Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
xBaton481

Posty: 6
Wysłany: 2014-07-14, 23:01    Poruszanie się między kanałami

Witam, mam problem z tym, że bez posmarowania harmonijki cienką warstwą np. oliwy, nie jestem w stanie sprawnie (tak jak już wspomniałem w temacie) "ślizgać" się między kanałami, bo lekko wilgotne wargi trochę przylepiają się do harmonijki co utrudnia grę. To błąd i czy tylko ja tak mam? I przede wszystkim, jak sobie z tym radzić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-07-15, 08:57    Odp: Poruszanie się między kanałami

1. Obliż wargi przed graniem.
2. Zwilż śliną pokrywy harmonijki przed graniem.
3. W czasie grania drobne przerwy wykorzystaj do szybkiego zwilżenia ust (wilgotne usta "rozsmarują" ślinę po pokrywach).

W tym przypadku ślina działa jak materiał smarny. Na sucho nie da się grać. Nie bój się, że będzie tam ślina tak ma być. Z czasem wytworzy się w organizmie takie coś, że ślina będzie się wydzielała sama na ustach a nie w oddechu. Chociaż przy takiej pogodzie jak teraz, szczególnie popołudniami pierzchną mi usta i stosuję specjalne kosmetyki by ich stale nie oblizywać.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu