Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-17, 12:46    Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Znalazłem dzisiaj na youtube filmik, w którym Brendan Power prezentuje nowy, ciekawy strój. PowerDraw, bo o nim mowa, polega na tym, że kanały od 1-6 działają dokładnie tak jak w zwykłej Richterówce. Od kanału numer 7 zaczyna się zabawa. Odwrócona jest kolejność ułożenia dźwięków niższy-wyższy, dzięki czemu górna oktawa działa w kwestii obniżeń dokładnie tak jak niższe. Dźwięki są tak zaaranżowane, że da się też w miarę wygodnie grać oktawami, obejmując ustami 5 kanałów zamiast czterech (wykonalne, sprawdziłem na sobie grając oktawy na zassaniu w wysokim rejestrze). Co o tym stroju sądzicie i czy wiecie, czy można u nas takie harmonijki dostać? Naprawdę mi się to podoba!



Zauważyłem, że Bartek Łęczycki już się z tym strojem zaznajomił. Oto filmik:

_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-17, 14:56    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Wydaje mi się, że możesz taką harmonijkę zamówić za pomocą kofiguratora Seydel'a:
http://www.seydel1847.de/...nfig_Harmonikas
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-17, 15:28    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

To była pierwsza myśl jaka mi wpadła. Chciałem się jednak dowiedzieć, czy gdzieś można go dostać poza Harp Configuratorem? Bo tam z automatu drożej i przesyłka od Seydela droższa, więc zamiast 200zł na Sessiona Steel wyda się sporo więcej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2014-05-18, 10:17    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Kiedys Brendan sprzedawal harmonijki w tym stroju na swojej stronie za chyba 25 funtow (nawet myslalem zeby sobie jedna kupic) ale chyba za duzy byl odzew i nie dal rady sam podolac zamowieniom. Nie moge znalezc juz tej strony wiec chyba tylko Seydel pozostal.

[ Dodano: 2014-05-18, 11:25 ]
A jednak znalazlem :) :

http://www.brendan-power.com/harmonicas.php#harps3

cena 30 funtow + przesylka
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Maciekdraheim
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-18, 21:24    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Dziwne. Tak testowo wrzuciłem jednego harpa do koszyka, ustawiłem Polskę jako kraj przeznaczenia i wyskoczyło, że przesyłki nie ma. Zbyt piękne, by było prawdziwe. Ale za 30 funtów to kusząca sprawa, choć harmonijka widzę, że wygląda jak Harpmaster.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-05-18, 21:40    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Maćku, razem z Harrym dostaliśmy kontakt od Brendana do fabryki która robi dla niego te harmonijki... Są one właściwie kopią Harpmastera... podobno nawet czasem robią jakieś partie dla Suzuki... ale bardziej polecam Harpmastera :D
Pozdro
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-05-19, 14:00    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Wiesz, z tego co tam piszą to harmonijka jest sprawdzana przed wysyłką, więc bym się nie martwił.
Ale tak - Harpmaster jest lepszy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-19, 14:02    Odp: Nowy strój od Brendana Powera! PowerDraw!

Tak czy inaczej, około 200 zł trzeba wydać. Z aplikanckiej pensji to sporo, ale zobaczymy, co da się zrobić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu