Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-12-01, 19:55    [Kupię] Skrzypce

Jak w temacie, w sumie mój Ojciec (lat 49) nigdy nie grał na żadnym instrumencie, ale zawsze chciał grać na skrzypcach. Chcemy mu pod choinkę kupić jakieś używki za 200-300zł. Jak się wciągnie to będziemy myśleć o lepszych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gvintoo 


Wiek: 36
Posty: 66
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-01, 20:04    Odp: [Kupię] Skrzypce

Wiem że Stagg i Ever Play robi takie, że w cenie zmieścisz się z nowym produktem. Z jakością, cóż... pewnie jak silver star wśród harmonijek, ale doświadczeniem pomóc niestety nie mogę :)
btw. wątek z forum http://www.skrzypce.art.pl/viewtopic.php?t=203
_________________
nie chodzi o to by czuć smutek, tylko o to, by inni go poczuli, a tobie rzucali drobne na piwo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-12-01, 20:31    Odp: [Kupię] Skrzypce

W sumie wszystkie skrzypce w tej kategorii cenowej są podobnej jakości, patrz żeby ładnie wyglądały bo brzmieć będą identycznie :) . Jedna rzecz - jeśli chcesz kupić stare używane, to absolutnie nie kupuj na Allegro, ani nigdzie gdzie nie możesz ich wcześniej obejrzeć. Te lutnicze "okazje" koło 300 zł bardzo często miewają wewnętrzne poważne wady (przesunięta dusza albo jej brak, belka basowa do wymiany, pęknięcia wewnątrz pudłą etc.). Jak kupujesz używane to najlepiej niech obejrzy je ktoś kto się zna. Było też o tym na forum które podał [b]gvintoo[/b], sam teraz szukam sobie czegoś taniego za w miarę znośną cenę :P .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-12-01, 20:44    Odp: [Kupię] Skrzypce

hej,
mam jeden serio stary egzemplarz. Kiedyś chciałem się uczyć gry na skrzypcach, ale nic z tego nie wyszło. Kupiłem je od pewnego kieleckiego lutnika (Lisiecki czy jakoś tak). Skrzypce ze smyczkiem są w twardym futerale, a jedynym zadaniem tego zestawu jak na razie jest zbieranie kurzu...

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę zrobić zdjęcia.

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-12-01, 20:48    Odp: [Kupię] Skrzypce

[quote="kuba"]Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę zrobić zdjęcia. [/quote]

Chętnie bym je obejrzał :D .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-12-01, 21:02    Odp: [Kupię] Skrzypce

cena?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-01, 21:43    Odp: [Kupię] Skrzypce

[b]beniamin82[/b], a jakie skrzypce?? :)

[ Dodano: 2009-12-01, 19:44 ]
Tzn., chodzi o rozmiar :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
beniamin82 


Wiek: 42
Posty: 59
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Zielina (Krapkowice)
Wysłany: 2009-12-01, 22:34    Odp: [Kupię] Skrzypce

hmm, podobno dla dorosłego człowieka to 4/4...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gruby 

Wiek: 34
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2009-12-02, 14:22    Odp: [Kupię] Skrzypce

W przedziale cenowym 200-300zł cudów nie ma się co spodziewać - zdarza się, że na allegro w tej cenie pojawiają się ciekawe instrumenty, ale trzeba się na tym znać. Bo jeśli się nie znasz, to możesz wziąć uszkodzone (tak jak już Pulatom napisał) ;) Osobiście nie polecam żadnych skrzypiec "Everplay", albo "Stagg"... Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Najlepszym rozwiązaniem w tym przedziale cenowym jest chyba kupno nowych skrzypiec, robionych fabrycznie - produkcji Chińskiej - ale u lutnika, który te skrzypce wcześniej dostosuje. Za 350zł można kupić instrument, który na początek starczy. (sam tak zaczynałem, z resztą tak doradziła mi moja była nauczycielka skrzypiec, i nie żałowałem). Jak brzmienie instrumentu po jakimś czasie przestanie satysfakcjonować, to proponuje się rozejrzeć za używanym instrumentem lutniczym w przedziale 1000-2000zł. Pozdrawiam! :violin: ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-12-03, 19:08    Odp: [Kupię] Skrzypce

[IMG]http://www.flickr.co.../sizes/o/[/IMG]


www.flickr.com/photos/kuba_mazur
pod tym adresem znajdziecie zdjęcia moich skrzypiec. Ale wcale nie jestem przekonany co do ich sprzedaży... Inna sprawa jest taka, że nie mam pojęcia jaką mają wartość.

Może dzieci moje będą grać... albo wnuki...

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-12-03, 19:26    Odp: [Kupię] Skrzypce

To jest czeska (chyba) manufaktura, stosująca popularny już wtedy zabieg marketingowy (Stradi[b]U[/b]arius zamiast Stradi[b]V[/b]arius i na pierwszy rzut oka nie ma różnicy :D , jakiś "znawca" na Allegro wystawił takie za melona, bo pewnie myśli że ma Stradivariusa http://allegro.pl/item827...arius_1719.html :hah: ). Jak są w dobrym stanie i środek w porządku, to powinny być warte koło 400-500 plnów, z tym że struny na pewno do wymiany, włosie do smyczka pewnie też. Może byłbym zainteresowany zakupem za jakiś czas, tylko trochę zniechęca mnie ich podstrunnica (czerniony klon zamiast hebanu, po jakimś czasie odbarwia się od paluchów :P ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-03, 19:52    Odp: [Kupię] Skrzypce

Kuba a jak będziesz zmieniał włosie w smyczku to chętnie przyjmę stare, bo mam niecny plan na ferie zimowe zrobić coś dziwnego, czym się pochwalę jeśli się uda :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2009-12-03, 20:29    Odp: [Kupię] Skrzypce

dzięki za info. Struny i włosie w smyku oczywiście są w beznadziejnym stanie, ale jak już wspomniałem nikt na nich nie gra. A ta aukcja na allegro to jakiś dowcip, a może faktycznie koleś ma skrzypce za milion złotych. Ja się nie znam.
Jeśli zaś idzie o wymianę włosia to nie sądzę aby to się stało przed feriami :(
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu