Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
zarat 

Posty: 17
Wysłany: 2010-11-13, 17:45    Jak zagrać riffa szybko i w rytmie?

Riff brzmi następująco: http://todoarmonica.org/riff28.mp3

Tab do tego riffu wygląda tak:
[code]3 3 (3) 4 (4) (4) 4 (3) 3
3 (3) 4 (4) (4) 4 (3) 3
3 (3) 4 (4) (4) 4 3 (3) 3 2 3[/code]

Ale zatrzymajmy się tylko na pierwszej linijce, bo nawet tej nie umiem zagrać. Jak zagrać to tak by brzmiało jak w nagraniu? Mi wychodzą pojedyncze dźwięki w jakimśtam rytmie, zupełnie co innego niż w powyższej mp3. Próbuję już od dobrej godziny i nadal do oryginału bardzo daleko. Może tutaj trzeba grać jakoś inaczej?

PS. Jeśli to istotne, na harmoszy gram od 8 dni. Opanowane czyste dźwięki, kilka melodii, kilka prostych riffów i uczę się grać ze słuchu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-11-13, 18:59    Odp: Jak zagrać riffa szybko i w rytmie?

Nie wiem jak wam ale mi error w linku wyskakuje xD Więc nie pokusze się na lepszą radę niż uniwersalną prawdę do każdego pytania tego rodzaju: ćwiczenia i metronom :D Popraw linka, wrzuć swoje nagranie jak to brzmi to coś bardziej konstruktywnego się postaramy napisać :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-13, 18:59    Odp: Jak zagrać riffa szybko i w rytmie?

Nawet nie przesłuchałem tej zagrywki, nie interesuje mnie tab (skoro grasz ze słuchu to po co Ci tabulatura... rozkmiń sam...) Ważne jest to, że jeśli chcesz zagrać coś szybciej
najpierw musisz opanować to w wolniejszym tempie
http://metronomeonline.com/
Zapraszam na tą stronkę, włączasz najwolniejsze tempo, grasz, jeśli potrafisz w tym tempie, to puść sobie o 5 szybsze tempo i posuwaj się co 5 do momentu w którym nie potrafisz zagrać i na tym tempie próbuj tak długo żeby wychodziło
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
zarat
  
Odpowiedz do tematu