Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-29, 15:28    Odp: Narkotyki

Sygi napisał/a:
Jak już ktoś wcześniej powiedział, tak i ja: Nie palę, nie piję, a chodzę i żyję. (czyli są w tym pokoleniu także 'inni' )


Pewnie że tak, dlatego nam kraj przetrwa z godnoscia. :)
Chociaż trochę sprostuje: Nie ważne jakie błedy popełni sie w młodości, ważne żeby potem wyjść na ludzi. ;)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-29, 16:43    Odp: Narkotyki

MBoX napisał/a:
Dadus napisał/a:
Papierosy- Byłem nałogowym palaczem przez 3 lata, teraz już nie palę 2 tygodnie i probuje utrzymać formę
Narkotyki- Jakiś czas temu bawiłem się Maryśka Ale teraz jakoś to mnie niekręci... Lecz jestem całkowicie za legalizacją Marihuany
Alkohol- No z tym to już inna gadka Lubie sobie od czasu do czasu wypić z grupka przyjaciół parę browarków, albo coś mocniejszego


Bez obrazy, ale ładne nam pokolenia młodych Polaków rośnie..... :sad:


Ja tak twierdzę już od 3 lat!, kiedy patrzę na młodsze pokolenia.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Marlionkk 

Wiek: 35
Posty: 73
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2007-08-29, 17:01    Odp: Narkotyki

nO jak ja ostatnio byłem na mieście to widziałem 8 i 13 latka, który palili papierosy :razz:
Normalnie Patologia :o
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dadus 

Posty: 0
Wysłany: 2007-08-29, 21:52    Odp: Narkotyki

Szczotker napisał/a:
Dadus napisał/a:

Papierosy- Byłem nałogowym palaczem przez 3 lata, teraz już niepale 2 tygodnie i probuje utrzymać forme :P



Ty masz 16 lat...?

Tak teraz mam 16 lat, wtedy byłem zupełnie iny hehe bawiliśmy się w Metali chcieliśmy być dorośli itp... Lecz teraz wiem że to beznadzieja byla :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-29, 21:58    Odp: Narkotyki

To jak ja szedłem kiedyś ulicą i w bramie taki max 10-latek palił i się na niego popatrzyłem to jeszcze pyskował :/ A bluźnienie (mnie też się tyczy) to w ogóle paranoja. Przedszkolaki nawet bluzgają jak dorośli. Co z tą Polską ?? :razz:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-29, 22:03    Odp: Narkotyki

Z bluźnieniem się zgadzam. W stu procentach. Bo można robić dużo rzeczy, ale trzeba wiedzieć po co. Przedszkolaki i inne dzieci tego nie wiedzą.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-29, 22:05    Odp: Narkotyki

Na dobrą sprawę 6-sto klasista też sobie nie zdaje sprawy. A potem głupie przyzwyczajenie zostaje. I ciężko się oduczyć :/
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-08-30, 17:20    Odp: Narkotyki

MBoX napisał/a:

Majciochy.w.grochy napisał/a:
Wiesz, tak naprawdę pytałam wiele osób, dlaczego palą. Żadna mi nie odpowiedziała konkretnie. Bo tak bo srak.


Konkrety? prosze bardzo :) palę bo: palenie mnie bardzo rozluźnia, jestem od urodzenia dość impulsywnym człowiekiem, umiem oczywiście świetnie panować nad sobą, ale 'wewnątrz' często mam jesień średniowiecza, papieros rozluźnia moje mięśnie, sprawia że zapominam... Pozatym, to dla mnie taka jakby troche ucieczka od samego siebie, chwila w której zajmuje się jedną czynnością i tylko jej poświecam uwagę. Gdy piję, słucham muzyki czy sprzątam w domu, zawsze problemy sa obok mnie i mam ich świadomośc, wychodzac na fajkę - jest chwilka zapomnienia. Tak to na mnie działa.


MBoX nie zgodzę się z tobą, to jest tylko sterowanie swoją psychiką. Podobne efekty można osiągnąć dzięki medytacji czy chociażby piciu herbaty, a ani jedno ani drugie tak szkodliwe jak papierosy nie jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-30, 17:30    Odp: Narkotyki

Harmoniarz napisał/a:
MBoX nie zgodzę się z tobą, to jest tylko sterowanie swoją psychiką. Podobne efekty można osiągnąć dzięki medytacji czy chociażby piciu herbaty, a ani jedno ani drugie tak szkodliwe jak papierosy nie jest.


Rozumiem rozumiem :) ale nie rozumiem z czym sie nie zgadzasz... Bo takie rzeczy jak powody palenia, to są sprawy indywidualne, napisałem jak ja to widze ze swojej strony ;) Nawet jeśli sugerujesz, że to tylko sterowanie moją psychiką, to jednak nie zmienia to faktu, że tak czuję i żadna dyskusja tego nie zmieni.

Medytacji nie próbowałem nigdy, chyba jestem zbyt niespokojnym duchem na to :] choć kto wie... A herbata, jak już gdzieś pisałem, aromatyzowana Earl Grey w listkach, sama słodycz.
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-30, 19:20    Odp: Narkotyki

Ale ja głównie nie rozumiem motywacji sięgnięcia po PIERWSZEGO. Skoro WIESZ, że uzależnia, że drogie i niedobre... Dlaczego ?!
(Dobra, dopiero trzy uzależniają ponoć, ale że niby jest poprawnie ^m^ )
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-31, 11:26    Odp: Narkotyki

Ehh no to wytłumaczę:
Wyobraż sobie... że... to jest jak z brokułami :D (Jadłaś kiedyś brokuły Majtki?) :) Ja nienawidziłem brokułów, od zawsze... miałem o nich strasznie złe zdanie, mdliło mnie na sam ich widok... w dzieciństwie zjadłwszy wszystko co miałem na talerzu oprócz brokułów, potajemnie spuszczałem je w klozecie i mówiłem mamie że zjadłem... A wiesz co jest najfajniejsze? - Tak naprawdę - Nigdy Ich Nie Próbowałem. Sam zapach i wygląd mnie odstraszał... I co dalej? Kiedys już będąc starszy, powiedziałem sobie, że to nie może być takie złe - spróbowałem - zasmakowało - jadłem, ogolnie bomba :)

I teraz wystarczy odnieść ta sytuacje do papierosów... Jezeli stwierdzasz że jest to "niedobre", to nie możesz zakładać że każdy tak musi myśleć... niezdrowe - tak, niedobre - nie. Dla mnie dobre :) I powiem więcej, kiedyś zajmowałem identyczne stanowisko jak wy... Nienawidziłem i zwalczałem palenie - hah, tak jak zwalczałem brokuły :] ...

Aha, żeby nie było że kogoś przekonuje ze palenie jest dobre, bo tak nie jest!, a jak ktoś ma wątpliwości, to niech sobie ściągnie i przesłucha piosenke:
Pajujo - "Palenie tytoniu powoduje raka i choroby serca"
Świetny tekst ;)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-31, 12:05    Odp: Narkotyki

iiii tam jak ktoś lubi niech pali..jego sprawa....... niszczy siebie... chociaż suma summarum otoczenie też.... bo dym papierosowy jest tez szkodliwy :razz: :razz: a tak wlasciwie palac wspiera sie gospodarkę :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Foschia 


Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-08-31, 12:19    Odp: Narkotyki

no i dobra, kto lubi niech pali :]
_________________
"Młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, nie pytając, czy ciało to zniesie. A ciało zawsze znosi." Paulo Coelho
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-08-31, 15:39    Odp: Narkotyki

Ta historia jest piękna :D A tak naprawdę, to ładnie to uzasadniłeś. Dobrze, to ja nie czepiam się już, bo właśnie jadłam makaron z brokułami. Lubię owe warzywa. Smakowite są. Ale dymku nie lubię. A tatuś pali. I zawsze jak wychodzi z łazienki, to śmierdzi :( Dobra, rozczuliłam się :D
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-31, 22:12    Odp: Narkotyki

Makaron z brokułami? o cholera, musze kiedyś spróbować takiego zestawienia :D
W każdym razie, tak sobie o tych fajkach pisze i pisze, i pewnie wychodzi że jestem jakimś wielkim smokiem, a tak naprawdę, to MBox'ik pali sobie ok. 4 fajki dziennie, więc nie jest tak źle ze mną :)

Wiec - można palić, ale z głową i z rozmysłem ;)
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-01, 10:57    Odp: Narkotyki

Pyszny jest! Taki sos, który się kupuje i przedstawia on stopione serki do smarowania oraz kawałki brokułów :D Mniam, az mi się uszy trzęsą.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Semaphor 

Wiek: 30
Posty: 21
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-11-04, 00:35    Odp: Narkotyki

Narkotyki - maryśka toleruję ale nie mam zamiaru "smakować" , te "twarde"( tak to nazywacie?) absolutnie nie toleruję
Fajki - paliłem i przestałem ( nawiasem mówiąc dziwie się społeczeństwu że nie potrafia się pozbyć nałogu)
Alkohol - pije ale z umiarem , nie pociąga mnie coś takiego jak leżenie na podłodze...
Tabaka - moja ulubiona używka ^^ jest nieszkodliwa ( jeśli szanować ten pył a nie wciągać przez rurke )jeśli ktoś nie próbował - polecam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2007-12-30, 11:15    Odp: Narkotyki

Nie toleruje narkotyków, palenie.... kwestia gustu, ja mam to już za sobą. Alkohol, okazjonalnie jak ktoś to ładnie ujął, dla smaku. a to zeby sie koniecznie nawalić przy piciu tez mam za soba.... po niezbyt przyjemnych porzezyciach.... :(
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2007-12-30, 17:40    Odp: Narkotyki

Ciekawy temat... średnia wieku 16 lat a tu wypowiedzi nałogowych palaczy i obrońców maryśki. Bardzo ciekawe i zjawiskowe, można nawet powiedzieć, że idealne źródło do pracy magisterskiej.
Szczerze dziwi mnie ten ton wypowiedzi- szczerość-prawda szczerość, ale powiem szczerze - mnie by było wstyd mówić o tym. W tym wieku żyłem sobie spokojnie z dala od używek, chodziłem grać w piłkę, uczyłem się grać Kaczmarskiego na gitarze, czasem pisałem. Prawda, zdarzały mi się przygody z alkoholem, ale nie obnosiłem się z tym tak jak to teraz zwykło się robić. Wstyd było powiedzieć na forum, że zaliczyło się zgon. Opowieści o tym krążyły w małych, zamkniętych grupach najbliższych kumpli, a gdy wychodzili dalej- był to obciach. Zawsze bawią mnie rozmowy ludzi, którzy sprowadzają każdy temat do weekendowej zabawy, z której, tak naprawdę niewiele pamiętają. Smutne jest to co się dzieje.
Gdy patrzę na to, mam pewność, że pewnego pięknego dnia rzucę to wszystko w cholerę i pojadę w Bieszczady.

Papierosy- ja nie palę, nie lubię dymu, ergo jeśli ktoś chce palić - ok, byle żebym ja tego nie wdychał. Jak piję wódkę to nie zieję komuś nią w twarz.
Narkotyki- kategoryczne nie- jest to moja własna życiowa decyzja
Alkohol- tak...
a co do tabaki- choć minister zdrowia ostrzega - tak :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-12-30, 19:42    Odp: Narkotyki

No cóż, palaczy jakoś trudno mi zrozumieć - nie wiem co jest fajnego w tym, że wdycha się ten śmierdzący dym i jeszcze wydaje się na to kupę kasy :P (ale może się nie znam, więc nie potępiam :P ) . Narkotyki to już uważam za kompletny idiotyzm, chyba najłatwiejszy (obok hazardu) sposób na utratę kontroli nad samym sobą. Alkohol - no cóż, to jakoś już smakuje i, w umiarkowanych ilościach, nie szkodzi otoczeniu. A czasem zbliża ludzi :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2007-12-30, 23:03    Odp: Narkotyki

mnie się zdaje że wszystko idzie w dobrą stronę. Palenie papierosów wyszło z mody, sam nie paliłem nigdy i nie mam zamiaru próbować. Raczej za dobrze tego nie toleruję u innych. Są bachory które sięgają po fajkę, ale myślę że to wina braku wychowania.
Alkohol - nie zdarzyło mnie się spić by nie dojść do domu, czy nie pamiętać co robiłem, zawsze trzeźwo, zauważę że jako nałóg to wcale nie mniej poważny od pozostałych.
narkotyki - nie

mat napisał/a:
Gdy patrzę na to, mam pewność, że pewnego pięknego dnia rzucę to wszystko w cholerę i pojadę w Bieszczady.

Bieszczady, Oj to za blisko, może Skandynawia, Kanada, Kamczatka?Też czasem mnie się marzy, ale raczej tylko na wczasy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat 

Posty: 27
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2007-12-31, 09:33    Odp: Narkotyki

Myślałem jeszcze o Nowej Zelandii :D ale uwierz mi.. Bieszczady też są do tego wybornym miejscem :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-31, 14:17    Odp: Narkotyki

Tam niespodzianki cię czekają co dzień

Gdy w połoniny wyruszasz na zwiady

A potem patrzysz o słońca zachodzie

Siadłszy na drzewa przewalonej kłodzie

Jak żyją Bieszczady
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-20, 09:35    Odp: Narkotyki

Ja od alkoholu strony nie stronie :D Najbardziej piwo mi podchodzi i swojskie wino,co do papierosów to camele albo marlboro light ale trzeba to rzucić bo płuca sie przydadzą do innych celów :] a z mocniejszych specyfików kiedyś paliłem trawę[nie polecam na dłuższą metę,zaburzenia emocjonalne są,można sobie wkręcić zła misje a nawet dostać zapaści jak sie dużo wypali wiem bo miałem] i to bardzo dużo ale po tym jak starzy powiedzieli że jak będę tyle jarał to mnie wywalą z domu :D przestałem i pale okazyjnie ze 3 razy w roku.
I jak już tak rozmawiamy o ty wszystkim co "złe" to nie polecam pić absytna raz się napiłem i chodziłem po tym trzy dni do tyłu i wzrok mi wtedy siadł ale już jest ok :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pixel 


Wiek: 35
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-01-20, 09:44    Odp: Narkotyki

trawa jest mniej szkodliwa od wódki, ale nie polecam ani jednego ani drugiego.
_________________
jid: pixel88@jabster.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-20, 09:54    Odp: Narkotyki

No racja z tą trawą tylko jak sie często pali to jest znacznie bardziej szkodliwa od wódki.Wiem bo paliłem.A co do wódki też nie polecam za to whiskey to już co innego o wiele lepsza liga :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-18, 17:54    Odp: Narkotyki

Nie pale i nie mam zamiaru- śmierdzi jak cholera i jeszcze kosztuje strasznie dużo!
nie piję i raczej nie będę bo moja rodzina się łatwo uzależnia od alkoholu więc i ja mogę wpaść w nałóg.
nie biorę narkotyków- Ryszard Riedel brał i się zmarnował wielki człowiek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-02-18, 18:04    Odp: Narkotyki

Generalnie to nie szkoda że brał, bo mnóstwo fajnych utworów powstało pod wpływem i z tego powodu, ale szkoda że nei miał siły wycofać sie z tego w odpowiednim momencie, ale kto by miał,....
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-23, 12:48    Odp: Narkotyki

Napić się lubię, nie ma jak miód albo jakaś whisky
Popalam cygara od czasu do czasu, w papierosach mi tytoń nie smakuje
A narkotyki to straszny syf, próbowałem zioła ale nic fajnego to nie daje

[ Dodano: 2008-02-23, 12:55 ]
Miałem w gimnazjum fizyka, który opowiadał jak po maryśce go czajniki ganiały, wykręcony koleś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-23, 14:36    Odp: Narkotyki

Eee.. trochę dziwnie mi się czyta wasze wypowiedzi.
Nie jesteśmy we Francji, żeby popijać perfumy. U nas w Polsce pije się vódkę.

A co do zioła, to również nie widzę problemów. Uzależnienie fizyczne jest niemożliwe, a jeśli ktoś pali papierosy to nie specjalnie bardziej mu zaszkodzi niż kolejny szlug. Nie wspominając już o tych którzy nie palą (jako tako), nie wolno zapomnieć o paleniu biernym które jest jeszcze bardziej szkodliwe niż normalne. Jak widać zapalić sobie zioło okazjonalnie to nie jest podpisywanie na sobie Krzyżyka :)

Pozdrawiam.

Edit:
Cytat:
próbowałem zioła ale nic fajnego to nie daje

fazą trzeba umieć się cieszyć, to fakt. Nie każdemu to od razu wychodzi :)

Edit2:
Nie zachęcam nikogo broń Boże, po prostu przedstawiam wam moje zdanie.

Edit3: :D
Reszty narkotyków nie próbowałem i nie polecam :)

Edit 4: ;o
Cytat:
I jak już tak rozmawiamy o ty wszystkim co "złe" to nie polecam pić absytna raz się napiłem i chodziłem po tym trzy dni do tyłu i wzrok mi wtedy siadł ale już jest ok :D


No absynt to chyba 60% ma? jakby nie patrzeć 20% więcej niż vódka :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu