Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-05, 14:32    Odp: Mikrofon Blackedge

Wiesz kolego 286, chyba czas się przenieść do innego wątku, bo już od dawna ani słowo tu nie pada o mikrofonie Blackedge, a w końcu to on ma być tematem tej zakładki. Założę nowy wątek wieczorem (siedzę sam w wynajętym przez firmę mieszkaniu, to wtedy mam czas na forum; w ciągu dnia zaglądam sporadycznie na kilka minut dla odprężenia). Wzmacniacze i mikrofony to dość gorący temat i na pewno wielu zainteresuje. Pod względem poszukiwania sprzętu mającego dać "to" brzmienie, harmonijkarze mają chyba jeszcze gorzej zryte berety, niż gitarzyści.

Pozdrawiam

Wojtek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
286

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2009-03-05, 19:46    Odp: Mikrofon Blackedge

Młynek napisał/a:
Pod względem poszukiwania sprzętu mającego dać "to" brzmienie, harmonijkarze mają chyba jeszcze gorzej zryte berety, niż gitarzyści.

Szkoda tylko że producenci zapomnieli o tym wspaniałym instrumencie, jeszcze nigdy nie spotkałem pieca w sklepie pod harmonikę, fakt, że też nigdy nie szukałem, ale gdyby leżał na półce, to prędzej czy później w oko by wpadł.
Młynek napisał/a:
Wiesz kolego 286, chyba czas się przenieść do innego wątku, bo już od dawna ani słowo tu nie pada o mikrofonie Blackedge, a w końcu to on ma być tematem tej zakładki.

Rozumie alizję i znikam.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-03-05, 20:34    Odp: Mikrofon Blackedge

Żadna aluzja, mnie to tak samo dotyczy! Po prostu od dobrej strony nie robimy nic innego, jak tylko naruszamy regulamin forum! Aż dziw, że nam jeszcze moderatorzy głów nie zmyli.

Jak najbardziej interesuje mnie (i myślę, że nie tylko mnie) ciąg dalszy tej dyskusji, którą proponuję kontynuować tu:

http://www.harmoszka.com/...arpa-vt2087.htm
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-04-04, 17:26    Odp: Mikrofon Blackedge

Ktos pytał, jak na Blackedgu brzmi nie-profesionalista. No to nagrałem. Na aparacie, nie chodzi o wizje tylko o fonie, bo aparat maaarny, ale na YouTubie coś nagram też. Mikrofon podłączony jest do wieży Sony, i trzeba przyznać że ma to pieruństwo silny sygnał
http://www.speedyshare.com/243112198.html
jakość nie powala, ale nie jest źle
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2009-07-19, 10:33    Odp: Mikrofon Blackedge

A w moim blackedge pojawił się problem.
kiedy podpinam go do wzmacniacza czesto jedne dzwieki podbija inne scisza tak ze czasem zupelnie ich nie slychac na próbie. Próbowałem różnych kabli ale nic to nie daje działa jak chce czasem dobrze czasem jak opisałem. jakieś pomysły co to moze byc??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-19, 20:33    Odp: Mikrofon Blackedge

Może potencjometr padł? Jak Orzeł wróci do formy, to coś napewno zaradzi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-07-19, 21:09    Odp: Mikrofon Blackedge

A na pewno nie jest to wina wzmacniacza? Miałem podobny problem, też obwiniałem za to mikrofon (wtedy grałem na green bullecie). Potem sie okazało, że miałem zimny lut przy wyłączniku sieciowym od wzmacniacza - i to on przerywał, a nie mikrofon. Oczywiście; ten sam problem może się pojawić i w mikrofonie... To najgorsza zaraza - bo jak sprawdzasz, to jest wszystko OK, a jak zaczynasz grać, to przerywa. Ciężko znaleźć przyczynę dopóki nie padnie całkowicie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-19, 21:13    Odp: Mikrofon Blackedge

Młynek napisał/a:
To najgorsza zaraza - bo jak sprawdzasz, to jest wszystko OK


Tak samo miałem z dekoderem Polsatu. W domu tracił odbiór, świrował, że karta jest nieaktualna i takie tam (wg wskaźnika siła sygnału była maksymalna), a w sklepie, przy sprawdzaniu chodził przez 2 i pół godziny bez zająknięcia. Najlepiej, jeżeli możesz, sprawdź mikrofon na paru wzmakach, tak jak napisał Młynek.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-08-21, 16:03    Odp: Mikrofon Blackedge

A. O. Syty jest już zdrowy i powoli wraca do siebie i do realizacji zamówień, dostałem maila :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-08-21, 16:06    Odp: Mikrofon Blackedge

Również otrzymałem wiadomość, a sam Orzeł przywitał się przecież z nami na Shoutboxie. Od września mikrofony mają być znowu w sprzedaży ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-08-22, 21:52    Odp: Mikrofon Blackedge

Brawo dla Orła, że mu się powiodło!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-08-24, 22:48    Odp: Mikrofon Blackedge

dwie stowki za to cacko tak ?
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-08-25, 07:50    Odp: Mikrofon Blackedge

tak 200 PLN + chyba 50 PLN za własne malowanie. Cziłem się na ten mikrofon, ale w międzyczasie zdążyłem zbudować dwa własne, więc narazie nie potrzebuję :D A i jeszcze trzeci jest w planach (wkładka już jest ;) )
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-01, 07:43    Odp: Mikrofon Blackedge

Witam wszystkich bluesowo.


od dzisiaj, t.j. 01-09-2009, zmienia się mój nr telefonu.
Nowy nr to: +48504974993. Pod dawnym nr można będzie otrzymać
informację o nowym kontakcie. Na mojej stronie www,
będzie też podany nowy numer.

Pozdrawiam Was, Orzeł.

[ Dodano: 2009-10-25, 11:34 ]
Witam Forumowiczów.
Ostatnio oglądałem stronę http://www.greenbulletmic...e_ELEMENTS.html , gdzie jest opisana wkładka Shure CM i CR. Postanowiłem zrobić fotkę wkładki jaką używam do budowy mikrofonu BLACKEDGE i podzielić się nią z Wami. Sam jestem zaskoczony porównaniem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
WK

Posty: 7
Wysłany: 2009-12-12, 17:38    Odp: Mikrofon Blackedge

Witam
Od 2 tygodni próbuje się skontaktować z Andrzejem "Orłem" Sytym w sprawie zakupu mikrofonu. Na maile ani na telefony nie odpowiada. Może ktoś wie co się z nim stało?
Pozdrawiam wk :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-12-12, 21:41    Odp: Mikrofon Blackedge

Ja będę miał do sprzedania Mikrofon BLACKEDGE. Kupiłem go miesiąc temu właściwie po to ,żeby zobaczyć jak jest zbudowany i muszę przyznać ,że porządnie, ale jednak nieco go ulepszyłem. dołożyłem przełącznik mocy sygnału -pełny sygnał i zmniejszony. Na zmniejszonym nie sprzęga. Jest też oczywiście pomalowany aerografem i dociążony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-12, 22:58    Odp: Mikrofon Blackedge

aeroarte napisał/a:
dołożyłem przełącznik mocy sygnału -pełny sygnał i zmniejszony.Na zmniejszonym nie sprzęga

No bo ciszej gra... Nie bardzo rozumiem sens tego zabiegu - przecież mikrofon ma potencjometr?
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2009-12-13, 09:53    Odp: Mikrofon Blackedge

Młynek napisał/a:
No bo ciszej gra...
No nie zupełnie ciszej, bo na sygnale zmniejszonym mikrofonu mogę zagrać na kanale wzmocnionym wzmacniacza i mam3/4regulacji potencjometrem mikrofonu, a nie ''piczny włos''. Gra wtedy głośno, bez sprzęgania. Na sygnale normalnym/firmowym/mikrofonu, gram na kanale normalnym wzmacniacza, z pełną regulacją potencjometrem, ale ten kanał gra ciszej w porównaniu z wzmocnionym, z ograniczeniem w mikrofonie. Przełącznik w niczym nie przeszkadza, a daje więcej możliwości. Potencjometr w obu przypadkach ma regulację /bez sprzęgania/do jakiś 3/4, więc sygnał jest wykorzystany maksymalnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-13, 11:29    Odp: Mikrofon Blackedge

No tak, ale to jest po prostu kwestia czułości wejść wzmacniacza. Na innym wzmacniaczu będzie się to inaczej zachowywało. Ale fakt, na pewno taki przełącznik nie przeszkadza.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-06-20, 23:08    Odp: Mikrofon Blackedge

Wiecie może czy będzie możliwość zakupu nówki blackedge'a?
Maile nie dochodzą, strona padła ale to pewnie wszyscy dobrze wiecie.
Jesli ma ktoś Blackedge'a używanego na sprzedać to jestem otwarty na propozycje ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Joseph 


Wiek: 54
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 14:57    Odp: Mikrofon Blackedge

Obawiam się przyjacielu, że już nie będziesz miał możliwości zakupu nówki. Wytwórca niestety odpuścił sobie... Mam złotego Blackedga kupionego od jednego z Asów ;) będę się go pozbywał, bo chcę kupić coś innego. a Piecyka nie chcesz do tego?daj halo na PW Pozdrawiam!
_________________
Born to Lose -Live to Win!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-06-21, 15:07    Odp: Mikrofon Blackedge

Odpuścił sobie lub ma problemy osobiste, tego nie wiadomo. Ja trzymam kciuki, żeby to nie była choroba, bo w zeszłym roku było ciężko u niego.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bora 

Wiek: 59
Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-06-22, 09:55    Odp: Mikrofon Blackedge

Mam na sprzedaż Blaackedge 608251924
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-06-24, 14:08    Odp: Mikrofon Blackedge

Masz możliwości sciągniecia Astatica ze stanów, spróbuje, jak się nie uda to bd o Tobie pamiętał ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
/dev/null
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-09, 18:12    Odp: Mikrofon Blackedge

Witam

Czy ktoś wie jakiej wkładki użył kolega Orzeł w swoim mikrofonie ?

pozdrawiam
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-09, 21:18    Odp: Mikrofon Blackedge

Orzeł skonstruował wkładkę podobną w swojej budowie do Shure'owskich CMów i CRów.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-07-09, 22:50    Odp: Mikrofon Blackedge

Ja wiem, ale tylko szczątkowo. Jest to tesla, z metalową membraną, niezbyt wysokooporowa, zatem orzeł użył transformatora. Używana albo w słuchawkach, albo w mikrofonach. Zastanawiałem się czy może nie jest ona w starych milicyjnych mikrofonach.
Nie wiem, można popróbować.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
/dev/null
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-10, 21:26    Odp: Mikrofon Blackedge

A czy ktoś wie jaki model tej wkładki był bazą do przeróbek ?

pozdrawiam
 
 
BLACKEDGE 

Wiek: 58
Posty: 72
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-13, 21:08    Odp: Mikrofon Blackedge

Witam wszystkich po długiej przerwie. Los sprawił, że musiałem przeprowadzić się do Poznania i tu zamieszkać na stałe. Trudne życiowe wybory i konieczność uregulowania wszystkich zaległych spraw rodzinnych, zmusiły mnie do przerwania produkcji. Obecnie jestem w trakcie organizacji nowego warsztatu w Poznaniu i temat mikrofonów będzie kontynuowany. Oczywiście, ważniejsza była organizacja nowego miejsca zamieszkania. W związku z tym zamieszaniem, reklamacje i naprawy wszystkich mikrofonów Blackedge są bezpłatne do 30.06.2011. Moje obecne namiary:
a.syty@interia.pl Skype: andrzej.syty , tel 618460297, kom.511758055. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za to zamieszanie.

ORZEŁ.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-13, 21:18    Odp: Mikrofon Blackedge

Niepokoiliśmy się, cieszę się, że wszystko w porządku :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu