Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-24, 01:03    Line 6 Pocket POD apel do posiadaczy.

Witam, Czy ktoś posiadających w/w sprzęt i doświadczenie w ustawieniu fajnego harmonijkowego brzmienia byłby chętny podzielić się wiedzą a najlepiej presetami?
Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-11, 22:09    Odp: Line 6 Pocket POD apel do posiadaczy.

Hej Sandersky

Kilka dni temu kupiłem Pocket PODa.
Ukręciłem całkiem fajne brzmienie:

piec Tweed Blues
Drive 2-3 "kreski"
Bass 6-7 kresek
Mid 4-5 kresek
Treb 1 kreska
Delay (w zależności od potrzeb)
Reverb - brak
Volume 6-7 kresek żeby mieć zapas

WAŻNE: bramka szumów ok 5-6kresek

Potraktuj to jako punkt wyjścia do własnych eksperymentów.
Miłego grania!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2012-02-11, 22:15    Odp: Line 6 Pocket POD apel do posiadaczy.

Cóż, bmierzniowo Pocket POD to po prostu zwykły POD 2.0, tylko z zasilaniem bateryjnym i bez opcji footswitcha. Można więc używać bliblioteki brzmień na zwykłego PODa na stronie Line6.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-02-11, 22:33    Odp: Line 6 Pocket POD apel do posiadaczy.

Dzięki Bartku za pomoc lecz niestety Pocket POD nie wytrzymał próby czasu hih. Zmieniłem go na Vintage Delay, Compressor/Sustainer i Chorus fmy Behringer i powiem Ci że to wszystko podpięte do lampowej Bugery gada wyśmienicie. Teraz myślę o octaverku, Wiśnia tak ciekawie na tym pogrywa . poza tym jestem pod ogromnym wrażeniem tego co robicie w ramacvh Harmonijkowego Ataku i gratuluje tegorocznych osiągnieć. Mam nadzieje spotkać Cie w tym roku w Bydgoszczy na HB , jest to jakoby moje rodzinne miasto. Pozdrawiam serdecznie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DnameIN 

Wiek: 40
Posty: 15
Wysłany: 2014-08-05, 10:13    Odp: Line 6 Pocket POD apel do posiadaczy.

Mam wielką prośbę o pomoc w skompletowaniu "zestawu" dla początkującego harmonijkarza.

Tematy muzyczne są dla mnie dalej dużym wyzwaniem. Niestety, interesować się tym wszystkim zacząłem na poważniej pól roku temu;) Dlatego też nadal przytłacza mnie ilość informacji do przetworzenia, by w ogóle postarać się ogarnąć tematy mikrofonów, przesterów i innych "machinerii" muzycznej.

Piszę w tym wątku, bo z mojej pobieżnej lektury wydaje mi się, że Line 6 Pocket POD byłby dla mnie w tym momencie idealny. Do dyspozycji mam aktualnie tylko harmonijki - i z tego punktu chciałbym dotrzeć do miejsca, gdzie będę mógł poeksperymentować z różnymi efektami podczas grania (z artykułu i innych źródeł wywnioskowałem, że jedynie cyfrowe symulatory dają od początku większy wachlarz możliwości - a może źle to zrozumiałem i zakup jakiegoś "pieca" da mi podobne możliwości?). Próbowałem wykorzystać do tego komputer, ale szybko okazało się, że i do niego musiałbym kupić kartę muzyczną.

Tak więc... moje pierwsze pytanie: Czy Line 6 Pocket POD to jest odpowiednie urządzenie dla mnie? Czy dobrze rozumiem, że mogę sobie podłączyć do tego mikrofon, a z drugiej strony zwyczajne głośniki i będzie to działać? Nie interesuje mnie na dzień dzisiejszy bardzo dobra jakość takiego podłączenia - byleby tylko to działało i nie jeżyło włosów ona głowie (i tak pewnie jestem technicznie za słaby by skupiać się teraz przesadnie na jakości dźwięku).

Głównym atutem tego urządzenia, według mnie, jest ilość różnych efektów do dyspozycji - czy dobrze sobie to wyobrażam i będzie z czym eksperymentować, czy w rzeczywistości to są tylko minimalne zmiany w brzmieniu?

No i pytanie końcowe, chyba najważniejsze dla mnie, jeśli mi ktoś nie odradzi Pocked PODa:

Co ja jeszcze będę do tego potrzebował?

Na pewno mikrofon - na razie dysponuję takim... ekhm... za 30zł (ma kształt mikrofonu pojemnościowego, więc da się go trzymać podczas grania, ale w środku pewnie tandeta z chin...). Czy jest w miarę tani mikrofon o "uniwersalnych" możliwościach, tak, by wszystkie te efekty z PODa nie traciły za wiele przez to, że używać będę tylko jednego?

O czym jeszcze nie pomyślałem? Pocket POD + mikrofon + harmonijka, czy może jest jeszcze jakiś istotny element potrzebny? (poza - oczywiście - latami ćwiczeń;P)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu