Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Verian

Posty: 1
Wysłany: 2018-11-27, 21:57    Nieodpowiednia gra czy wadliwa harmonijka?

Witam.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z grą na harmonijce, więc na początek kupiłem zabawkę za 20zł żeby zobaczyć czy w ogóle gra na tym instrumencie mi się spodoba. Nie zdziwiłem się, gdy po około miesiącu użytkowania, czwarty kanał przestał wydobywać dźwięk podczas wdmuchiwania w niego powietrza.
Tydzień temu zamówiłem HOHNER BLUES BAND TON. C i gdy tylko zacząłem na niej grać, zorientowałem się, że w piąty kanał trzeba trochę mocniej dmuchać niż w pozostałe kanały, żeby wydobyć dźwięk. Po kilku dniach użytkowania, ów kanał całkowicie przestał grać tak jak to miało miejsce w harmonijce za 20zł.
Tu pojawia się moje pytanie czy to kwestia nieodpowiedniej gry, czy może po prostu wadliwa harmonijka. Dodam, że uczę się wydobywać czyste dźwięki poprzez zawinięcie języka w ,,rurkę” i to może przez to do kanałów dostaje się więcej śliny i wilgoci i harmonijka szybciej się niszczy. Teraz przymierzam się do kupna droższej harmonijki, lecz obawiam się, że i ona szybko odmówi posłuszeństwa.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-28, 18:47    Odp: Nieodpowiednia gra czy wadliwa harmonijka?

Nie kupuj badziewi za 20 zł. Nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto. Dopiero Harmonijka powyżej 100 zł ma sens. W innych tematach znajdziesz szerokie wiadomości n.t. jaką harmonijkę kupić.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu