Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-10, 13:49    Nagrywanie dźwięku z video

Witam, mam taki oto problem, chciałbym nagrywać dźwięk z mikrofonu który jednocześnie jest kręcony przez kamerę.

Czy potrzebna mi jest jakaś specjalistyczna kamera z wejściem na mikrofon, czy przez jakiś może program to się da zrobić?

Robiłem do tej pory tak że nagrywałem jedno i drugie jednocześnie, tyle że potem w programie musiałem ścieżkę audio dopasowywać do video. Jak wy to robicie?

kupiłem ostatnio majka zbierającego Behringer C-1
kamery nie mam, ale mam za to aparat, teraz nie pamiętam modelu, nagrywa w wysokiej rozdzielczości, 720p nie jest źle :)

Przekopałem forum i nie znalazłem takowego tematu więc go poruszam :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-10, 13:59    Odp: Nagrywanie dźwięku z video

To zależy czy Twój aparat ma wejście na dodatkowy mikrofon. Jak tak, to musiałbyś go przez interfejs do aparatu podpiąć :) Niektóre aparaty można też jako kamerę web do komputera podłączyć, wtedy jednoczesne nagrywanie odbywałoby się z poziomu komputera i nie byłoby problemu ustawić źródło dźwięku na C1 :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
GaceQ123
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-10, 14:15    Odp: Nagrywanie dźwięku z video

Kurcze, to jest patent, o tym nie pomyślałem, wtedy mogę obejść wszystko tak naprawdę :) Punkcik leci, pozostaje tylko kwestia kamery jaką mam, czy może współpracować jako webcam :) Dzięki wielkie!
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-09-10, 18:21    Odp: Nagrywanie dźwięku z video

Ja mam aparat kompaktowy z możliwością rejestrowania obrazów (Nikkon P-100), a więc tani aparat z nagrywaniem i to w rozdzielczości HD oraz wbudowanym mikrofonem. Dzięki temu video + fonia nagrywa się wspólnie i to nawet całkiem nieźle.
Widziałem natomiast kamery, które mają osobne wejścia na mikrofon i wtedy np. stojąc daleko rejestrujemy obraz na dużym zbliżeniu, a majka stawiamy tuż przed obiektem.
Tak robią profesjonaliści.Potem jednak trzeba zsynchronizować obraz z fonią.
To już jednak robota dla fachowców od montażu.Mozolna to robota, ale i efekty konkretne. :)
Szczerze mówiąc to chciałbym się nauczyć takich umiejętności montażowych na dobrym programie, tylko skąd na to wziąć czas? :?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-10, 18:40    Odp: Nagrywanie dźwięku z video

Jak masz wejście na osobny mikrofon Felix, to po co niby synchronizować potem jak już się jednocześnie nagrywa?
Widziałem opcję nagrywania na kamerę obraz i osobno dźwięk na rejestrator, a potem się to składa.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2013-09-10, 21:11    Odp: Nagrywanie dźwięku z video

Mam rozwiązanie, mam akurat drugi majk, tyle że dynamiczny, i podłączyłem kamerę jako webcam, i urządzenie nagrywające na interfejs, i powiem wam że to działa :) Jutro wrzucę coś z kamerki wbudowanej :) Wszystko działa jak powinno!
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-11, 00:29    Odp: Nagrywanie dźwięku z video

Cieszę się, że mogłem pomóc :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu