Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-14, 14:39    Korg AX3A i temu pokrewne

Witam. Miałem okazję ograć sobie multiefekt gitarowy Korg AX3A. I muszę przyznać że bardzo fajna sprawa jak na cenę nie całych 300zł. Różne delay'e, chorus, rotary i kilkadziesiąt innych efektów, symulacje kolumn i wzmacniaczy. Co więcej efekt ten ma wbudowaną bramkę zapobiegającą sprzężeniom. Poluję sobie na jakąś używkę na allegro. Ale teraz pomyślałem sobie czy nie lepszy byłby np. Korg AX5G, różni się tym, że ma footswitcha do głośności.

http://www.muzyczniak.pl/...iefekt-gitarowy

Czy footswich niejako nie zastąpiłby potencjonometru głośności przy majku? I czy miał ktoś okazję dłuższej styczności z tym produktem?

[ Dodano: 2012-01-14, 20:17 ]
Troszkę poczytałem i wiem na czym sprawa stoi. Seria z końcówką "A" np. AX3A to multiefekt do gitary elektroakustycznej, dlatego też posiada filt "notch" eliminujący sprzężenia. Serie z końcówką "G" są dedykowane do gitar elektrycznych więc czegoóś takiego nie posiadają, więc ta seria przestaje mnie interesować. Więc moje pierwsze pytanie traci na aktualności, drugie wciąż jestaktualne :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-15, 20:40    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

Napisz do Wiśni, on chyba coś takiego kiedyś posiadał :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-17, 14:34    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

W tym efekcie bardzo interesuje mnie "feedback killer" czyli filtr "notch", a dokładniej rzecz ujmując to w jakim stopniu zredukuje on sprzęganie Harley Benton'a GA15. Najpierw myślałem o POD'ie 2.0, ale on chyba jeszce wzmaga sprzęganie... Harry, Ty, o ile mi wiadomo, używasz Harley Bentona GA15 z POD'em 2.0. Jak to brzmi u Ciebie?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-17, 14:48    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

co do bramek szumów, ja poluję na Rockton Hush. Z tego co się dowiedziałem, świetnie współpracuje z harmonijką przy graniu chicagowskiego, przesterowanego bluesa. Niestety aktualnie na magazynach brak mniej więcej do marca. Cena około 260 zł

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-17, 15:54    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

Jeszcze nie opanowałem poda i na razie nie wiem jak go dokładnie ustawić :)
Ogólnie to w zależności jaki ustawisz wzmacniacz i jaką kolumnę (bo właśnie takie ma symulacje pod) to tak sprzęga ;) Noi jak drive podkręcisz ;)
Ja jak na razie używam poda z SM58 i powiem że z czystego brzmienia jestem zadowolony (+lekki pogłos), z leslie w miarę. A jeśli chodzi o przesterowanie to nie do końca wiem jak to ustawić. :P
Lekki crunch, spoko. Ale żeby bardziej ostry przesterek (wiadomo, tak żeby "ryknąć" w co mocniejszym kawałku jak green bulletem) to trzeba pokombinować, żeby nie sprzęgało.

A z Harleyem? Wydaje mi się, że mój ma zajechane lampy i nie jest do końca miarodajny :) Ale całkiem nie najgorzej współpracują :) Ale jeszcze trochę zanim znajdę "swoje" brzmienie :) Na razie dobrze zapowiada :)


Wiadomo, każdy sprzęt trzeba okiełznać :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-17, 20:56    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

Dzięki Harry za odpowiedź, miłego obczajania sprzętu życzę :) Jak uzbieram fundusze to się może szarpnę na tego KORG'a, i dam znać jak to działa z Harleyem.

towal, przepraszam za głupie pytanie (trochę się słabo na tym znam :) ) , ale: czy bramka szumów i "antykiller" to nie jest co innego? Czy to po prostu różne nazwy tego samego sprzętu?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-17, 22:09    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

Antykiller to chyba urządzonko wytłumiające cyknięcia/uderzenia przy odcinaniu sygnału. :) (mam rację?)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-18, 14:52    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

UP. Sorry pomyliłem się. Chodziło mi "feedback killer" czyli wspomnianą na samym początku bramkę sprzężeń, ( bo jak to inaczej po polsku nazwać ?).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-18, 23:28    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

A tak, po polsku to jest anty fidbak :D W każdym razie to nie to samo.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-19, 21:20    Odp: Korg AX3A i temu pokrewne

A dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości :)

A "anty fidbak" to po byku po polsku jest :D tak samo jak zdanie "Aj czus harp bikos aj lajk it" :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu