Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-08-15, 14:51    Podciąg na trzecim kanale, Bending

Jak wykonuje sie podciągi na 3 kanale? o ćwierć tonu umiem, chodzi mi o większe obniżenie dźwięku, nic nie wychodzi, momentami tak jakby o cały ton ale nie umiem utrzymac tego dźwięku i nie zawsze sie on pojawia tak jak chce, często wkrada sie takie nieprzyjemne"wrr"... no iczęsto jest to bardzo ciche... prosze o pomoc.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-15, 15:02    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

Jak obniżasz o ćwierć tonu, to jest dobrze, to niebieska nuta, bluesowa przy graniu cross harp, jak grasz bluesa to w zasadzie chyba nie jest Ci tak bardzo potrzebny głębszy podciąg niż to.
Żeby zrobić głębszy podciąg musisz bardziej cofnąć gardło i obniżyć język, nie wiem czy moja rada Ci pomoże a ja to tak robię :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
djszopen 


Wiek: 30
Posty: 67
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Buk (Wlkp)
Wysłany: 2009-08-15, 18:33    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

Noo.. podciąg na 3 o ćwierćton, jeśli czysto zagrany, to wpleciony w grę jest świetny. Jednak ja często jeszcze obniżam właśnie o cały ton (bo o 1,5 to mam okropną barwę :P ).
No ale do rzeczy. Ja bym to tak określił. Aby zrobić podciąg na 3 to musisz zrobić dokładnie to co napisał minigunmen.
[quote="minigunmen"]Żeby zrobić głębszy podciąg musisz bardziej cofnąć gardło i obniżyć język[/quote]
Ja bym dodał od siebie, że dobrze jest zwężyć lekko wargi.
I jeśli będziesz robił poprawnie podciąg to zauważysz, że im bardziej obniżasz dźwięk, tym bardziej krtań "zjeżdza" w dół. Niedawno to zaobserwowałem. Może Ci to pomoże.
Życzę owocnej pracy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-08-15, 19:22    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

smyrdek: a na drugim umiesz? bo piszez , jak na trzecim? wiec jak umiesz na drugim to na 3 tez :P

end of story.. :cool:
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-08-15, 21:40    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

hoOn na drugim umiem, na 3 nie.

neverending story :cool:
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-08-19, 14:52    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

Wlasnie - kazdy mowi cofnac jezyk w tyl.... ja mam tak ze idzie on w gore w zasadzie, i opiera sie z tylu podniebienia, z tym ze nie czubkiem tylko czubek daje w dol, a dotyka czesc na zgieciu (wiem ze durne i zawile, ale moze komus pomoze:) gardla cofac nawet nie trzeba, pocniej wdychac tez - i wychodzi ladnie (bynajmniej na wdechu :) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-08-19, 17:19    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

do podpowiedzi minigummena dodam jeszcze że warto wypowiedać DU, DY, DE bądź inne sylaby by zmienić przestrzeń rezonansową.
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-08-19, 17:39    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

a mi sie bardziej podoba jak robie podciag gardlem niz jezorem, duzo lepsze brzmienie wg. mnie...
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-09-08, 17:24    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

no, nareszcie rozpracowałem ten trzeci kanał, ale jak uczynic ten dźwięk "mocniejszym"??
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-08, 21:26    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

Powiem Ci to, co powiedział mi Brendan Power w Bydgoszczy. ĆWICZYĆ. I tyle. Najpierw powolutku, potem będzie coraz lepiej. Skoro już masz opanowane wydobycie, to teraz pracuj nad brzmieniem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-09-09, 14:25    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

dzięki Macku :P A moge spytac o co zapytałes Brendana że otrzymałes taka odpowiedź? :P
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2009-09-09, 14:50    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

Dzięki również. Jestem początkującym harmonijkarzem. Miałem podobny problem co kolega. Grając gamę od pierwszego kanału, na dwójce udawało mi się zrobić podciąg, ale na trójce nie bardz. Po półgodzinnym ćwiczeniu efekt był wiele lepszy, ale daleki od ideału. Dzięki wielkie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-09-09, 23:35    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

[quote="Smyrdek"]A moge spytac o co zapytałes Brendana że otrzymałes taka odpowiedź? [/quote]

Chyba o idealne wibrato, ale odpowiedź pasuje do każdej nowej umiejętności, którą chcesz nabyć :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-09-10, 08:03    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

Dzięki :)
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-09-25, 13:19    Odp: Podciąg na trzecim kanale, Bending

No tak... 3ci kanał zawsze sprawia trudności na początku. Polecam ćwiczyć ale od samego początku wprawek - sprawdzać jakie dźwięki wydobywamy - najlepiej za pomocą stroika gitarowego, komputerowego albo bendometera.

Zwłaszcza na początku jest problem rozpoznania na "ucho" jakie dźwięki nam się udało osiągnąć. A jeżeli nauczymy się złej techniki (obniżony lub podwyższony dźwięk nie o 1/2, czy cały czy też 1 i 1/2 tonu, ale wyćwiczymy dźwięki pomiędzy wymaganymi frazami) to będzie potem bardzo trudno to usunąć - wiem niestety z doświadczenia.
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu