Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Łukasz Pietrzak 


Posty: 127
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-20, 04:33    [Kraków] The Dinosaur Truckers [GER] + The Silver Owls [PL], 28.11.2013 Klub Alchemia

Schodząc z zakurzonego szlaku w krainie, gdzie wieje złowrogi wiatr i nikt nie jest bezpieczny...

Pomimo, że The Dinosaur Truckers są mocno zakorzenieni w muzyce amerykańskiej nie są kolejnym folkowym zespołem. Ten czteroosobowy twór muzyczny łączy w sobie wiele więcej brzmień i inspiracji: od szybkiego bluegrassu przez country, punk, rockabilly aż po mariachi, które przedstawiają słuchaczom z towarzyszącą potężną energią.

Teraz po setkach występów i wydaniu dwóch albumów ‚Songs For Homefolks’ (2008) oraz ‚Down This Road’ (2009) – obu ciepło przyjętych przez muzycznych krytyków, ich nowy album, który ukazał się w kwietniu 2013 ponownie znalazł uznanie wśród prasy muzycznej.

Philip: wokal prowadzący, banjo, gitara, harmonijka oraz stopa perkusyjna
Till: wokal, mandolina oraz gitara
Daniel: wokal, gitara elektryczna oraz hawajska
Tobi: wokal oraz kontrabas




::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

The Silver Owls to nowy projekt akordeonistki Scotii Gilroy (Vladimirska) i gitarzysty Teddy'ego Jr., który przywołuje do życia duszę starej muzyki country przy pomocy 5-cio osobowego zespołu, którego instrumentarium składa się z akordeonu, elektrycznej i akustycznej gitary, mandoliny, harmonijki oraz skrzypiec. Określają swoją muzykę jako „dreamy cowboy retro- Americana ”.

Od ich pierwszego koncertu w kwietniu 2013 roku – supportowali Bena Caplana (Kanada) oraz The Dinosaur Truckers (Niemcy). Występowali w ramach Parady Smoków, Slot Festu oraz Bluesroads Festival, gdzie zdobyli nagrodę publiczności.

Teddy Jr. – gitara, wokal
Scotia Gilroy – akordeon, mandolina, wokal
Lynn Suh – skrzypce
Łukasz Pietrzak – harmonijka ustna
Kuba Duda – gitara elektryczna



Wstęp 10 zł

Facebook

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Zapraszam bardzo serdecznie :)
_________________
Facebook | WWW | Hot Tamales | Harmonica Bridge
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu