Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Szymko 

Wiek: 26
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-27, 19:00    [Mp3/Video] Dzisiaj w Betlejem w moim wykonaniu



Proszę o komentarze :) Mam 10 lat i gram na harmonijce od miesiąca. Używam Hohnera Special 20 w tonacji C. Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-27, 20:52    Odp: [Mp3/Video] Dzisiaj w Betlejem w moim wykonaniu

No cóż ...

1. Rytm - nie równy, ładne ritenuto ale w środku utworu nie bardzo brzmi. Inaczej by było na końcu. Ryt to przyspiesza to zwalnia - tak nie powinno być.
2. Dodałeś echo - zagłusza sporo błędów ale nie wszystkie. Lekkie wpływy sąsiednich kanałów można "wyłapać".
3. Grasz siłowo nie technicznie. W związku z tym na wyższych kanałach dźwięk wybrzmiewa gorzej.
4. Z powodu gry siłowej i dodatkowo naprężenia mięśni brzmienie jest "twarde i sztuczne".
5. Mam wrażenie, że górne "drażniące" alikwoty "wyciąłeś" za pomocą korektora w programie komputerowym do obróbki dźwięku, ale to brzmi trochę sztucznie i wg mnie gorzej - tym bardziej, że prosisz o opinie.
6. Nie wiem czy użyłeś kopresora sygnału. Wydaje mi się, że tak, chociaż w niewielkim zakresie. Akcent na "raz" jest ale jakiś taki ... inny.

Myślę, że za bardzo dźwięk jest zmieniony za pomocą oprogramowania by napisać jeszcze dalej. Ktoś powiedział: "Zagraj mi akustycznie to powiem Ci jaki jesteś" - jest w tym dużo prawdy.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szymko 

Wiek: 26
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-27, 20:59    Odp: [Mp3/Video] Dzisiaj w Betlejem w moim wykonaniu

Jeżeli chodzi o modyfikacje to został dodany jedynie pogłos. Postaram się poprawić swoje błędy. Są to moje początki z tą harmonijką. Wcześniej posiadałem harmonijkę z Lidla za 16zł do której trzeba było mocno dmuchać, jednak teraz muszę po prostu przyzwyczaić się do Hohnera. Pozdrawiam, niebawem dodam coś bez żadnej obróbki.

[ Dodano: 2011-12-27, 21:40 ]
Oto to samo nagranie bez pogłosu:

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu