Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-22, 21:08    Nowy model Seydela już niedługo!

Na Forum dla harmonijkarzy założonym przez Adama Gussowa (http://www.modernbluesharmonica.com/board/board_topic/5560960/1133378.htm) pojawiła się informacja, że firma Seydel, w związku z dyskontynuacją modelu 1847+ wprowadzi nowy instrument z plastikowym korpusem, a mianowicie Seydel Blues Session Stainless Steel, czyli po naszemu Session ze stroikami ze stali nierdzewnej. Harmonijka ma mieć pomarańczowy korpus z czarnymi napisami. Może Seydel ujawni w najbliższym czasie coś więcej?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-22, 21:30    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Shiet. Mogłem poczekać to kupiłbym sobie Sessiona ze stroikami ze stali.
No, ale nic jak mi się zepsują stare to się stalowe kupi :)
Cieszę się, że Seydel wciąż posuwa się na przód.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-03-22, 21:53    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

No cóż, to pozytywna informacja.
A co na to nasz Harmonijkowy Mistrz i zarazem Endorser SEYDEL-a Bart ?
Tomek K. jako czołowy sprzedawca SEYDEL-a w Polsce, też nie podał żadnej informacji? :?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-22, 22:06    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

To już jest informacja znana od stycznia. Przeczytałem o tym na forum HarperClub. Informację zamieścił JIM, współpracownika firmy Seydel.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-23, 01:57    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Potwierdzam, że taki model niedługo będzie w sprzedaży.
W następnym tygodniu powinienem mieć ją w domu. Oczywiście zrobię obszerny test tego modelu.
Dla niecierpliwych: http://www.seydel1847.de/...sion-Steel.html

Co ciekawe jej cena powinna być ok 1/3 niższa niż modelu 1847, więc na pewno pod tym względem będzie to nie lada gratka :)
Zobaczymy jak z komfortem grania, szczelnością i brzmieniem.

Pozdrowienia trytonowe
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-23, 08:12    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Trochę mnie dziwi to, że dostajemy całą harmonijkę w cenie wymiennych płytek stroikowych do 1847. Osobiście pokrywy bardzo mi pasujące, ale korpus - nie lubię jak mi sterczy coś z przodu (te wprowadzenia do kanałów), do tego kanały strasznie szerokaśne jakich nie lubię ...

Ale, gdyby dało się dokupić korpus drewniany lub metalowy, tylko, że wtedy cena wychodzi jak za 1847 ...

I tak źle i tak niedobrze.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-23, 09:03    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Medium napisał/a:
dostajemy całą harmonijkę w cenie wymiennych płytek stroikowych do 1847

To że w BS będą stalowe, nie musi jednoznacznie oznaczać (tak mi się przynajmniej wydaje), że jakość, tj. tolerancje zarówno wykonania jak i regulacja stroików będą jak w 1847.
Nasuwa mi się taka refleksja, że może Seydel po prostu dostrzegł jak jest bardzo niszowy ze swoimi staowymi stroikami, technologię ma juz opanowaną, więc może stopniowo, nie za szybko przejdzie całkowicie na stroiki stalowe (zawsze to o jedną linię produkcyjną - stroików mosiężnych, mniej, więc taniej, bo przecież koszty materiału to pojedyncze eurocenty).
Jeśli tak by się stało - to tylko czekać na piękny dzień, gdy wszystkie Seydle będą miały stalowe stroiki, a 1847 niemal zrówna się ceną z Solist Pro (bo "frycowe" Seydel już do tej pory wyciągnie od wszystkich chętnych, tak jak producenci pierwszych odtwarzaczy cd czy dvd, ktore teraz kosztują grosze). Oczywiście wciąż będą w ofercie ekskluzywne modele - pozostaje przecież wybór materiału na korpus, pokrywy etc.

Mi taka wizja pasuje.

Zresztą sam Bartek pisał w jednym ze swoich testów, że pod względem łatwości grania, w tym over'ów BS nie ustępuje 1847 - teraz dojdą stalowe stroiki. Dla mnie - super! :viva: (nawet jeśli w początkowym okresie cena będzie nieco wyższa) Świat zmienia się na lepsze! ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-23, 09:38    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Drui napisał/a:

To że w BS będą stalowe, nie musi jednoznacznie oznaczać (tak mi się przynajmniej wydaje), że jakość, tj. tolerancje zarówno wykonania jak i regulacja stroików będą jak w 1847.


Widząc jak działa Seydel nie będzie różnicy. Zresztą mam wrażenie, że ten model będzie dostępny ze stroikami zarówno z brązu jak i stali. Oczywiście z odpowiednią różnicą w cenie.

Płytki stroikowe trochę się różnią rozmiarami i te z modelu 1847 silver plus są nieznacznie mniejsze niż te z 1847 classic, silver i noble.

Moim zdaniem, Seydel wreszcie zalazł sposób by poniesione inwestycje zaczęły się zwracać.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-23, 13:20    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Medium: Myślę że poniesione inwestycje już dawno im się zwróciły! :)
Kanały wcale nie są jakieś szerokie - takie jak w Special 20, Harpmaster czy Lee Oskar.
1mm (przynajmniej dla mnie) nie robi różnicy a dla niektórych jest to zaleta (bo łatwiej mogą trafić we właściwy kanał.
Ale oczywiście "De gustibus et coloribus non disputandum est" jak mawiał poeta :)

Co do płytek stroikowych Session i Session Steel to będzie ten sam wymiar, więc będzie można sobie wybrać samemu przy okazji zamiany "blach".

Niedawno rozmawiałem z Bertramem - product managerem i stwierdził że Seydel chce tym nowym modelem "odpowiedzieć" na Suzuki Manji oraz Hohner Crossover. Ich cena będzie bardzo podobna ok 60$.

Drui: myślę że jednak jakość stroików będzie ta sama co w 1847. Nie będą przecież robić nowej GORSZEJ linii produkcyjnej do modelu Session Steel, było by to dość nierozsądne posunięcie.

Myślę, że Seydel po prostu chce zdobyć nowy segment rynku nie rezygnując ze swojego atrybutu- stalowych stroików. Jest to oczywiście z korzyścią dla nas - użytkowników :D

Zobaczymy co pokaże test, sam nie mogę się doczekać :)
Na pewno wezmę tę harmonijkę do Chorwacji, będziemy ją testować w róóóóóżnych warunkach!

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-23, 14:06    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Dzięki Bartoszu za odpowiedź!

Bardziej przypuszczam, że chodzi o wtrysk korpusu i amortyzację formy wtryskowej, oraz amortyzację tłocznika na trochę mniejsze gabarytowo płytki stroikowe. To trochę skrzywienie zawodowe - w pracy siedzę w tym "po uszy".

Odnośnie szerokości - po prostu nie lubię szerokich kanałów, ma to związek z moim układem ust (po prostu jakoś mi tak nie wygodnie i mam wtedy sporo sąsiadów, a przy węższych kanałach jest dużo lepiej) gdzieś już chyba pisałem, że przypuszczam iż związane jest to chyba z lekką pozostałością leczonego ortodontycznie przodozgryzu.

Dodatkowo nie lubię gdy płytki są "zatopione" w korpusie od strony grającego. Przeszkadza mi to w graniu. Pierwszą poważaną harmonijką jaką miałem był właśnie wspomniany przez Ciebie Lee Oskar, który ma takie samo rozwiązanie korpusu, i mi po prostu to nie pasuje, wiem z autopsji. Bardziej pasuje mi rozwiązanie dla korpusów z tworzywa jakie jest w 1847 silver (bez plusa) - tej nie mam, ale znam z fotografii a nawet ukształtowanie jak w korpusie z tworzywa typu MS Hohnera (tam z kolei kanały są jednak dla mnie trochę zbyt szerokie i za bardzo tego korpusu nie lubię - ale to tylko jedna wada). W ogóle Korpus MS Hohnera mógłby być gdyby nie szerokie kanały. Ciekawostką jest, że z trzech stron płytka stroikowa jest "zatopiona" w korpusie, a od strony grającego - nie. To chyba jedyny taki korpus.

Zatem ja mam aż dwie wady w tym korpusie, ale oczywiście co dla mnie jest wadą dla kogoś może być największą zaletą.

Na marginesie, zauważyłem, że harmonijki z takim korpusem z kilkoma wyjątkami:
- Lee Oskar
- 1847 silver plus
- Buschmann
może jeszcze kilka wyjątków, są rozwiązaniem raczej z najniższej półki oferowanej przez poszczególnych producentów. Oczywiście nie jest to nic złego, ale też na marginesie słyszałem, że harmonijkarzom, takie rozwiązanie nie bardzo pasuje. Z moich informacji wynika, że Seydel modeli 1847 silver plus (z tym samym korpusem tylko w innym kolorze) sprzedał najmniej z całej "rodziny" 1847.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-23, 15:53    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

A mnie interesuje dlaczego zaprzestali 1847 silver plus. Czyżby się słabo sprzedawał ze względu na smak. Ja na zanik specyficznego smaku czekałem ponad 2 miesiące intensywnego grania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-03-23, 16:00    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Szkoda, że trochę szybciej się ten temat nie pojawił, albo ja trochę później sobie harmonijki nie kupiłem, bo miałbym Sessiona z lepszymi stroikami. Chociaż mi osobiście nie podoba się ten pomarańczowy korpus.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-23, 20:49    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Bart Łęczycki napisał/a:
myślę że jednak jakość stroików będzie ta sama co w 1847. Nie będą przecież robić nowej GORSZEJ linii produkcyjnej do modelu Session Steel, było by to dość nierozsądne posunięcie

Oczywiście, że nie :)
Miałem na myśli raczej strategię (tzw. "japońską" jeśli się nie mylę), polegającą na tym, że podczas kontroli jakości elementy nie spełniające najwyższej normy jakości trafiają do niższych modeli.
(tak jest np. z optyką - najbardziej udane soczewki trafiają do Canona i Nikona, gorsze (ale wciąż dobre!) są montowane np w Pentaxie. Lub koronny przykład np. z rezystorami - najlepsze(czyli najbardziej "trafione" w ciasną tolerancję są oznaczane jako te o małej tolerancji, a te mniej udane jako te tańsze. W ten sposób mniej gotowych produktów się marnuje)
I podobnie może być tu, choć to tylko moje przypuszczenia.
Ale jeśli jakiś stroik nie spełnia rygorów kontroli jakości 1847, może da radę spełnić te rygory jeśli chodzi o BS. A jeśli również tych nie - leci na śmietnik.
W ten sposób:
Linia produkcyjna może być jedna dla lepszych i gorszych stroików. Tajemnica tkwi w selekcji podczas kontroli jakości.
Proste, skuteczne, obniżające koszty.
Podkreślam: to tylko moje przypuszczenia.

Bartku: pytanie: czy korpus Session Steel oprócz koloru czymś będzie się wyróżniał? Bo Manji i Crossover (jako konkurenci, których wymieniłeś) chwalą się nowatorskimi korpusami.
Tak pytam tylko, bo Session to w sumie najniższy model, a Manji i Crossovera ustawiałem do tej pory gdzies między Solistem Pro a 1847.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za przydługi post :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-23, 21:07    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Zapowiada się ciekawie :) . Panie Baruku, czy może wiesz kiedy ten zacny model zawita na polskim rynku?
Bardzo podoba mi się pomarańczowy korpus z czarnym napisem. Choć lepiej by się prezentowało krótkie
,,Seydel'' zamiast przydługiego ,,Seydel Session Steel''.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-23, 22:21    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Również czekam z niecierpliwością. Jakby jeszcze plastikowy korpus zmienić na drewniany to byłby to mój ulubiony model:) Choć w sumie, straciły wtedy na oryginalności. Bo jeszcze nie spotkałem się z taką konfiguracją, jaką mam u siebie:P

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-23, 22:49    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Drui,

Osobiście nie wierzę w nowatorstwo korpusów Manji i Crossover. Producent może opowiadać cuda wianki, a tak naprawdę nie zmienili nawet kształtu. "Kompozyt" Manji to zwykły plastik w ciekawej barwie - w końcu banana też można pomalować i sprzedać "od bidy" jako ogórka.

Na Crossoverze nie grałem, więc może niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny.

Nowatorstwa upatrywałbym raczej w modelu B-Radical, który nie jest na razie dostępny w Polsce, lecz zdecydowanie wyróżnia się kształtem.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-23, 23:49    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Witam
Tutaj coś więcej o tel harmonijce:
http://www.harmonijka.com...p?id_product=96

Pragnę uspokoić wszystkich, którzy mają "zwykłe" session, ponieważ płytki stroikowe od session Steel pasować będą również i do zwykłych. Takie płytki stroikowe ze stroikami ze stali nierdzewnej mam już w tej chwili - nie mniej ich cena nie jest jeszcze znana.

Seydel ustalił cenę harmonijki Steel na 49,99 euro - czyli mniej więcej 200zł. Deklarują tą ceną jako "premierową" więc nie wiadomo czy taka cena będzie na długo... oczywiście dobrze by było żeby taka została na zawsze...

Pozdrawiam
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-03-24, 21:16    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Nie wiecie może, czy blaszki stalowe z blues session będą pasować do Seydel Solist Pro?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-24, 21:53    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Blaszki od session nie będą pasować do solist pro. Do solist Pro pasuje zamiennie tylko 1847.

[ Dodano: 2011-03-28, 13:20 ]
Właśnie się dowiedziałem, że harmonijka SESSION STEEL będzie dostępna już w pierwszym tygodniu kwietnia.
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-04-10, 16:22    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Jest już w sklepach. Ktoś ją ma? Jakie wrażenia? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-04-10, 20:27    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Może nie mam pomarańczowej, ale mam Sessiona ze stroikami z 1847, więc tak, jakbym miał ten model. I gra, całkiem przyjemnie, choć musze jeszcze ją troszkę podregulować pod swoje zadęcie. Brzmi baaaaardzo ciemno, i jest cichsza od 1847 (mam dla porównania w tej samej tonacji czyli A). Jak komuś pasuje charakterystyka brzmieniowa pokryw od Sessiona (przez to, że są bardzo zamknięte mocno tłumią górę, a uwypuklają basy) i wygodnie się na takim zestawie pokryw i korpusu gra, to wystarczy to w wyobraźni połączyć ze stroikami z 1847 i już wiadomo co i jak.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-04-10, 21:00    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Pomijając brzmienie: czy gra Ci się lepiej, niż na 1847? Wiem, że flagowy seydel Ci nie podpasował... A jak z BS ze stalowym wnętrzem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-04-10, 21:05    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Zamówiłem u Tomka K. na harmonijka.com i czekam na przesyłkę.
Dziś rozmawiałem z Bartkiem Ł. i powiedział, że jest na 100% pewny, że pokrywy od 1847 pasują, a po ich zamontowaniu można mieć silver+ z pomarańczowym korpusem.
Nie wykluczam, że coś takiego przećwiczę.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-04-10, 23:35    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Witam, harmonijki już są, ale żeby nie być posądzonym o brak obiektywizmu, na forum powstrzymam się od opinii.
Co do kwestii technicznej - ja również potwierdzam, że pokrywy od 1847 pasują na 100%, natomiast jeśli komuś szczególnie nie pasuje pomarańczowy korpus, to jest też możliwość dokupienia za kilkanaście zł czarnego korpusu od zwykłego session (chyba że ktoś już ma - a korpusy są praktycznie niezniszczalne).
Dziwne jest natomiast to, że Low C zwykłe session kosztuje tyle samo co Low C Session Steel. Oczywiście Seydel coś namotał, ale ponieważ jest to na "naszą" korzyść, to nie należy ich o tym informować....
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-04-11, 12:06    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Tomek_K napisał/a:
Witam, harmonijki już są, ale żeby nie być posądzonym o brak obiektywizmu, na forum powstrzymam się od opinii.
Co do kwestii technicznej - ja również potwierdzam, że pokrywy od 1847 pasują na 100%, natomiast jeśli komuś szczególnie nie pasuje pomarańczowy korpus, to jest też możliwość dokupienia za kilkanaście zł czarnego korpusu od zwykłego session (chyba że ktoś już ma - a korpusy są praktycznie niezniszczalne).
Dziwne jest natomiast to, że Low C zwykłe session kosztuje tyle samo co Low C Session Steel. Oczywiście Seydel coś namotał, ale ponieważ jest to na "naszą" korzyść, to nie należy ich o tym informować....


Tomek, podziel się opinią, chociażby subiektywną, nie daj się prosić ;) Co do ceny Low C - tak samo jest z 1847, low kosztuje tyle samo, co normalna, więc może jest to celowe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-04-11, 12:17    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Rolf napisał/a:
Co do ceny Low C - tak samo jest z 1847, low kosztuje tyle samo, co normalna, więc może jest to celowe.

Chyba źle zrozumiałeś Tomka. Chodziło o to, że LowC session steel kosztuje tyle samo co Low C zwykły session, czyli w tej tonacji model z wyższej półki kosztuje tyle, co model z niższej, podczas gdy w pozostałych tonacjach modele różnią się ceną (co jest dość oczywiste) - a nie że Low C kosztuje tyle co standardowe C, jak to podałeś na przykładzie 1847 (bo to akurat jest normalne, przecież koszty materiałów wiele się nie różnią. Oczywiście, stroiki low C są dłuższe, więc teoretycznie więcej idzie materiału, ale idąc tym tropem, każda tonacja powinna mieć inną cenę. Poza tym, dłuższy stroik wymaga dłuższej szczeliny, więc więcej metalu idzie na stroik, ale mniej na płytkę. Co więcej, szczelina jest większa od stroika a płytka o wiele grubsza, więc w sumie na Low C potrzeba MNIEJ metalu. Inna sprawa, że materiał na stroik ma zupełnie inną cenę niż ten na płytkę. Oczywiście, to czysto akademickie rozważania, podejrzewam, że to jakiś ułamek promila ogólnej sumy kosztów. :) Więc nie ma powodu, żeby tonacja low kosztowała więcej. Jeśli tak jest, to jest to bardziej kwestia drenowania kieszeni klienta, bo ta tonacja jest zdycydowanie rzadziej używana, ktoś kto ją kupuje, robi to z pełną świadomością, że tego akurat potrzebuje; przy takiej determinacji gotów jest zapłacić więcej, co producent skwapliwie wykorzystuje, a ewentualne zarzuty zawsze może odeprzeć tym, że obrót jest dużo mniejszy i sprzedanie jednej wyprodukowanej partii trwa o wiele dłużej, co zresztą jest prawdą).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-11, 12:54    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Młynek - masz mój szacunek za swoją wypowiedź. Punkt leci. Nawet ja nie potrafiłbym czepiać się o takie drobiazgi w uzasadnieniu.

Panie Tomaszu, ja również uważam, że obiektywizm w opinii jest błędem. Wolę czytać subiektywne opinie z odpowiednim uzasadnieniem niż obiektywne w których na każde słowo było uważane, czy powinno być takie, czy inne. Proszę o Pana opinię.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-04-11, 13:53    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Młynek napisał/a:
Rolf napisał/a:
Co do ceny Low C - tak samo jest z 1847, low kosztuje tyle samo, co normalna, więc może jest to celowe.

Chyba źle zrozumiałeś Tomka. Chodziło o to, że LowC session steel kosztuje tyle samo co Low C zwykły session

Masz rację, tak zrozumiałem :) Prawda, ciekawe, ze LowC z miedzianymi i stalowymi stroikami kosztuje tyle samo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Tomek_K 


Wiek: 46
Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-04-11, 20:12    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Tylko nie Panie! :)

Napiszę więc co prywatnie myślę o tej harmonijce. Otóż jak zapewne wielu z Was zauważyło - to jest tak naprawdę kontynuacja modelu 1847 Silver+, ale - co z naszego punktu widzenia najistotniejsze - znacznie tańsza kontynuacja. Zatem korpus i pokrywy są od session, stroiki od 1847.
Wyglądu oceniać nie ma co, bo nie ma on dla mnie najmniejszego znaczenia (jak wygląd szczoteczki do zębów). Brzmienie jest nieco inne. Porównałem ją z 1847 w tej samej tonacji i można stwierdzić, że brzmi nieco ciemniej, z wyraźniejszymi niskimi alikwotami. Głośność jest zbliżona, choć można odnieść wrażenie, że klasyczna 1847 brzmi głośniej, a to ze względu na wspomniane jaśniejsze, bardziej przenikliwe brzmienie. Za to Steel wydaje się być "szczelniejsza". Jeśli chodzi o podatność na techniki - to w tonacji C bez najmniejszej regulacji wychodzą czyste overblow na kanałach 4-6, 1 wymaga regulacji, a overdraw na 7 nieco piszczy, co w przypadku nieregulowanej harmonijki jest normą. Można dodać, że osiągnąć te dźwięki jest moim zdaniem nawet łatwiej niż na - również nieregulowanej - 1847.
Jeśli chodzi o komfort gry, jest podobnie jak w przypadku Session bez zarzutu - nic nie wystaje i nie podrażnia ust. Ma to zapewne znaczenie dla osób z wrażliwymi ustami, nieprzepadających za wystającymi brzegami płytek stroikowych.
Podsumowując - porządna harmonijka za przyzwoitą cenę. Zapewne osobiście pozostanę przy klasycznym modelu 1847, ale z czystym sumieniem polecam Session Steel.
_________________
Tomek Kamiński
www.harmonijka.com
www.youtube.com/TomekHarp
info@harmonijka.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Medium, Rolf
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-11, 23:51    Odp: Nowy model Seydela już niedługo!

Ja też chętnie spróbuję jak gra "stalowa pomarańcza" :)
Póki co polecam filmik http://www.youtube.com/wa...U&feature=feedf

Miłego oczekiwania (krótkiego mam nadzieję!)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu