Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-12, 02:31    Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i całkowicie zielony jeśli chodzi o harmonijkę ustną. Niedawno "odkryłem" muzykę jaką jest blues, a co za tym idzie wspaniały instrument jakim jest harmonijka ustna! Od razu zakochałem się w jej brzmieniu i mam zamiar zostać najlepszy! Na razie jednak mam do was kilka pytań, choć pewnie odpowiadaliście na nie już wiele razy... Niestety jak mówiłem- jestem KOMPLETNIE zielony jeśli chodzi o harmonijkę ustną i ogólnie teorię muzyki. Na początek mam zamiar kupić sobie harmonijkę Suzuki Harpmaster A, lub Hohner special 20 (doradźcie mi którą wybrać). Czytałem dość dużo na forum, jednak nic z tego co przeczytałem nie zrozumiałem... Potrzebuje jasnego wyjaśnienia:

- jak zbudowana jest harmonijka,
- jakie wyróżniamy techniki,
- rodzaje harmonijek,
- jak wygląda akord na harmonijke,
- jak się uczyć grać,
- najważniejsze zagadnienia dotyczące harmonijek,
- jak czytać nuty na harmonijke (najlepiej dokładne wytłumaczenie, ponieważ kompletnie nie umiem czytać nut...;[)
- itd.. (tzn. Wszystko co pomoże mi zagłębić się w temat bluesa i harmonijkowego szaleństwa!).

Wiem, że mój post jest bardzo wymagający, ale na prawdę mi zależy, a z moją wiedzą sam nie dam sobie rady. Jeśli moglibyście podajcie jakieś fajne poradniki, lub ciekawe artykuły dotyczące bluesa i gry na harmonijce (dla pogłębiania wiedzy czysto teoretycznej). Może znacie jakieś ciekawe miejsca w, lub koło Tarnowa (woj. małopolskie), gdzie można posłuchać dobrego harmonijkowego bluesa, skonfrontować się z różnymi muzykami bluesowymi i pogłębiać wiedzę na ten temat (miejsce gdzie organizowane jest jakieś jam session, lub po prostu występują muzycy grający bluesa)? Na prawdę jestem totalnie zakochany w tej muzyce, ale równie totalnie zielony... Sam nie wiem o co jeszcze mogę zapytać... Wiele mam w głowie pytań, ale nie umiem ich sformułować, więc jak coś to będę dopisywał. Liczę na taryfę ulgową ze względu na mój chory zapał, konkretną pomoc i szybki odzew. Z góry BARDZO dziękuję.
Pozdrawiam Dawid.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-12, 07:08    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

Większość (lub nawet wszystko) jest już napisane na forum, wystarczy poczytać :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-12, 13:25    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

No tak, ale ja potrzebuje konkretnego zbioru w jasnym języku (na chłopski rozum). Jak napisałem, czytałem na prawdę wiele, ale nic z tego co przeczytałem nie było jasne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maccarash 

Wiek: 29
Posty: 29
Skąd: Pionki
Wysłany: 2011-02-12, 14:00    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

Wystarczy że wszystkie wymienione hasła wklepiesz w "szukaju" i już . Odwiedź też stronę www.harmonijka.mud.pl . Jest też w miarę przydatny kurs www.bluesharp.pl (płatny) . Kurs nie mówi może czegoś, czego nie znajdziesz na forum ale tam wiedza jest poukładana i uzupełniona o próbki dźwiękowe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-12, 15:10    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

Ciągle szukam interesujących mnie informacji (nie poszedłem na łatwiznę, tylko potrzebuje jaśniejszego wytłumaczenia). A znacie jakieś kluby?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-12, 15:17    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

Na większośc Twoich pytań, odpowiedź znajdziesz w książce "Harmonijka i Blues" pana Sławka Wierzcholskiego. Po przerobieniu całej będziesz już na prawdę wieeele umiał.
Dla początkujących podobno najlepsza jest specialka20, bo nie rozwala się tak szybko.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-12, 16:31    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

O szlag, ta książka jest świetna! Dziękuję bardzo!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-02-12, 17:39    Odp: Kilka pytań - całkowicie nowy w temacie

MrDave, jeśli czytałeś posty na forum i nie zrozumiałeś ich to pytaj w tamtych tematach.
Nazywaj swoje wątki zgodnie z regulaminem.
Temat archiwizuję.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi