Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
fantasmagoryczn 

Posty: 20
Wysłany: 2014-05-08, 15:12    Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Witam. Od jakiegoś czasu gram na harmonijkach. Zaczęło się od Folk Mastera w G, którego kupiłem w zasadzie od kumpla, który się spostrzegł, że nie ma talentu i tego nie czuje:D Potem dokupiłem Hohnera Golden Melody w C i Hohnera Marine Band Deluxe w A i teraz chcę sobie na urodzinki sprawić nową harmonijeczkę. Zastanawiam się nad tym Seydelem? Generalnie jakością Marine Band Deluxe jestem bardzo zachwycony i świetnie mi się na niej gra, ale jednak Seydel to Seydel.. Tylko co z modelem za 150zł? Która z nich wg was jest lepsza? Którą polecacie. Niestety fundusze nie pozwalaja mi przekroczyć tych 150 zł :( I jaką tonacje do bluesa polecacie bardziej, zastanawiam się nad E i D, ale chyba pójdę w stronę E. Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-08, 18:00    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Skoro masz A, G i C, to ja bym kupił D. Na tym więcej pograsz niż na E. Ja swojej w tej tonacji użyłem ledwie kilka razy w żywej sytuacji. A co do modelu... Ja co wiedziałem, już napisałem :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fantasmagoryczn 

Posty: 20
Wysłany: 2014-05-08, 18:04    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Trochę się boję iść w ciemno z tym Seydelem, bo czytałem gdzieś, że są średnio trwałe... ale to może akurat kiepski model się trafił. A MBD jest świetny dla mnie.. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-05-08, 18:10    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Ostatnio na rynku pojawił się nowy Hohner Rocket, czyli nieco zmodernizowana Special 20. Może to byłby dobry wybór? W Internecie zachwalają jednogłośnie. A faktycznie, mi Seydelki mosiężne padały, ale może miałem pecha?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WładcaDrewna 

Posty: 37
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2014-05-08, 20:51    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Cóż, może i nie mam zbytnio dużego porównania z innymi modelami, lecz mój Solist pro rozstroił się po 2 tygodniach, a potem padał stroik za stroikiem. Dużo zależy od stylu gry, gdy ma się silne zadęcie jest łatwo szybko zepsuć harmonijkę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-08, 22:20    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Chociaż jestem wielkim fanem Seydli to muszę przyznać, że niższe modele faktycznie nie są zbyt trwałe (przynajmniej u mnie nie były). Natomiast tutaj użytkownik Waran informował o promocji na Seydel Blues Session Steel, która idzie normalnie za 199 zł:
http://forum.harmoszka.co...ocja-vt8058.htm

Za pieniądze które wart jest Solist Pro możesz mieć harmonijkę wielokrotnie bardziej trwałą i moim zdaniem poprostu o klasę lepszą.

Jeśli chodzi o tonację do bluesa - jeżeli masz już A,C, i G to bierz Bb! E nie bierz, bo naprawdę niewiele tym zagrasz.[/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fantasmagoryczn 

Posty: 20
Wysłany: 2014-05-09, 08:55    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Jak można zauważyć... W tej promocji skończyły się tonacje mnie interesujące. Co do mojego kupna: Czyli tego Solist Pro odpuścić? Lepszy Marine Band Deluxe? Czy może warto poczekać trochę, uzbierać te 40-50 zł więcej i kupić tego Seydela Blues Session Steel? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-09, 14:01    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Marine Band i Seydel Blues Session Steel to dwie bardzo różne harmonijki, różniące się praktycznie wszystkim:
- MB ma korpus z drewna, SSS z plastiku
- MB ma mniejsze kanały, SSS zdecydowanie większe
- obie mają inaczej wyprofilowane pokrywy – inaczej leżą w ustach i inaczej brzmią
- jedna ma stroiki mosiężne, druga stalowe

Ciężko jest napisać co dla kogo będzie lepsze. Obie są dobre jakościowo, więc duże znaczenie mają nasze preferencje. Jeżeli masz już MBD i ten model Ci leży, to zakup kolejnej tonacji będzie bezpieczniejszy niż eksperymentowanie z nowym modelem.

Z drugiej strony – ja osobiście na początku starałem się, aby każda moja nowa harmonijka była inna. Wychodziłem z założenia, że nie da rady znaleźć „swojego instrumentu” inaczej niż poprzez próbowanie wyrobów różnych producentów (co wiąże się też z zakupami nietrafionymi). Teraz, po wypróbowaniu kilku modeli Hohnera, Tombo, Suzuki i Seydla mogę raczej z czystym sumieniem stwierdzić który model jest „mój”.

Tym niemniej, wydawania 150 – 160 zł na Solist Pro nie polecam. Lepiej wydać 200 zł na Session Steel. Różnica w jakości i trwałości dla mnie osobiście nieporównywalna do różnicy w cenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fantasmagoryczn 

Posty: 20
Wysłany: 2014-05-09, 15:33    Odp: Marine Band Deluxe vs. Seydel Blues Solist pro?

Tak właśnie chyba zrobię, słuchałem kilka recenzji i porównań na YT i myślę, że kupię tego Seydela SS. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :) Temat do zamknięcia :>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu