Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kulalem 

Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-27, 23:36    Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Suzuki Bluesmaster

Witam
Chciałabym zacząć swoja przygodę z harmonijką. Poszperałam trochę w sieci i natrafiłam na kilka ciekawych harmonijek dla początkujących. Nie chce zacząć od jakiejś super drogiej ale i nie chce jakiejś taniej, która szybko zakończy swój żywot. Interesuje mnie na początek 10-kanałowa w tonacji C. Dlatego mam do was pytanie... Którą z tych wybrać ?

- Hohner Golden Melody
- Hohner Special 20
- Suzuki Harpmaster
- Suzuki Bluesmaster

Jeśli macie jakieś inne propozycje dla mnie nie będę miała nic przeciwko... ;)

Wiem, że tu odgrzewam temat pierwszej harmonijki ale nie miejcie mi tego za złe..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-08-27, 23:58    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Suzuki Bluesmaster

Cześć,
Pewnie zainteresowałaś się harmonijką przez Harmonica Bridge :) Co do harmonijek każda z wymienionych jest dobra na początek i każdy kto się wypowie poleci z nich inną. Special był moją pierwszą harmonijką i mam do niego sentyment więc chyba bym ją ci polecił. Można na niej szybko grać. Na harpmasterze też grałem i też jest dobrą harmonijką. Na dwóch pozostałych nie dane mi było narazie zagrać. Na goldence podobno łatwo jest się uczyć podciągów.
To by było na tyle. Dodam, że ja swoją pierwszą wybierałem też z podobnego zestawu i zdecydowałem się na ładniejszą dla mojego oka ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mingar 

Wiek: 27
Posty: 13
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: DG
Wysłany: 2011-08-28, 11:25    Odp: Hohner Golden Melody vs Hohner Special 20 vs Suzuki Harpmaster vs Suzuki Bluesmaster

Hmm moją pierwszą harmonijką była Marine Band Hohnera byłem z niej bardzo zadowolony :) polecam ją, ale tylko kupioną i sprawdzoną w jakimś muzycznym, bo teraz hohner nie zważą tak bardzo na jakość...
a z tych 4 co wymieniłaś polecam Harpmaster gdyż jest bardzo przyjemna i fajnie się na niej gra praktycznie wszystko ;)
_________________
Każdy żyje by dopełniło się jego przeznaczenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu