Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-20, 19:48    Hohner Toots vs Hohner CX12

Przeglądam stronę Hohner.de i znalazłem takie opisy, chromatyków które zdają się szczególniej nadawać do jazzu (jeśli nie zależy to bardziej od grającego, jak sądziłem :) ):

Seria "Toots" ma dwa warianty:
Toots recommends the Mellow Tone for ballads or classical pieces and the Hard Bopper for more contemporary material.

Jest też CX-12 - z możliwością bendingu (?)

No i jak sama nazwa wskazuje CX-12 Jazz

I moje pytanie do "obytych z tematem" ;) :
Czym się może różnić
Mellow Tone od Hard Bopper?
Mikrostrojeniem, ustawieniem stroików bardziej/mniej szczelnie, wentylami, czy czym?
I czym CX-12 od CX-12 Jazzz?
Widzę różnicę w kształcie ustnika, ale jak to ma "ujazzawiać"?

Ktoś miał styczność z tymi harmonijkami?

ps. Wszystkie kosztują ok. 660zł :( ale kuszą (np. jakiś zbiorowy prezent na święta lub urodziny od wszyyyystkich krewnych i znajomych królika) :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-08-22, 21:09    Odp: Hohner Toots vs Hohner CX12

Drui napisał/a:
Czym się może różnić
Mellow Tone od Hard Bopper?


Zapewne barwą dźwięku :) . Mellow tone, czyli łagodne brzmienie i nieco żywszy Hard Bopper :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-23, 08:18    Odp: Hohner Toots vs Hohner CX12

Że barwa dźwięku, to niewątpliwie :)
ale może czymś jeszcze, bo inna jest grubość płytek stroikowych ale może to nie jedyna różnica?

Czy ktoś miał do porównania obydwie CX-12 i Scx-48 - Prawda to z tymi możliwościami bendingu? I gdzie bardziej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-08-23, 20:05    Odp: Hohner Toots vs Hohner CX12

Drui napisał/a:
Prawda to z tymi możliwościami bendingu? I gdzie bardziej?


W ograniczonym zakresie bending można uskuteczniać na każdym chromatyku, nawet na Swanie ;) . CX-12 jest ciekawa, wygląda jak harmonijka Dartha Vadera ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zoliax

Posty: 11
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2010-08-24, 19:08    Odp: Hohner Toots vs Hohner CX12

CX-12 Jazz ma zwężony (poglądowo w pionie) ustnik, by lepiej i szczelniej go objąć. Wygląda na to, że stroiki są ustawione trochę wyżej. To ze strony Hohnera.
Cytat:
The great-looking new gold to red housing isn't just eye candy. The narrower mouthpiece, manufactured according to modern ergonomic principles, allows the player to get a tighter lip seal for faster speed and response. The slightly higher reed offsets produce a dynamic and powerful sound with plenty of drive. You'll be playing Toots Thielemans licks in no time.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu