Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-19, 17:06    [Kraków] Warsztaty dla początkujących harmonijkarzy 15.03.2015

Zapraszamy na warsztaty harmonijkowe, które odbędą się w Klubie Herbacianym "Nie Lubię Poniedziałków" przy ul. Szlak 14 (róg z ul. Krowoderską). Zajęcia prowadzić będzie Łukasz Pietrzak:

www.lpietrzak.net

Pierwsze zajęcia dotyczyć będą zagadnień interesujących początkujących harmonijkarzy. Do wzięcia w nich udziału nie jest wymagane żadne doświadczenie.

Wystarczy harmonijka diatoniczna, tzw. "bluesowa" koniecznie w tonacji C-dur, przybory do notowania oraz opcjonalnie pendrive.

Słowo od prowadzącego:

Program zajęć uzależniony będzie od ilości uczestników. Gwarantuję bardzo przyjazną atmosferę, łatwo przyswajalną wiedzę, możliwość poznania ciekawych ludzi oraz drukowane materiały potrzebne do nauki. Chętnych bardzo proszę o zapisy do 9go marca na mój adres email: pietrzak.harmonica@gmail.com. Z przyjemnością odpowiem również na wszelkie nurtujące Was pytania.

Koszt dwugodzinnych zajęć to 40 zł (płatne na miejscu)

Pozdrawiam bardzo serdecznie!

ŁP

_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-12, 08:38    Odp: [Kraków] Warsztaty dla początkujących harmonijkarzy 15.03.2015

Postaram się krótko odpowiedzieć na dwa najczęściej pojawiające się w mailach pytania :)

--------------------

"Nigdy nie miałem do czynienia z harmonijką (lub żadnym innym instrumentem). Czy mogę przyjść na warsztaty?"

Naturalnie, że tak. Harmonijka jest bardzo intuicyjnym instrumentem, sprawiającym już na początku dużo frajdy grającemu. Warsztaty przeznaczone będą przede wszystkim na omówienie początków gry na niej, tak więc odpowiedź sama ciśnie się na usta. :) Przyjrzyjcie się proszę zwiastunowi filmu "Pocket full of soul" nt. harmonijki ustnej z linku poniżej.

KLIK!

--------------------

"Jaką harmonijkę kupić na początek?"

Koniecznie dziesięciokanałową (popularnie nazywaną "bluesową"), koniecznie w tonacji C. Wybór modelu pozostawiam Tobie. Polecam na początek te "plastikowe" (tj. z plastikowym korpusem) ze względu na wygodę gry. Prawdą jest, że im droższy instrument, tym dużo większy komfort i łatwość w robieniu postępów w nauce. Ale z drugiej strony nie popadajmy ze skrajności w skrajność, robiąc prawo jazdy nie jeździmy Rolls Roycem :) Dobrym rozwiązaniem będzie zakup harmonijki w granicach 90- 150 PLN. W tych widełkach znajdują się modele, które służą zarówno początkującym jak i zaawansowanym harmonijkarzom. Z całą pewnością nie polecam niczego poniżej tej kwoty, ponieważ można się jedynie w ten sposób zniechęcić, czego przecież nie chcemy.
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu