Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
weyland-yutani 

Posty: 1
Wysłany: 2021-04-15, 19:10    Harmonijki

Witam
Zostałem posiadaczem dwóch harmonijek o których nie mam zielonego pojęcia chce je sprzedać czy jest ktoś tutaj i może je wycenić lub kupić.
pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2021-04-16, 11:01    Odp: Harmonijki

Są kolekcjonerzy starych harmonijek. Może nawet dostaniesz propozycję zakupu. Kilku z nich jest zarejestrowanych na naszym forum, ale czy obecnie tu zaglądają - nie wiem.

Z samych zdjęć nikt Ci tego nie wyceni. Trzeba ocenić stan wszystkich części składowych (w tym i stroików, które są teraz niewidoczne).

Dobrze, że masz opakowania harmonijek, kolekcjonerom często zależy na komplecie harmonijka i opakowanie.

Osobista refleksja - cena raczej nie będzie wysoka, do grania raczej nie będzie kupione, bo rynek zalały tanie współcześnie produkowane harmonijki z Chin, a wartość kolekcjonerka nie jest wysoka (za mały rynek).

Na śląsku, myślę, że nawet w samych Katowicach, znajdziesz kogoś z forum, kto ma tu odpowiedni szacunek użytkowników, kto będzie w stanie obejrzeć te harmonijki, wycenić a stan opisać na naszym forum z własnego konta.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2021-04-16, 11:54    Odp: Harmonijki

Dla mnie warta zainteresowania była by harmonijka Larry Adler.
Mam już takie dwie i obydwie są z "demobilu", ale sprawne.
Zakładając, że w.w. egzemplarze są w dobrym stanie to można by jeszcze na nich pograć.

Jedynie co można w nich zdobić to nowa galwanizacja pokryw tudzież regulacja stroików w przypadku rozstrojenia - ale to trzeba sprawdzić osobiście.

Ja kupiłem moje sztuki okazyjnie. Każda od innego posiadacza i każda za inną cenę.
Taka jak powyżej kosztowała mnie dwie stówki. Ta nowsza dwa razy więcej.

Gdybyś chciał sprzedać, to sądzę, że coś pomiędzy 200, a 300 PLN powinneś się targować.


P.s. na zdjęciu - tak wygląda po regeneracji pokryw i grilla (ustnik z dziurkami).
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu