Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-02-13, 14:27    ma-rucha na YT - czyli moja twórczość...

Zapraszam na mój kanał na YT - posiadam obszerne archiwum własnej twórczości i postanowiłem pokazać ją innym.

http://www.youtube.com/user/mkalaman?feature=mhee

Na chwilę obecną jest tam tylko jeden filmik ale postaram się coś wrzucać systematycznie.

Zapraszam do słuchania i komentowania.

UWAGA ! ! ! Bluesa i harmoszki za wiele tam nie znajdziecie...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-02-13, 21:25    Odp: ma-rucha na YT - czyli moja twórczość...

Noooo fajne :)
Taka muzyka ilustracyjna rzekłbym.

Widziałem w opisie jednego utworu, że nagrywałeś również na Ensoniq SQ2.
Mamy w domu przez przypadek te klawisze i muszę rozkminić wszystkie brzmienia i efekty.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2012-02-15, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-02-15, 00:13    Odp: ma-rucha na YT - czyli moja twórczość...

Ja już swojego nie mam niestety, ale to świetny instrument. Dostałem takiego jako chyba 13 latek i tworzyłem różne ciekawe kombinacje dźwiekowe. Większość nagrań z SQ 2 mam gdzieś na kasetach i trzeba je będzie kiedyś zgrać na mp3.
SQ 2 miał jak na swoje czasy świetne brzmienia i potężne możliwości, myślę że i teraz może dać radę. Polecam nagrania góralskiej grupy KRYWAŃ, na płytkach z połowy lat 90 używali właśnie tego klawisza i jeszcze jakiegoś Rolanda. Zawsze rozpoznawałem kiedy gra Ensoniq :)
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-02-15, 00:47    Odp: ma-rucha na YT - czyli moja twórczość...

ma-rucha napisał/a:
Większość nagrań z SQ 2 mam gdzieś na kasetach i trzeba je będzie kiedyś zgrać na mp3.

Jakby co, to mam urządzonko do konwertowania z kaset na mp3.
Na początku moich konwersji kaset nie sądziłem, że jakość konwertowania będzie super. :) Robiłem to potem wiele razy i zawsze się powodziło.
Konewrter składa się z odtwarzacza kaset połączonego z pecetem po USB i programu komputerowego, który obrabia zgrywany materiał.

Gdybyś kiedyś zechciał przekonwertować służę pomocą.
Rzut kamieniem z Kato. do S-ca.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2012-02-15, 09:20    Odp: ma-rucha na YT - czyli moja twórczość...

Można jeszcze prościej i bez wydatków :) Ja osobiście połączyłem wieżę stereo z komputerem za pomocą jacka :)
Wpinamy sobie go w słuchawki i w wejście mikrofonowe komputera. Uruchamiamy audacity no i nagrywamy :) Warto nagrać kilka próbek z różną głośnością wieży/radia. W podobny sposób idzie przegrać prawie każde audio :)

Można jeszcze zrobić eksperyment taki:
1) Nagrywamy na kasetę metronom (poprzez AUX/VIDEO czy jak się ta opcja u Ciebie nazywa :) ), który mamy nagrany na audzie .
2) Teraz przegrywamy z tej kasety na audacity w przyspieszonym tempie
3) Dopasowywujemy prędkość ścieżki z kasety do tej pierwotnej (zapamiętujemy sobie wartość spowolnienia). Myślę, że jeśli w trzy minuty się nie rozjadą, to będzie już dobrze :)
4) Przegrywamy wszystkie kasety w szybkim tempie, nawet do jednego pliku z audacity. Jedna konwersja i jedne spowalnianie oszczędzi czasu, a pociąć zawsze idzie na pojedyncze mp3 :)
Eksperyment nie był jeszcze testowany empirycznie i jest tylko i wyłącznie modelem teoretycznym ;)

Dobrze wiedzieć, że w Sosnowcu jest także znany mi harmonijkarz :) . Studiuję informatykę na Pogoni, niedaleko Żylety :)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu