Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mad_hatter 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-13, 16:51    Pomocy harmonijka 24 ?

Po pierwsze witam wszystkich to mój 1 post.
I do rzeczy słucham, uwielbiam i czcze zespół Dżem. Wiemy wszyscy że Rysiek za życia grał na harmonijce więc także chciałbym spróbować. Wywlokłem ze skrzyni w piwnicy harmonijkę po lekkim przeczyszczeniu zaczęła wydawać dźwięki ;]]. No i chciałem się zapytać jak na niej grać. Jest ona dziwna bo ma aż 28 kanałów. Firma melodia made in Poland xD No i proszę was o jakieś porady. Podobno nie trzeba na niej robić przeciągów ale nie wiem ... nic nie wiem proszę o pomoc o podanie linka do nauki gry na takiej harmonijce albo wytłumaczenie cokolwiek.

Z góry dziękuje ; ]]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-13, 19:14    Odp: Pomocy harmonijka 24 ?

oj, bedzie kiepsko z jakas porzadna rada... najlepiej jakbys sobie kupil jakiegos diatonika (harpa z 10 kanalami) w tonacji C, bo na takie harmonijki jest o wiele wiecej materialów do nauki :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-13, 21:26    Odp: Pomocy harmonijka 24 ?

A więc po pierwsze witam.
Idźmy dalej ponieważ kulturalne przywitanie mamym już za sobą. :D Więc myślę, że przydał by ci się 10 kanałowa harmonijka "bluesowa" czyli diatoniczna. Jako konkretny model polecam Speciala 20. Ma on plastikowy korpus, jest szczelny i bardzo przyjemnie się na nim gra. Jak już zmienisz (mam nadzieję) harmochę to naucz się na początku wydobywania z niej czystych dźwięków. Nawet na tej co teraz grasz (Made in Poland) możesz się tego nauczyć. Czysty dźwięk jest to wydobywanie z harpa dźwięku za pomocą tylko jednego kanału. Jak zagrasz razem 3 kanały, dźwięk będzie nie czysty, szarpany, jak zagrasz na jeden kanał zobaczysz różnicę. Na początek polecam zakrywać sobie palcami sąsiednie kanały i dmuchać tylko w ten odpowiedni. Np. zatykasz kanał 4 i 6 a grasz do 5. Ale o czystych dźwiękach znajdziesz tutaj jeszcze temat!
Potem nauczysz się podciągów, vibratto i innych harmonijkowych technik.
I pamiętaj nie poddawaj się! Zobaczysz, jak przyjdą efekty twojej pracy, to wtedy odkryjesz jaki to piękny instrument. Pamiętam, jak po raz pierwszy (i jedyny:P) wyszło mi piękne, cudowne, bajeczne (nie żebym się chwalił) vibratto ręczne! Prawie skakałem ze szczęścia. Zagrałem, przez 5 sekund siedziałem w milczeniu a potem szał.
Aha, i musisz też wiedzieć, że grając napewno zauważysz to, że kanał 2 na wdechu gra inaczej niż wszystkie inne. Ale to nie jest na 99% wina sprzętu tylko techniki gracza początkowego.
A... i ja też czczę Dżem.
Mam nadzieję, że przyda ci się mój post i posty bractwa harmonijkowego. Możesz trakże zakupić mądre harmonijkowe książki do nauki np. "Harmonijka i Blues" Sławka Wierzcholskiego.
No. To by było na tyle. Dziękuję. :)
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
mad_hatter
mad_hatter 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-14, 18:14    Odp: Pomocy harmonijka 24 ?

CyT@ : "No. To by było na tyle. Dziękuję."
To ja dziękuje + za pomoc już szukam na allegro harmonijki 10 kanałowej.
Naprawdę Wielkie dzięki ; ] jak będę miał jeszcze jakiś problem to napisze ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-14, 18:55    Odp: Pomocy harmonijka 24 ?

Ja również dziękuję, za punkcik. Oczywiście, jak bedziesz miał sprawę to pytaj. Kto pyta nie błądzi. Masz moje gg: 3095372.
I jakbyś mógł to napisz w temacie co kupiłeś.
Aha, i piszesz, że już szukasz na allegro. Nie radziłbym kupowania z allegro, chociaż krążą różne opinie. Jeśli miałbym coś polecić polecam 3 sklepy:
1. www.muzyczny.pl
2. Bratpol
3. Sklep Bartka Łęczyckiego.
Ale widzę, że mieszkasz w Gdańsku więdz radziłbym przespacerować się do sklepu muzycznego.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mad_hatter 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-11-15, 16:23    Odp: Pomocy harmonijka 24 ?

Nie w Gdańsku... we wsi na wyspie koło Gdańska ; // do Gdańska 30 min drogi xdd
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-15, 16:33    Odp: Pomocy harmonijka 24 ?

Ahaaa... no spoko, nie wiedziałem:P
Ale fajnie, też chciałbym mieszkać na wyspie, na bezludnej...
Coś czuję, że zaraz powiem rodzicom, że znalazłem piękne miejsce i się przeprowadzamy, na wieś, na wyspę, koło Gdańska, z której jest 30 minut drogi do samego Gdańska.
Ale fajnie!
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu