Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mazurLTD 


Wiek: 41
Posty: 18
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-12-16, 07:19    Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

Witam.
Zrobiłem przegląd starych gratów szufladowo-piwnicznych w poszukiwaniu czegoś, co mogłoby posłużyć za wkładkę do mikrofonu do harmonijki. Odnalazłem kilka takich elementów i proszę Was o opinię, co by się nadawało najlepiej.
Chodzi mi o przesterowane brzmienie na piecu gitarowym (nie lampowym).

Choć jeżeli któraś z nich nadaje się do "czystej" gry, to zawsze mogę skonstruować 2 mikrofony (w końcu chodzi o frajdę z tworzenia) ;)

Pozdrawiam

P.S. No tak - zdjęcia się mi wstawiły w odwrotnej niż zamierzałem kolejności...
Dobrze, że komentarze są tam gdzie powinny... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mazurLTD 


Wiek: 41
Posty: 18
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-02-10, 09:55    Odp: Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

No cóż - minęło trochę czasu więc odpowiem sobie sam;)

Otóż: Mikrofony węglowe "nie dają rady" - sygnał jak dla mnie jest tak zniekształcony, że nie da się tego słuchać...

Dynamiczna wkładka Tesli mogłaby zagrać, ale ma dosyć marny poziom sygnały i w zasadzie ma bardzo mało dołu.

Zatem obecnie zmajstrowałem jeden mikrofon na wkładce dynamicznej z jakiegoś "plastikowego" mikrofonu typu karaoke - szału nie robi strasznego z przesterem, ale jest przyzwoicie.

I w drugi mikrofon wsadziłem wkładkę z transformatorem od Tonsil MDO IX. Tu jest szał z sygnałem - przester jak dla mnie potężny, ale nie mogę sobie poradzić na razie ze sprzęganiem mimo wstawienia potencjometru - tzn. jak ściszę to nie sprzęga, ale i sygnał nie jest satysfakcjonujący, a jak "rozkręcę" potencjometr do satysfakcjonującego poziomu to już "piszczy". Ale to temat na nowy temat zapewne;) - tu chodziło o stare wkładki.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-02-10, 20:51    Odp: Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

Jaką wartość ma ten potencjometr i czy to jest A , B czy C?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2016-02-10, 22:59    Odp: Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

może kwestia jakiejś obudowy na tą wkładkę? Jakoś zasłonić wkładkę naokoło, żeby zbieranie ukierunkować na źródło dźwięku i odizolować od pieca...
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2016-02-11, 01:31    Odp: Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

Tu jest szał z sygnałem - przester jak dla mnie potężny, ale nie mogę sobie poradzić na razie ze sprzęganiem mimo wstawienia potencjometru".
I raczej sobie nie poradzisz, też to przetestowałem, nie żebym cię zniechęcał, ale zaczynałem tak jak ty, od tanich i w/g mnie wtedy jedynych możliwych sposobów na uzyskanie tego jedynego i nie powtarzalnego brzmienia ,ale jak zacząłem to drążyć okazało się , że rzeczywistość jest okrutna , taki komfort jaki chcesz uzyskać dają tylko wkładki z lat 50-tych produkowane w USA, ale to moje odczucie, pewnie zaraz mnie sprostują inni znawcy brzmienia harmonijkowego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-02-11, 21:49    Odp: Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

Adam, to wszystko zależy co chcesz osiągnąć - ale tak, oldschoolowe wkładki shure (cm, cr i 545 np) dają bardzo dobre brzmienie :) Chociaz teraz greg heumann zrobił bulletini i jest naprawdę czad :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazurLTD 


Wiek: 41
Posty: 18
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-02-12, 07:58    Odp: Kilka wkładek mikrofonowych do identyfikacji.

Felix, potencjometr mam 500k A. Dawałem go zarówno w szereg jak i równolegle.
Co do starych wkładek Shure - oczywiście, że byłyby zapewne najlepsze, ale póki co nie gram na tyle "publicznie", żebym musiał się finansowo naginać na sprzęty z górnej półki.
Drugą sprawą jest to, że mam dużą frajdę z tego, co zmajstruję z tzw. "niczego".

Obecnie szukam skrzynki "z duszą" na StompBox'a :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu