Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Chcesz koszulk? tak? czy nie(sam se zrobisz i tak ;P)
TAK,ZARABISTY POMYSL
95%
 95%  [ 40 ]
NIE I JESZCZE RAZ NIE
4%
 4%  [ 2 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor
Wiadomość
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-14, 16:34    Odp: Koszulki forumowe

Kolor biały to mój pomysł. Wyobraź sobie teraz człowieczka w Egipcie (choć po ostatnich wydarzeniach to...), który stoi pod piramidą w forumowej koszulce. Wrzuca sobie takie zdjątko w internecie i robi naszemu gronu pozytywną internetową reklamę. A ciężko mi sobie wyobrazić w upał człowieczka w koszulce czarnej przy 40°C :cool: (co w Polsce ostatnio też coraz częściej się zdarza :razz: ), a jak wiadomo biały w upał jest najlepszy.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-14, 17:41    Odp: Koszulki forumowe

Nie neguję białych koszulek, ale gdyby był wybór: biała, błękitna /niebieska i czarna byłoby wg mnie fajnie. Osobiście nie lubię białych, bo po 15 minutach przy dziecku mogę się wybrudzić tak, że najlepszy proszek nie pomoże.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-14, 17:49    Odp: Koszulki forumowe

Owszem, wersja czarna by się też przydała. Przygotuję alternatywę, w której harmonijka będzie wyglądała lepiej na czarnej. Tylko musimy to hasło wymyślić.

Dużo propozycji mi się tu podoba. Jeśli sentencja nie zawierałaby słowa Blues na początku to można napisać Blues a pod spodem tą sentencję.

Medium, Twoja propozycja z 10 otworkami mi się podoba. Ja bym to zrobił tak:
Blues. A 10-pack of it. :) Żeby ten Blues wydzielić, to się fajnie kompozycja zamknie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-14, 18:07    Odp: Koszulki forumowe

To może admini rozpiszą konkurs w odpowiednim temacie i raz-dwa ustalimy co i jak? :)
Wszystkie sensowne propozycje da się wtedy do ankiety, dwa, trzy dni głosowania i po kłopocie. Wtedy minuta pracy grafika i "włala". :)
Apetyt na tą koszulkę mam. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-14, 18:41    Odp: Koszulki forumowe

aansaa napisał/a:
To może admini rozpiszą konkurs w odpowiednim temacie

No, dobry pomysł.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-14, 20:29    Odp: Koszulki forumowe

Odrobina inspiracji:

http://cgi.ebay.com/Born-...=item3364ecf74b
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-14, 20:37    Odp: Koszulki forumowe

Medium napisał/a:
Osobiście nie lubię białych, bo po 15 minutach przy dziecku mogę się wybrudzić tak, że najlepszy proszek nie pomoże.


To jest mocny argument.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-14, 20:45    Odp: Koszulki forumowe

Maciekdraheim napisał/a:
Odrobina inspiracji:

http://cgi.ebay.com/Born-...=item3364ecf74b


Jakaś inspiracja to jest, ale niestety jeśli chodzi o wzór to napis wygięto i nie jest zgodny z kanonem/typografią (patrz parę postów wyżej) :)
A co do mojej opinii to wzór nawet w porządku, ale koszulka FOTL Valueweight po 8 praniach nadaje się na szmaty do podłóg :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-14, 22:01    Odp: Koszulki forumowe

fleder, może i nie znasz się na tym ale nie udawaj ślepego. Napis nie jest wygięty, proporcje liter zostały zachowane, robił to ktoś z głową a nie jakiś amator, który twierdzi, że pozjadał wszystkie rozumy. Co jak co ale traktuj poważnie mnie jako rozmówcę w tej kwestii, bo bynajmniej z głąbem nie gadasz a raczej grafikiem nie jesteś (przynajmniej sądząc po tych paściach zaproponowanych na początku tematu). Nie wnikam w wykształcenie, bo nie chcę robić wycieczek osobistych ale szanujmy się, ok?
Proponuję również, żebyś takie rzeczy pozostawił komuś, kto się na tym zna a skupił się na haśle i koncepcji ogólnej. Bo nic sensownego nie wnosisz wykłócając się w kwestiach, w których raczej masz niewiele do powiedzenia.
Może moja wiadomość brzmi agresywnie ale agresywna nie jest, apeluję jedynie o szacunek i rozsądek.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-14, 22:36    Odp: Koszulki forumowe

Spokojnie, take it easy MAN! :) Nie próbuję Cię ośmieszyć. Do powiedzenia każdy coś tutaj ma i w sumie nie powinno się gasić ludzi mówiąc że do powiedzenia nie mają wiele bo nie mają w tym kierunku wykształcenia/praktyki/doświadczenia. Wiem, że moje kilkanaście postów na Forum wygląda mizernie przy Twoich prawie dwóch tysiącach i 58 punktach (pewnie grasz też milion razy lepiej ode mnie), ale czy tylko to się liczy? Dobra, kończę to bo zaraz wytną nasze posty i przeniosą do pralni brudów hehe...

PS. A tak wracając do moich wypocin, to wcale fontów nie rozciągałem, jedynie napis dolny jest nieco mniejszą czcionką. Wrażenie rozciągnięcia spowodowane jest pewnie wygięciem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-14, 23:41    Odp: Koszulki forumowe

Ale się narobiło.... :D
Rozkręciłem ten temat po dłuższej przerwie spokoju, a tu ,,masz babo placek''.
Do wojny by tu doszło wczoraj. Ale Admin przystopował dwóch adwersarzy i temat wraca na tory merytoryczne.
Minigunmen - z tymi proporcjami masz zupełną rację - wizualnie lepiej to wygląda niż pierwowzór.
Coś mi tu jednak nie gra, a już wiem wielkość fotki harmoszki, a konkretnie styczność z napisami. No cóż takie moje zdanie.
Spróbuj może dla poglądu zrobić deczko mniejszą - zobaczymy jaki efekt.
Z tych wszystkich przymiarek jak wyjdzie coś extra i będzie akcept forum to dam do zrobienia próbną partię.
Jeżeli chodzi o napisy na froncie koszulki to z zaproponowanych tutaj, a było ich trochę, przypasowały mi tylko dwa:
1. Blues never Dies - (może troszkę pompatyczny) i
2. tytuł utworu "Every day I have the blues" - fajny kawałek muzyczki.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-15, 19:08    Odp: Koszulki forumowe

Felix, jakby się zastanowić to Blues Never Dies nie jest zła, choć zastanawiam się, czy kiedykolwiek istnienie bluesa było zagrożone wyginięciem. Powiedziałbym nawet, że to, że jest muzyką bardziej "elitarną" choć może nie tak jak jazz, to nawet dobrze, że jest "dla wybranych". Ale hasło nie jest jakoś dramatycznie pompatyczne. Niemniej prędzej się zgodzę przy nim, niż przy propozycjach polskojęzycznych.
Natomiast co do wielkości harmonijki - owszem, mniejsza będzie lepsza. Nie będę póki co skrobał przy tym, poczekam aż będzie hasło.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-15, 19:31    Odp: Koszulki forumowe

Też wyszedłem z takiego założenia. Czekamy więc na hasło na przód koszulek. Potem się wybierze się jeden projekt przódu (oczywiście w różnych wersjach kolorystycznych), a do niego dorobi się tył, bo nie ukrywajmy tył w naszym przypadku musi być podpożądkowany przodowi.
Co do hasła, to myślę, myślę i chyba zwrócę się do powszechnie znanego dzienikarza radiowego i telewizyjnego, który jest w mojej opini znawcą bluesa, może on ma jakieś takie hasła w swojej głowie i użyczy nam jednego.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-15, 19:41    Odp: Koszulki forumowe

Możesz dać mu sugestię, żeby zastanowił sie nad cytatem ze słowem blues, choć nie jako priorytet. Bo wiesz, wydzielone słowo Blues nad harmonijką się moim zdaniem dobrze komponuje.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-15, 19:41    Odp: Koszulki forumowe

Blues Never Dies kojarzy mi się ze stricte punkowym hasłem "Old Punk not dead".
Jakby co, to punka bardzo lubię, ale moglibyśmy pokusić się o coś typowo bluesowego :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-15, 20:10    Odp: Koszulki forumowe

minigunmen napisał/a:
Możesz dać mu sugestię, żeby zastanowił sie nad cytatem ze słowem blues, choć nie jako priorytet. Bo wiesz, wydzielone słowo Blues nad harmonijką się moim zdaniem dobrze komponuje.


Dobrze. Po czwrtku będę miał trochę więcej czasu to napiszę e-maila, oczywiście poproszę o odpowiedź mailową, bo tylko wtedy mam gwarancję, że usłyszę te hasła, bo oczywiście nie jestem w stanie słuchać wszystkich i całych jego audycji.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-15, 20:59    Odp: Koszulki forumowe

Pytam z ciekawości: kiedy i w jakim radiu mogę usłyszeć audycje ów redaktora?
Bardzo lubię dobre audycje muzyczne. A regularnie słucham jedynie ,,Mini-Maxu''
i ,,Bielszego odcieniu bluesa'' :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-15, 21:14    Odp: Koszulki forumowe

Cha i prawie trafiłeś właśnie mam zamiar pisać do Wojciecha Manna, wiadomo puszcza w "Manniaku po ciemku" wiele wspaniałych utworów.

PS Cieszę się, że Paskins masz podobny do mnie gust radiowy. Też słucham tylko "3".
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-15, 21:19    Odp: Koszulki forumowe

mr.cymbał, zapraszam na blues.com.pl - tam znajdziesz POTĘŻNĄ dawkę Muzyki :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-15, 21:24    Odp: Koszulki forumowe

Bardzo lubię pana Wojtka. :) Sympatyczny człowiek. Audycje też ma przednie :]

[ Dodano: 2011-02-15, 21:29 ]
Aansaa, masz na myśli forum okolice bluesa? Nie bój żaby, bo żaba w wodzie nie bodzie :D . Mam tam konto. Szukaj PaskinSa1994
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-15, 21:37    Odp: Koszulki forumowe

Offtopujecie mocno :) Hasła wymyślać! :) A tak to możnaby na forum okolice bluesa tez napisać ale jakoś tam nie zaglądam za często bo mnie przerasta ten ogromny ruch u nich.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-15, 21:55    Odp: Koszulki forumowe

Sorrki to ja wywołałem tę dygresję :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-16, 14:10    Odp: Koszulki forumowe

Blues Pozytywne wibracje w 10 kanałach.
Blues Positive vibration in 10 holes.

Blues mieszka w stroikach.
Blues live in the reeds.
Po angielsku chyba lepiej brzmi reed jako wyraz bardzo wieloznaczny.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-16, 17:59    Odp: Koszulki forumowe

a może:

"Lubię Dmuchać!"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-16, 19:20    Odp: Koszulki forumowe

Medium, a może bez słowa "blues", tylko, np. "It's in the reeds"? "Like to blow (bez "I" może ciut mniej gramatycznie, ale brzmi ciekawiej i dwuznaczność się wkrada) od Zamieszkałego też by fajne było. A w nawiązaniu do pewnego utworu na standardzie bluesowym opartego "Blue to the bone!". To wydaje mi się niezłym hasłem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-16, 20:44    Odp: Koszulki forumowe

Maciekdraheim napisał/a:
Medium "Blue to the bone!". To wydaje mi się niezłym hasłem.


Mnie się to hasełko bardzo podoba! Brzmi naprawdę świetnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-16, 22:14    Odp: Koszulki forumowe

Popieram w 100% hasło Blue to the bone! Robimy je? Jest świetne :)

A tak btw to dzisiaj tak sobie wymyśliłem ale jest za długie i raczej wymyślone dla jaj ale się podzielę:
"Blues. Tego nie gra się w skarpetkach i przy z gaszonym świetle. "
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-16, 22:23    Odp: Koszulki forumowe

Hmm, właśnie sprawdziłem i tak się nazywa jakiś singiel country, czy knajpa w Australii. Ale chyba jako napis na koszulce nie wyświęcą nas za prawa autorskie? ;)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-17, 08:33    Odp: Koszulki forumowe

Hasło świetne, ale nawet grupę o tej nazwie znalazłem. Oprawa autorskie chyba w takim razie nikt nie poda, ale na koszulce mieć:
- nazwę zespołu
- nazwę knajpy
- tytuł utworu county
jakoś mi nie bardzo leży.

Dodatkowa propozycja: Jeśli wybrać kilka haseł i opracować projekty tak, by każde z nich było na koszulce innego koloru?
Np: hasło A na koszulce białej
hasło B na koszulce błękitnej / niebieskiej
hasło C na koszulce czarnej

Pozdrawiam

Medium

PS. Chyba nadszedł czas zebrać wszystkie hasła z ich autorami. Jak znadję dłuższą chwilę to postaram się to zrobić.

Dodaję (ależ się tego uzbierało):

Cadogan BLUES NEVER DIE
Felix BLUES NEVER DIES
mr.cymbał Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce
aansaa Bo my wolimy dmuchać niż szarpać
Mikael The Blues is life
Mikael The Blues is the roots
minigunmen Blues what a feelin'
minigunmen Blues came fallin' down
minigunmen Blues ya can't learn in school
Mikael Every day I have the blues
Mikael Got my mojo workin'
aansaa Blues bless You, Man!
Medium 10 kanałów pełnych Bluesa
Medium 10 holes for real Blues
Medium Blues zawsze z harmonijką
Medium Blues always with harmonica
minigunmen Blues. A 10-pack of it.
Medium Blues Pozytywne wibracje w 10 kanałach.
Medium Blues Positive vibration in 10 holes.
Medium Blues mieszka w stroikach.
Medium Blues live in the reeds.
Zamieszkaly Lubię Dmuchać!
Maciekdraheim It's in the reeds
Maciekdraheim Like to blow
Maciekdraheim Blue to the bone!
minigunmen Blues. Tego nie gra się w skarpetkach i przy zgaszonym świetle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-17, 16:22    Odp: Koszulki forumowe

Odnośnie wykonania napisów to zalecam do ostatecznego wyboru w miarę krótkie hasła:
po pierwsze: kwestia pomieszczenia się na koszulce i wyrazistości z pewnego dystansu,
po drugie: cena jest zależna niestety od wielkości napisów
Do ostatecznej wyceny potrzebny jest wzór plus typ i wielkość czcionki, zdjęcie harmoszki.
Całość literową zaleca się wykonać np. w Correlu.Tak mi to przedstawił spec w firmie MAX-Promo.
Z tego co widzę, proponowane napisy się rozmnażają do dużych rozmiarów i tak przy tych wielkościach i najdroższej folii srebrnej, odblaskowej cena może osiągnąć kwotę 15-:20 zł. za koszulkę. Czy więc warto ? :?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu