiewaniem "Sto lat" na wszelkich uroczystościach - każdy śpiewa jak umie i często wychodzi z tego taki wielogłos :P A o trzymaniu rytmu z reguły też nie ma mowy. Rada jest jednak jak najbardziej mądra - jeżeli już występujesz, to graj na miarę swoich możliwości :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-17, 20:50    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Dzisiaj przełamałem swój wstyd. Wyszliśmy z kumplem na ulice. Nie poszło nam zbyy dobrze, ale zabway było co niemiara:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ice250 

Wiek: 31
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-20, 20:04    Odp: [Pytanie] Wstyd.

witam,
ja mimo że jestem początkujący i mało umiem to jakoś nie mam oporów przed zagraniem np. dla kolegów. Zauważyłem że wtedy nawet lepiej mi wychodzi bo motywuje sie by zagrać porząnie przed publiką. A na obcych nie zawracam uwagi i trenuje na przystanku itp jak wracam do domu ;]
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-05-20, 22:57    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Ja ostatnio na wycieczce szkolnej na ognisku przy 20 osobach grałem :D . Konkretnie wstęp do whisky, wziąłe harmonijke do ust i odrazu fałszywy dźwięk ale kazałem grac od nowa i wyszło jak się należy. Wiem ze wisky to nic wielkiego ale jaki ja miałem stresik wtedy :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mihaś 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: katowice!
Wysłany: 2008-06-16, 17:38    Odp: [Pytanie] Wstyd.

Po raz pierwszy bardziej publicznie grałem prawie rok temu, w szkole, razem z kolegą na dzień patrona zagraliśmy bluesa do "Niepewności" A. Mickiewicza. Albo zaśpiewałem to z harmonijką do jego bluesowego podkładu ;] Kiedy to ćwiczyliśmy, to potem chodziłem sobie na ul. Stawową podmuchać samemu na moim sprzęcie. Tak z 10 złotych na godzinę w wielkim ulicznym hałasie dostawałem, ale było całkiem sympatycznie. Bardzo pozytywne było to, że obok mnie usiadł pewien niewidomy facet, wyciągnął swoje organki i przez chwilę pomykaliśmy w duecie. Umiał więcej, czad. Potem jeszcze, gdy szedłem na Dio do Spodka, to sobie pograłem chwilę pod rondem. Ładnie, ładnie... ;p podobno na dworcu czasem dogrywa się do gitary (kolega opowiadał, który miał tę przyjemność) jakiś harmonijkarz, który strasznie molestuje swój sprzęt, ale robi to kosmicznie. Uzbiera na piwo i idzie. Pewnie robi to tylko dla przyjemności, bo ów kolega dodał, że harmonijka niemal całkowicie zdemolowana po dwóch godzinach gry! ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu