Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-03-12, 12:35    Padnięta harmonijka

Niestety mój Special ton.C po przeszło roku się wysłużył. Urwał się stroik na piątym kanale na wdechu. Jakiś czas temu kupiłem harmonijkę z Lidla i postanowiłem zanieść do zegarmistrza, żeby stroik mi przełożył i aby wyregulował w razie potrzeby. Nie robię sobie dużej nadziei, bo wiadomo, że to inne stroiki, a naprawiać będzie zegarmistrz (a nie osoba znająca się na harmonijce, a sam tego się nie podejmę). Mam nadzieję, że coś z tego będzie i starczy do momentu kupna nowej. Mam też jeszcze pytanie. Czy jest jakieś oprogramowanie, do sprawdzenia czy stroik jest dobrze naprawiony. Chodzi mi o takie coś jak przy gitarze stroiki które mówią czy dobrze nastroiliśmy strunę.
Z góry dzięki. Pozdrawiam
Mateusz
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-12, 12:40    Odp: Padnięta harmonijka

Polecam ten stroik internetowy:

http://www.seventhstring.com/tuner/tuner.html

Wskazuje z dokładnością co do centa, można go ustawić na różne sposoby strojenia i jest bardzo czytelny.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-03-14, 20:33    Odp: Padnięta harmonijka

A tak przy okazji. Gdybym kupił taki zestaw http://muzyczny.pl/125165...ijek-E-dur.html i zamontował go do swojej harmonijki, to wówczas miałbym harmonijkę prawie jak nową tylko, że w tonacji E zamiast C. Czy dobrze rozumiem?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-14, 21:05    Odp: Padnięta harmonijka

Jeżeli miał harmonijkę w hohnerowskim systemie MS, to tak by było :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-14, 21:59    Odp: Padnięta harmonijka

Special 20 nie jest MS (kiedyś był). Te płytki pasować nie będą.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-14, 22:12    Odp: Padnięta harmonijka

Special obecnie zalicza się do serii Classic. I w tego, co wiem ma takie same płytki, jak Marysia :D .
Ale głowy uciąć nie dam... :what:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-15, 08:19    Odp: Padnięta harmonijka

Special 20 ma te same stroiki co Marine Band, nie płytki.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-03-15, 14:00    Odp: Padnięta harmonijka

Napisałem maila i dostałem taką odpowiedź:

Cytat:
Witam,

Ten zestaw jest do harmonijek w systemie MS, więc do Special 20 nie będzie pasował.
Hohner nie udostępnia płytek stroikowych do harmonijek z serii Classic-do których Special 20 się zalicza.


Czyli ogólnie takich płytek w całości nie dostanę. Jedynie wymiana stroików na odpowiednie, czego sam nie potrafię. Myślałem, że sprzedaję części zamienne i gdzieś je dostanę.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-15, 14:09    Odp: Padnięta harmonijka

Jeśli nie masz odpowiednich stroików (z modeli Hohnera: Golden Melody, Special 20, Marine Band Classic, Marine Band De luxe, Marine Band Crossover - i to już chyba wszystkie) zapytaj o odpowiedni stroik. Są osoby na naszym forum, które zapasy starych harmonijek mają i stroiki wymieniają. Ale sam poszukaj kto tym się para.

Pozdrawiam

Medium

PS. Ja takich stroików nie mam.
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-16, 23:38    Odp: Padnięta harmonijka

mat21jar napisał/a:
Napisałem maila i dostałem taką odpowiedź:

Cytat:
Witam,

Ten zestaw jest do harmonijek w systemie MS, więc do Special 20 nie będzie pasował.
Hohner nie udostępnia płytek stroikowych do harmonijek z serii Classic-do których Special 20 się zalicza.


Czyli ogólnie takich płytek w całości nie dostanę. Jedynie wymiana stroików na odpowiednie, czego sam nie potrafię. Myślałem, że sprzedaję części zamienne i gdzieś je dostanę.


Nie wiem skąd masz takie informacje. Nie zadałeś sobie nawet trudu zweryfikowania tej informacji. Zajrzyj na stronę http://www.hohner.eu/index.php5?2398 -> od str. 24
Hohner sprzedaje części zamienne. Musiałbyś je sprowadzić z Niemiec. W ofercie nie ma jedynie pojedynczych stroików, ale jak to mi powiedział Hohner "pojawią się one w najbliższej przyszłości".

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-17, 08:30    Odp: Padnięta harmonijka

Bardzo fajnie Gmx, że takie części zamienne są ale ceny ... lepiej nie mówić.

Komplet płytek stroikowych: 17 EUR
Śrubki (3 szt.) (nie wiem ile potrzeba nie mam tego modelu): 0,5 EUR
Pudełeczko (jakoś opakowane być musi): 5 EUR

Razem: 23,5 EUR
Dzisiejszy kurs średni (zakupu jest jeszcze wyższy): 4,0557
Razem: 4,0557*23,5=95,31 po zaokrągleniu
Dolicz koszty przesyłki z Niemiec.

Taniej kupić nową harmonijkę.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-17, 11:13    Odp: Padnięta harmonijka

Ja tylko sprostowałem informacje innego użytkownika. Medium, mam podobne zdanie w tej kwestii.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-03-17, 15:28    Odp: Padnięta harmonijka

gmx, ja też sprostuję. To nie była moja informacja, tylko wiadomość jaką dostałem w mailu od sprzedawcy do którego pisałem. On mi tak odpowiedział. Fakt nie zadałem sobie trudu żeby sprawdzić sobie na stronie Hohnera, ale nie chcę się bawić w sprowadzanie części z za granicy. Poza tym za takie pieniądze też wolę kupić nową harmonijkę, aczkolwiek szukałem w internecie za jakimś tańszym rozwiązaniem i trafiłem na ofertę właśnie tego Pana która jak się potem okazało jednak nie pasuje do mojej harmonijki. A to by było jakieś 20 - 25 zł różnicy gdyby te płytki pasowały w stosunku do nowej harmonijki, co uważam na jednym egzemplarzu, że jest to dużo.

PS. Postąpiłem jak Medium poradził i zamieściłem odpowiedni temat w dziale sprzedaż.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu