Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
elsiniak 

Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-21, 15:36    [Hohner] Mikrofon Hohner blues blaster

Cześć
Posiadam mikrofon Hohner Blues Blaster i padła mi wkładka. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie można takową wkładkę zakupić.

Pozdrawiam
_________________
Siniak
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-21, 16:00    Odp: [Hohner] Mikrofon Hohner blues blaster

Zobacz na www.harponline.de może coś mają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-21, 17:02    Odp: [Hohner] Mikrofon Hohner blues blaster

NIE KUPUJ WKŁADKI HOHNEROWSKIEJ!!! (a tak naprawdę to nie wiadomo, co w tym siedzi; Hohner twierdzi, że produkują je w Japonii, ale ja obstawiam Chiny). Radzę Ci kupić wkładkę shure'owską 99A86 (np. przez ebay). Chodzą po 60-70 dolarów i maja o wiele lepsze brzmienie, niż te dziadostwa od Hohnera. A przede wszystkim są trwałe, bo to wkładki dynamiczne. Krystaliczne, jak widzisz, padają. Ewentualnie, jak chcesz mieć brzmienie zblizone bardziej do astatica, niż green bulleta, to ceramiczną MC127. Też podobnie kosztuje i też gada nieźle.

A swoją drogą - masz pewność, że to wkładka? Ja tez tak miałem, i też myślałem, że to wkładka - potem się okazało, że to był kabel. Wkładki piezoelektrycznej nie sprawdzisz tak, jak dynamicznej.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
elsiniak 

Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-22, 12:03    Odp: [Hohner] Mikrofon Hohner blues blaster

Młynek

Bardzo dziękuję za informacje na temat wkładek, na pewno przydadzą mi się w przyszłości. Okazało się, że miałem ten sam problem co Ty. Jak sprawdzałem kabel wcześniej to wszystko było OK, wczoraj jeszcze raz rozebrałem wtyczki i znalazłem "zimny lut", więc raz stykało a raz nie. Mój błąd :) . W każdym razie mikrofon jest OK i dzięki za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Siniak
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-01-22, 12:48    Odp: [Hohner] Mikrofon Hohner blues blaster

Proncie bardzo. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Tak po prawdzie, to co prawda te wkładki są delikatne, ale znowu nie jest tak, że padają jak muchy. Trzeba jej w tym trochę pomóc - np. upuszczając mika na podłogę, albo zostawiając w lecie w zamkniętym, nasłonecznionym aucie, wzglednie w zimie na mrozie. Jeśli się takich rzeczy nie robi, to sama z siebie rzadko się psuje (choć to się też zdarza). Nie wspomniałeś o takim incydencie, więc pomyslałem, że możesz mieć to co ja z kablem. No i na szczęście się sprawdziło :D

Ja swoje mikrofony (mam 2, z których jeden to właśnie Blues Blaster, drugi to Astatic JT-30 z vintage'ową wkładką od green bulleta) noszę zawinięte w gąbkę, dobrze osadzone w kuferku, a w zimie ten kuferek wożę w srodku auta, nie w bagażniku. Za dużo kosztowały (zwłaszcza Astatic), żebym je mial w głupi sposób zniszczyć...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu