Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
DckfPL 

Wiek: 24
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-11-24, 18:11    Jaka harmonijka do 50 zł??

Z racji tego że za niedługo są święta postanowiłem, że kupię sobie lepszą harmonijkę niż mam do tej pory (Hohner BluesBand C). Problem w tym, że harmonijka nie może przekroczyć 50 zł, bo na więcej mnie zwyczajnie nie stać. Więc jakim Waszym zdaniem jest w miarę dobra harmonijka za tą kwotę? :o
_________________
Nowy w harmonijkach... Ale coś tam wiem :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-11-24, 19:27    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Pomiędzy harmoszkami klasy BB czy Silver Star a lepszymi jest spora przepaść nie tylko jakości ale i naturalnie cenowa, bowiem lepsze harmonijki od BB zaczynają się zwykle w cenie ok. 85 złotych.

Ale jest jedna harmonijka, która kosztuje 40-50 złotych i ma całkiem pochlebne opinie - Hering Free Blues, choć nie wiem jak tam obecnie wygląda sprawa z dostępnością bo kiedyś chciałem ją przetestować ale nie znalazłem. Z Muzycznego.pl dawno ją wycofali, w Bratpolu nie ma, na Allegro też nie. Może koledzy pomogą wskazać jakiś sklep internetowy gdzie można ją kupić.

Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć też Big River Harpa za jakieś 60-70 złotych. Poza tym w cenie 40 - 80 złotych nie tylko nie ma dobrych harmonijek, ale nie ma ich w ogóle.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-24, 19:56    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

DckfPL, narzucając limit do 50 złotych zatrzymujesz się tuż przed granicą, za którą kończą się buble, a zaczyna naprawdę porządny sprzęt.
Do 30 złotych wszystko jest proste - kupujesz BluesBanda lub SilverStara i nie oczekujesz cudów, bo dostajesz dokładnie to za co zapłaciłeś. Albo w Lidlu czy innej biedronce zgarniasz do koszyka "profesjonalną harmonijkę ustną" i zastanawiasz się czemu połowa kanałów nie gra.

Ale powyżej, pomiędzy 30 a 80 złotych, jest niezbadana strefa - tajemniczy akwen, po którym wciąż pływało niewielu harmonijkarzy.

Powód jest prosty - po prostu wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie ma tam NICZEGO CIEKAWEGO!.

Wszyscy albo od razu zaczynają od wyższej półki, ale przesiadają się na nią po pierwszych krokach na tanim sprzęcie. Ale harmonijek kosztujących około 50 złotych niemal nikt nie kupuje, bo to jest totalnie nieopłacalne - dobrego sprzętu za to nie kupisz, ale jeżeli dorzucisz jeszcze trzy dyszki, to i owszem!

karol.z zaproponował ci Heringa Free Blues - konia z wozem temu, kto da radę go teraz gdziekolwiek kupić. Pozostaje jeszcze Suzuki Folk Master - instrument pod każdym względem nijaki, ale w tej kategorii cenowej i tak prawdopodobnie niczego lepszego nie znajdziesz.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-11-24, 20:04    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Cytat:
Ale harmonijek kosztujących około 50 złotych niemal nikt nie kupuje, bo to jest totalnie nieopłacalne - dobrego sprzętu za to nie kupisz, ale jeżeli dorzucisz jeszcze trzy dyszki, to i owszem!


Sęk w tym, że takich harmonijek w ogóle jest jak na lekarstwo bo poza tym Heringiem i Folk Masterem o którym zapomniałem to nic nie przychodzi mi do głowy w takiej cenie. Pewnie jest jeszcze coś ale jakichś nieznanych firm.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-11-24, 20:34    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Jest jeszcze Hohner Traveller, ale gdzieś kiedyś czytałem że to zwyczajny Silver Star i innym wzorem na pokrywach i z pokrowcem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-11-25, 10:23    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Jeszcze jest Suzuki Easy Rider. Ale naprawdę szkoda na to kasy. Jedynie Hering Free Blues jest niezły z tej półki cenowej ale , że nigdzie go nie można kupić to powinieneś DckfPL skombinować jakoś więcej pięniędzy i kupić Special20 czy Suzuki Harpmastera, ostatecznie Big River Harpa. Nauka na tańszych modelach to orka na ugorze.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-25, 11:01    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Mam jednego Suzuki Easy Ridera i mimo, że mam do niego sentyment (harpik od Cielaka), to jednak instrument koncertowy to nie jest. Uzbieraj jeszcze trochę i spraw sobie porządny prezent. Z pewnością wrażenia będą warte czekania :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-29, 18:07    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Szukaj na allegro, popytaj na forum, może ktoś jakiegoś Speciala by w tej cenie odsprzedał, dobrze trafisz, to za Ciebie go wyczyści i podda higienizacji.
Coś mi się obiło o uszy że Pilnik- w sensie ten no Migumnen, czy jakoś tak.. coś tam ma i szuka łosia...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-11-29, 18:44    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Ano coś by się znalazło, jak łoś zaryczy :) Ale to prywatnie o tym możemy pogadać.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawko_GD 

Wiek: 42
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-10, 12:41    Odp: Jaka harmonijka do 50 zł??

Babcie bym naciągnął żeby zamiast kolejnego swetra na gwiazdkę odpaliła 30 dyszki i kupuj HarpMastera Suzuki.

Lub, jak babcia hojna będzie, uzbieraj na Special 20/GoldenMelody! :cool:
_________________
ZAPRASZAM NA LEKCJE HARMONIJKI - TRÓJMIASTO!!
www.harmonijka.iscool.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu