Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-24, 11:03    jaki wzmacniacz na początek

witam siedzę w domu od kilku dni i zachodzę w głowę jaki kupić wzmacniacz. chodzi mi o coś do grania w domu, do ćwiczeń, ewentualnie do gry przy akompaniamencie gitary. jestem amatorem, który uczy się gry na harmonijce. myślałem o jakimś tranzystorze i tutaj pojawiają się Fender 15, Marshal 15, vox pathfinder . jestem zielony i całkowicie nie wiem co kupić. pomóżcie. kwota jaką chciałbym wydać na niego to od 300-500zł. no i co z tym reverbem, potrzebny w wzmacniaczu, czy lepiej kupić efekt np. behringer dr400. pomocy !!!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-02-24, 12:49    Odp: jaki wzmacniacz na początek

Nie lepiej za tą kwotę kupić małą lampkę (coś w stylu Fender Champ)?
Reverb to raczej taki "ubarwiacz" i do nauki nie jest konieczny, chociaż jak chcesz, to myślę że tanim i dobrym rozwiązaniem jest faktycznie kostka ;) .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-24, 13:37    Odp: jaki wzmacniacz na początek

wiesz, no nie wiem właśnie. z tego co patrzę to lampy znacznie droższe. doczytałem się, że 5 wat w lampie spokojnie powinno mi wystarczyć, ale nie widzę nic takiego na allegro. nie mam pomysłu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-02-24, 13:59    Odp: jaki wzmacniacz na początek

A jak powiem, że za 450zł możesz mieć wierną elektrycznie kopię (tylko na bardziej dostępnych lampach) Champa 5e1? :]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-24, 14:09    Odp: jaki wzmacniacz na początek

i mówisz, że to fajnie lata? z tego co czytałem, to sam się zajmujesz produkcją takich wzmacniaczy. jak to wygląda, jakaś próbka dźwiękowa? hmm? w razie "W" w skarpecie mam tyle siana :) .
http://guitarcenter.pl/ca...owe/bugera-bc15
a to cudo? tutaj tylko lampa na przedwzmacniaczu. ale wiesz ile mi to mówi (tyle co nic). zależy mi też na wyglądzie tego urządzenia, żeby nie było siary jak sąsiadka wpadnie posłuchać jakie bluesowe riffy :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-02-24, 15:25    Odp: jaki wzmacniacz na początek

Hmm, próbek niestety nie mam, ale na YT jest pełno testów Champów i Championów 600, to będzie coś bardzo podobnego. Podaj na PW maila, to dostaniesz foty moich wypocin ;) .
Lampka w preampie? Daje to mniej więcej tyle, co naklejenie na Malucha znaczka BMW :P . Większość dźwięku przesterowanego tworzy się w końcówie (i trafo głośnikowym, którego krzemiaki nie mają), więc lepiej byłoby już zrobić preamp na tranzystorach a wyjście na bańkach (tylko to już się producentom nie opłaca :] ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-02-24, 17:29    Odp: jaki wzmacniacz na początek

http://www.youtube.com/watch?v=8216x_wagoI <-- proszę bardzo, jedna z próbek dźwiękowych wzmacniacza produkcji Tomka. mikrofon mizerny, bo superlux. ogólnie fajnie hulają, polecam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2013-02-24, 23:43    Odp: jaki wzmacniacz na początek

To dorzucę od siebie, nagrania do płyty demo mojej dawnej kapeli. Nagrywane na ok. trzywatowym piecyku wyprodukowanym przez Pulatoma. Mam i używam do dziś, Oprócz tego mam 17 watowego Dynacorda Twena i 45 watowego Fendera Bassmana - ale do studia albo na semiakustyczne granie w małych klubach ten maluch jest niezastąpiony, nie sprzedam za żadne pieniądze!

http://mlynek69.wrzuta.pl..._me_one_reason3
http://mlynek69.wrzuta.pl...kZ/worki_it_out
http://mlynek69.wrzuta.pl...mTQJ/proud_mary
http://mlynek69.wrzuta.pl...uCt/annie_maybe
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2013-02-25, 09:12    Odp: jaki wzmacniacz na początek

O, dzięki Wam ;) . Sam nie mam jak nagrywać (delikatnie mówiąc nieporządek, z okazji przeprowadzki i remontu). Ale na lato/jesień możliwe że będę miał warunki to się w końcu czymś nowym pochwalę ;) .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szolga 

Wiek: 38
Posty: 13
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-02-25, 13:08    Odp: jaki wzmacniacz na początek

Możecie mi jasno jako laikowi powiedzieć o co chodzi z tymi "lampami"? Wiem, że to co zaraz napiszę to ignorancja z mojej strony, ale "lampy" kojarzą mi się bardziej ze światłem niż dźwiękiem, więc zastanawiam się o czym mówicie.
Jestem tym zainteresowany bo prędzej czy później jak się wyćwiczę też będę musiał pomyśleć jak nagłośnić instrument
_________________
Pasja i ciężka praca mogą zastąpić wrodzony talent
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-02-25, 15:26    Odp: jaki wzmacniacz na początek

W największym skrócie:

Dawno temu nie było tranzystorów ani diód krzemowych. Tę funkcję wypełniały lampy (bańka z elektrodami i gazem lub próżnią). W pewien sposób powodują one, że dźwięk ulega specyficznym zniekształceniom, które są nie do osiągnięcia na podzespołach krzemowych. Dźwięk przesterowanej harmonijki tzw. brzmienie Chicago otrzymuje się na wzmacniaczach lampowych poprzez przesterowanie (podanie bardzo mocnego, wręcz zbyt mocnego, zabójczo silnego sygnału) lampy końcówki mocy. Do tego dochodzą różne zmiany sygnału zachodzące w transformatorach głośnikowych, a nawet anomalie działania membrany głośnikowej.

Dobranie odpowiedniego wzmacniacza do typu mikrofonu, modelu mikrofonu, harmonijki i brzmienia harmonijkarza, do tego jeszcze nauczenie się odpowiedniego chwytu i przepływu powietrza w chwycie to cała nauka.

Odpowiedni wzmacniacz to tylko jeden z elementów łańcucha (oczywiście bardzo ważny).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bishop 

Wiek: 45
Posty: 26
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-02-25, 16:47    Odp: jaki wzmacniacz na początek

Młynek to jest skandal z tymi próbkami dźwięku !!! nie zostawiłeś mi wyboru.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu