Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kubajedra97 


Wiek: 26
Posty: 19
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2011-07-06, 14:08    Hohner Blues Harp C vs Hohner Big River Harp

MAM pytanko co jest lepsze blues harp czy riverka. Otóż ostatnio padł mi blues harp (ze starości :D ) i mam dylemat . Prosze o szybką odpowiedż . POZDRO :harp:
_________________
{ Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera }
— Ryszard Riedel

Trojden niech blues będzie z tobą !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-07-06, 14:26    Odp: Hohner Blues Harp C vs Hohner Big River Harp

To zależy tylko od Twoich upodobań.

Różnica tak naprawdę jest w:
- Korpusach. Blues Harp drewniany z węższymi kanałami; Big Rver Harp - plastikowy z szerszymi kanałami. Teoria i niektóre doświadczenia grających mówią, że węższe kanały wymagają lżejszego zadęcia do wzbudzenia stroika i pozwalają precyzyjniej panować nad podciągami.
- Pokrywy. Blues Harp ma trochę niższe (dla niektórych wygodniejsze) a Big River Harp ma "wyższe" i wyoblone. Trochę inaczej się usta na nich układają. Big River Harp ma po bokach otwory, których nie ma Blues Harp. Pokrywy powodują, że harmonijka trochę imaczej brzmi.
- Płytki stroikowe w tych harmonijkach są takie same.

Kilka mich uwag dotyczących brzmienia "z pokryw" i odczuć znajdziesz tutaj: http://forum.harmoszka.co...band-vt4003.htm

Odnośnie wrażeń brzmienia - musiałbyś sam spróbować.

Teraz subiektywnie.
Uważam, że Blues Harp jest lepszy, zarówno brzmieniowo, jak i w wygodzie gry, ale pokrywy z Big Riverki mam na drewnianym korpusie od Blues Harpa w A i w tamtym temacie napisałem czemu. Tak a'propos to na korpusie Big Rivera w G mam pokrywy Blues Harpa - też gra i wg mnie lepiej niż na pokrywach Big Riverki. Korpusów z szerokimi kanałami nie lubię (mam sąsiady) i mi osobiście granie na korpusie Big Riverki nie bardzo pasuje, chociaż właśnie z tego powodu często gram na tej hybrydzie, bo jak mi trafianie w kanały tam wychodzi dobrze to później na Blues Harpie problemów z tym nie mam.

Na Twoim miejscu jeśli korpus i pokrywy od Blues Harpa masz w dobrym stanie, kupiłbym Big Riverkę i poeksperymentował z korpusami i pokrywami. Płytki stroikowe pasują bo są wymienne, a jak Ci się brzmienie korpusu i pokryw Big Riverki nie spodoba zawsze możesz płytki osadzić na korpusie i pokrywach Blues Harpa i masz brzmienie, które Ci się bardziej podoba. Będziesz też mógł ewentualnie utworzyć hybrydę, która będzie Ci pasowała najlepiej.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
kubajedra97, pawelski99
kubajedra97 


Wiek: 26
Posty: 19
Skąd: Izdebki
Wysłany: 2011-07-07, 12:21    Odp: Hohner Blues Harp C vs Hohner Big River Harp

jak byłem w muzycznym był tylko blues harp i jakieś suzuki za 200 zł więc kupiłem oczywiście hohnera :D PS: Thx za fatygę
;)
POZDro
_________________
{ Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera }
— Ryszard Riedel

Trojden niech blues będzie z tobą !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu