Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-03, 21:59    [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Tak jak powyżej :) Chcę zakupić nową harmonijkę i zależy mi na trwałości i ogólnie dobrej jakości i brzmieniu.Z tego co czytałem to wiele harmonijek ma dobre brzmienie ale w jednej wysiada np 4ty stroik w innej piąty itp.Gdybyście mogli przybliżyć mi wytrzymałość modeli z ankiety byłbym wdzięczny
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-03, 23:03    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

szkoda, że nie mogłem zaglosować jeszcze raz, bo oprócz Marine Band Deluxe zaznaczyłbym też Blues Harpa
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-02-04, 08:33    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Generalnie czy jakiś stroik się uszkodzi to kwestia losowa... Nie ma żadnej zasady mówiącej o tym, że w Marince zwykle pada 1 stroik, a w blues harpie powiedzmy 3, etc. To ile Twoja harmonijka wytrzyma zależy głównie od Ciebie (pomijając ewentualne ubytki fabryczne). Sprawa rozchodzi się o 'eksploatację' instrumentu ;) Ja np. w przypadku mojej Marynki po KAŻDEJ grze zostawiałem ją by obeschła, dopiero po tym chowałem do etui. Miałem dzięki temu pewność, że nic się nie stanie z niezaimpregnowanym grzebieniem (piszę w czasie przeszłym, ponieważ teraz trochę zaniedbuję ten 'rytuał').

W ankiecie nie biorę udziału, ponieważ każdy aktywny użytkownik tego forum wie, że jestem zwolennikiem Marine Band classic (czasem troszeczkę ją faworyzując ;) ).
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-02-04, 10:21    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Chyba Golden Melody można odrzucić, z tego co wiem najłatwiej ją zniszczyć. A najwytrzymalszy może Hering Vintage 1923.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-02-04, 11:13    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Mam Goldenkę i naprawdę obchodzę się z nią jak z jajkiem :P Sporo się słyszy o tym, że Lee Oskar jest trwalszy niż Hohnery, ale nie grałem więc nie wiem :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-04, 14:41    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

ja słyszałem że heging vintage 1923 jest mało wytrzymały właśnie :/ a co sądzicie o wytrzymałości marine band?mam taką ale nie długo i muszę powiedzieć że jej nie rozpieszczam tylko zawsze jak ją rozbiorę to jakiś stroik nie gra i muszę go papierkiem parę razy przetreć
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-02-04, 16:56    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Papierkiem? Mam nadzieję że nie ściernym :?
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-04, 17:24    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

tekturką :) a dlaczego nie ściernym?
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-04, 18:48    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Jakbyś ściernym pociągnął, to byś rozstroił. A co do wytrzymałości, mi wszystkie harpy oprócz Suzuki Folk Mastera długo grają. Marine Band Deluxe ze 2 lata, Special 20 ponad rok, a Blues Harp od września. Nie liczę Blues Banda czy Silverki, co po min. 5 lat mają.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-04, 21:36    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

ja czwórkę przecierałem ściernym bo w ogóle nie grała a teraz jest gitarra :D
a wy jak usuwacie takie drobne usterki zwykłą kartką czy jak?nieraz czytałem że można papierem ściernym
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-02-04, 22:12    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Stroik jak liźniesz papierem o ''piczny włos'' to już go rozstroisz.Widziałeś może foto stroików z plamkami lakieru .W ten właśnie sposób dodaje się materiału przy strojeniu ,jest go bardzo niewiele a zmienić może strój nawet o pół tonu. Harmonijka powinna być bardzo dobrze nastrojona ,ponieważ przez podciągi uzyskuje sie niewielkie zmiany tonów , a jak będzie w podstawie rozstrojona ,np: tak jak zpodciągiem ,to głupoty bedą wychodzić i nigdy nie wiesz dlaczego źle grasz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-02-04, 23:13    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

ee tam :D mówiłem już że tak naprawiłem moją marinke bo wcale czwórka nie grała ale pewnie usunąłem jakiś paproch itd teraz będę wiedział na przyszłość żeby trzymać harmonijkę z dala od papieru ściernego :D chociaż mojego starego harpa potraktowałem papierem ściernym takim drobnym no i lepiej gra mogę nawet nagrania wrzucić :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-02-05, 16:48    Odp: [Opinie] Jaka harmonijka jest według was najbardziej wytrzym

Grać może dobrze, ale nie w swoim stroju ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu