Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
matttti0

Posty: 1
Wysłany: 2011-12-24, 16:10    Marine Band G - brak dźwięku na wdechu na kanałach od 1 do 7.

Witam. Zakupiłem harmonijkę MBG i zauważyłem brak dźwięku na wdechu na tych kanałach. Na innych harmonijkach dźwięk wydobyć potrafię więc to raczej nie wina braku umiejętności. Czy ktoś słyszał o takim problemie? Jakieś rozwiązanie, czy lecieć do sklepu z reklamacją?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-12-24, 18:31    Odp: Marine Band G - brak dźwięku na wdechu na kanałach od 1 do 7.

Ja kupiłem dwa tygodnie temu taką samą (model i tonacja) i tam dźwięk na wszystkich kanałach był, jest i radzę mu nie próbować znikać. To chyba felerny egzemplarz.
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-25, 12:02    Odp: Marine Band G - brak dźwięku na wdechu na kanałach od 1 do 7.

Jedna uwaga - może u ciebie podobny problem a może tylko innym się przyda. Nie wiem czy zauważyliście, że często wam brakuje tchu przy graniu na niskich harmonijkach. Problemem jest to, że często, niepostrzeżenie dla was, oddychacie nosem, tracąc dużo powietrza. Proponuję zatkać nos i spróbować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-25, 14:03    Odp: Marine Band G - brak dźwięku na wdechu na kanałach od 1 do 7.

Classic czy De Luxe?

Prawdopodobnie stroiki masz za nisko i trzeba ustawić szczelinę. Poparz jak to wygląda i napisz.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu