Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
agata 

Posty: 1
Wysłany: 2017-04-06, 10:24    Pomoc - kupno harmonijki

Witam Państwa serdecznie,

Dziadek mojego chłopaka bardzo lubi grać na harmonijce, ma taka zwykła małą harmonijke kupioną w sklepie za kilka złoty. Gra naprawde super i sprawia mu to wielka frajde. Mówił mi ostatnio bym poszukała dlugiej harmonijki, ze by chciał miec taka dłuższą i sobie na niej grać. ja kompletnie sie na tym nie znam, bardzo bym chciała mu kupic taka harmonijke, ale np. na allegro rzadko podane sa ich wymiary w centymetrach, tylko w kanałach a nie znam sie na tym. Wiec oto moje pytanie, ile kanałów ma taka długa harmonijka ? I czy by ktos mi mógł polecić jakas konkretna fajna ? Nie musi być jakas profesjonalna, ona ma byc do takiego "domowego" grania dla starszej osoby. bardzo bym prosiła o pomoc. Gdby tez ktos polecił konkretne sklepy i harmonijki by było super,

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2017-04-06, 11:54    Odp: Pomoc - kupno harmonijki

Droga Agato!

Witam na forum.
Mam przypuszczenia, że Dziadek gra na harmonijce tremolo. Aby dobrać instrument jak najlepiej proszę o kilka fotografii harmonijki na której gra obecnie. Najlepiej z góry i z dołu, gdzie na pokrywach (takie zazwyczaj płaskie metalowe) jest opis producenta i modelu, często również tonacji, oraz od strony w którą się dmucha i wciąga powietrze (ilość kanałów i czasami oznaczenie tonacji).
Gdy zamieścisz takie zdjęcia postaramy się pomóc. Na razie to trochę wróżenie z fusów.
Gdy zamieścisz zdjęcia podaj też budżet jaki masz zaplanowany.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-04-07, 13:56    Odp: Pomoc - kupno harmonijki

Faktycznie, foty by się przydały - rozwieją wszelkie domysły. Możesz zapytać chłopaka.
Możesz dołączysz również jakieś nagranie w formacie mp3 z udziałem Dziadka.
Też stawiam na tremolo, choć i oktawowa też mogła by się pojawić. Na centymetry nie patrz, jest za dużo tych modeli na rynku. Spełniając powyższe dostaniesz konkretną odpowiedź. A ze sklepów internetowych to polecam dwa:

http://www.BluesHarp.pl/
http://www.harmonijka.com/

Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu