Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bluesroads_fest

Posty: 1
Wysłany: 2012-02-23, 17:32    [Koncerty] Blues - Folk Jam Session w krakowskim klubie Żaczek, czyli blues na dudach, mandolinie i tabli!

Dudy, mandolina, tabla to instrumenty kojarzone z wieloma gatunkami muzyki folkowej ale z pewnością nie z bluesem. Jednak granie na nich bluesa jest możliwe! Udowodnią to muzycy zespołu Beltaine: Jan Kubek i Jan Gałczewski, którzy wspólnie z formacją Blue Machine poprowadzą bluesowo-folkowe jam session. Jak zabrzmią instrumenty znane z folku celtyckiego, irlandzkiego czy indyjskiego wraz z gitarami elektrycznymi i harmonijką ustną, przekonacie się przychodząc 1 marca o godzinie 21 do krakowskiego klubu Żaczek. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!
Zapraszamy wszystkich muzyków do wspólnego grania!
Jam session odbędzie się w ramach cyklu imprez przed festiwalowych Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads”, który w dniach 23-27 maja już po raz trzeci odbędzie się w Krakowie, tym razem pod hasłem: Blues na rozstaju kultur.
Organizatorzy festiwalu udowadniają, ze blues jest muzyką otwartą i należy do wielkiej, folkowej rodziny. Dlatego kontynuując idee folk- bluesowego jamu już 15 marca odbędzie się w Klubie Żaczek koncert Afryka-Blues. Podczas tego koncertu wystąpią dwa duety: afrykański Mamadou & Pako oraz bluesowy Przytuła & Kruk.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu