Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bartias 

Wiek: 36
Posty: 16
Skąd: torun
Wysłany: 2008-03-22, 22:30    Problem techniczny z harmonijką Hohner(kopia, nie wchdzic;/)

Niechcaco zalożyłem dwa takie same tematy (wyskoczyl blad w przegladarce i nie wiedzialem ze pojawil sie drugi taki sam)



Witam

Mam problem - kupiłem w muzycznym harmonijkę Hohner Bluesband... Moją pierwszą w życiu..

Mam wrażenie, że nie działa od początku zbyt dobrze, ale mogę się mylić:) W każdym razie teraz mam tak, że pierwszy otwór brzmi troche jak rzężenie zdychającej krowy, drugi jak rzężenie zdechłej krowy, czyli praktycznie wcale, trzeci kiepsko, czwarty - szósty ok, a potem 7-10 nie za dobrze, przy czym na 10 w praktyce grać by się nie dało...

Możliwe jest, że to ja ją zepsułem dmuchaniem, ale wątpie, żebym jednym czy dwoma dmuchnieciami ją rozwalił, a zauważyłem że coś jest nie tak niemal od razu...

Poza tym, harmonijka nie stroi, tzn mój tuner pokazuje zauważalne odchylenie od dźwięku

Czy zdaża się, żeby nowa harmonijka miała taki feler? To tylko Bluesband za 20 zł...

Nie dmuchałem w nią jakoś strasznie mocno...:)

Rozkręciłem ją trochę, ale nie znalazłem tam nic niepokojącego, nawet za dużo śliny nie było:)

Da się coś z tym zrobić, jakoś do życia ją przywrócić??:)
Ostatnio zmieniony przez Bartias 2008-03-22, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-22, 22:56    Odp: Problem techniczny z harmonijką Hohner(kopia, nie wchdzic;/)

Proszę o niezakładanie jednego tematu po dwu kroć. Poza tym, odpowiedzi już są w replice tematu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu