Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Freddy 


Wiek: 33
Posty: 25
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: W.Małkowa/Rzeszów
Wysłany: 2009-07-09, 14:00    Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

Witam :) Interesuje mnie zakup zestawu harmonijek - nie stać mnie żeby kupować np. blues bandy czy marinki we wszystkich tonacjach dlatego na początek chciałbym kupić sobie zestaw 7 blues band'ów w cenie 180zł tonacja A,C,D,E,F,G,Bb. Blues band myśle że nie jest aż taką złą harmonijką (pierwsza moja harmoszka to był blues band (c) i gra całkiem w porządku). Ale znalałem jeszcze za 230 zestaw 12 harmonijek Johnson Blues King i tu pojawia się moje pytanie - czy ktoś ma taką harmonijkę i czy opłaca się kupować coś takiego, czy jak już to lepiej postawić na Hohnera? Proszę o opinie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2009-07-09, 14:17    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

Najlepiej kupić sobie jeną harmonijke HOHNER Special 20 ;) za 90 zł i mieć pewność że pożyje
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-07-09, 14:23    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

Słusznie Szczypior mówi, poza tym jak będziesz grać to w przyszłości nie raz kupisz następną jak już starsza padnie, to już lepiej kupić jedną a dobrą. No i co jakiś czas kupić sobie inną tonację.
Za 180zł jak się uprzeć można kupić 2 harmonijki special 20, powiedzmy w tonacji C i A.... co i tak wystarczy Ci na bardzo długo :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Freddy 


Wiek: 33
Posty: 25
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: W.Małkowa/Rzeszów
Wysłany: 2009-07-09, 21:45    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

Dzięki. Chyba jednak tak zrobie że będe sobie powoli kompletował tonacje kupując jakies dobre harmoszki - w sumie mam już dwie marinki D i A i blues banda w C i jestem z nich zadowolony - zestaw blues bandów myślałem mieć na wszelki wypadek gdy któraś nagle padnie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-07-09, 21:53    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

No to teraz ja bym radził posmakować czegoś w G :) . To będzie szkoła dla oddechu, podciągów i innych takich.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-14, 00:49    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

Odświeżam temat:

http://w455.wrzuta.pl/aud.../bluesjohnsoneb

Tak to brzmi, tonacja Eb. Szajz pokroju bluesbanda ale grać się da i są rzadsze tonacje :) Tylko się paskudnie człowiek napoci przy tym dziadostwie, słychać, że ledwo gram to co chcę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-07-14, 22:57    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

[b]minigunmen[/b], Jeżeli zagrałeś to na szajsie to jest ok. mnie się podoba, ale urozmicaj swoje nagrania w innych przykładach ( to tylko rada bez obrazy) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-07-14, 23:03    Odp: Johnson Blues King - Blues King - co to za harmonijka?

Racja, czasem gram tylko melodyczną solówkę a przydałoby się pokazać też inne sposoby grania i inne brzmienia i o tym czasem nie myślę.
Wiesz, brzmieć może fajnie brzmiało ale gra się bardzo ciężko i trudno dociągnąć do tego co chcę wycisnąć na tym sprzęcie. Ta sama półka co BluesBand.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu