Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-11-15, 20:30    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Zgadzam sie kupujcie Historie choroby. Milosnicy NZB nie beda zalowac. Sam wlasnie mam
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-16, 15:55    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Owszem, "Historia choroby" jest super naprawdę. Jest to jedna z niewielu płyt/składanek, które słuchałem naprawdę przez długi czas i nałogowo.
Oczywiście trzeba powiedzieć, że nie wszystkie płyty w niej zawarte są dobre. Najlepsze to:
"Ciśnienie", czyli płyta z Dżemem, bardzo dobre i silne brzmienie.
"Blues Mieszka w Polsce"
"Satyr Blues Night Live"
No i powiedzmy "Przejściowy stan"

A no i oczywiście nie zapominajmy o super płycie: "Harmonijkowy As"!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Natalla-dzem 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 2007-11-17, 18:00    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

"Harmonijkowy As" - rewelacja, zgadzam się! :viva:

Ale najbardziej podoba mi się u Sławka solo w "Szóstej zero dwie" :harp:
_________________
www.bluesmaniak-natalia-dzem.blog.onet.pl :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-17, 18:05    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Natalla-dzem napisał/a:
Ale najbardziej podoba mi się u Sławka solo w "Szóstej zero dwie" :harp:


Na mnie też zrobiła ogromne wrażenie. Idealnie pasuje do utworu i tyle w niej energii... :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Natalla-dzem 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 2007-11-17, 19:57    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Otóż to! Ta energia! W ogóle cała piosenka jest super, Sławek ma tak charakterystyczny, tak ciekawy głos... Plus harmonijka - po prostu idealnie :)

mój wzór :harp: ;)
_________________
www.bluesmaniak-natalia-dzem.blog.onet.pl :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-20, 21:48    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Wierzcholski to po Riedelu i Nalepie najlepszy bluesman w Polsce. Takie jest moje zdanie .
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-05, 13:15    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Wierzchowski jest dobry (o ile nie najlepszy w polsce wg wielu) ale mnie i tak Urzeka gra Ryska i to dzieki Niemu siegnolem po ten instrument co prawda nie byl On mistrzem harmoszki ale potrafil pokazac "to cos" i to dzieki 6temu zaczolem grac...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2008-04-10, 22:38    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Musze zesmutiem stwierdzic że sławek juz wiele
do zaoferowania nie ma. moimskromnym zdaiem bije go na głowe np Bart Łęczycki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
VeLvet 


Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2008-04-10, 22:49    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Usłyszałem o nim dopiero po kupnie książki: Harmonijka i Blues jego autorstwa... kojarze tylko że coś tam z Dżemem grał, ale pewien nie jestem =)

Zreszta i tak to większosc bardziej ceni Ryska niż Sławka =s
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-10, 23:04    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Ale co do umiejętności harmonijkowych, to Sławek Ryśka na głowę 3 razy biję. Ale nawet ponad Panem Wierzcholskim jest jednak Bartek. Ale też ciężko porównywać, bo mają Panowie zupełnie inny styl.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
VeLvet 


Wiek: 31
Posty: 19
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2008-04-11, 11:27    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Szczerze mówiąc bardziej odpowiada mi styl pana Sławka, nie mam pojęcia dlaczego... =s
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-11, 17:25    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

To kwestia gustu. Ja cenię Sławka Wierzcholskiego za umiejętności i szybkość gry, jednak styl wydaję mi się nieco zbyt pirotechniczny. Jednak uważam, że to znakomity harmonijkarz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-11, 20:19    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Obydwaj Panowie grają różnie. Łatwo się temu przyjrzeć oglądając ich wspólny występ. Po obejrzeniu stwierdzam, iż naprawdę trudno powiedzieć, a dyskusja o tym kto jest lepszy ma taki sens jak dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-12, 00:21    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

kamilteau napisał/a:
a dyskusja o tym kto jest lepszy ma taki sens jak dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :harp:


Hehe, myślę, że w tej kwestii dyskusja jest zbędna, bo to oczywista rzecz, które Święto jest ważniejsze. No... chyba, że ktoś jest ateistą.

Wracając do tematu:
Ja bym obu Panów postawił na tym samym 1 miejscu na podium. Mają Oni różne style, a co za tym idzie nie można ich porównać ze sobą, tak jak ciężko jest porównać: Jacka Jagusia (JJ Band) i Witka Jąkalskiego (NZB)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-12, 00:35    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Rzeszot napisał/a:
to oczywista rzecz, które Święto jest ważniejsze. No... chyba, że ktoś jest ateistą.


Jestem ateistą, ale wiem, że ważniejsza jest Wielkanoc :P Dyskusja w tym wypadku nie ma więc racji bytu, podobnie jak w wypadku wyższości jednego z wyżej wymienionych muzyków nad drugim.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
DavidS 


Wiek: 31
Posty: 52
Skąd: Lipnica Wielka
Wysłany: 2008-04-29, 19:04    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

A wiecie na jakiej harmonijce gra?
_________________
Czym jest dla mnie muzyka? Wszystkim...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-29, 19:06    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Kiedyś grał na Marine Band, teraz bodajże Meisterklasse.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-29, 22:57    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Maisterklasse MS i Marine Band Deluxe. Rozmawiałem ostatnio z Panem Sławkiem i wyznał mi, że nie ma tak naprawdę różnic wielkich między harmonijkami od średniej półki cenowej wzwyż. Wszelkie różnice są tu raczej spowodowane subiektywnymi odczuciami (np. Pan Sławek nie lubi Goldenek, bo są dosyć szerokie i dla niego niewygodne).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-24, 21:45    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju a'la Nocna Zmiana. Skazani na busa!

http://www.milanos.pl/video.php?cat=8&id=4615
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-11, 10:34    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Wspanialy harmonijkarz, stwarza niesamowity klimat, i zdecydowanie lepszy material na idola, niz wiele innych bluesmanow ;-)

Widzial ktos wczoraj na TVP kultura film "Zawsze wygra blues"? Moze go ktos zarejestrowal, albo wie, gdzie mozna to jeszcze zobaczyc/sciagnac? Bo ja oczywiscie przegapilem :oops: Dla niezorientowanych cytat z www.blues.pl:

"10 lipca, o godzinie 19:30, TVP Kultura przedstawi film pt. "Zawsze wygra blues" w reżyserii Jerzego Krysiaka, ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa w rolach głównych. Film jest pełnometrażowym paradokumentem, zrealizowanym w roku 1996 w klubie "Piano" w Brodnicy. Ilustracją muzyczną całości są utwory z płyty "Co tylko chcesz" Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Udziałem we wspomnianym filmie zadebiutował w zespole gitarzysta slide, Witek Jąkalski."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-12-02, 01:04    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Sławek nie umie śpiewać?? :x
Kurcze to jest blues, a to jak śpiewa jest genialne, nie wyobrażam sobie by w jego utworach miał inny głos styl śpiewania...


Zauważyliście, że jak gra na harpie to często wydaje takie dźwięki gardłowe, które dość głośno słychać?? (My też tak robimy jak bardzo chcemy powietrze wydmuchnąć, ale zaciskamy gardło a potem je uwalniamy i taki głos specyficzny jest - beatboxerzy tego używają ;D ) A jak się w słuchać, jak uczy grać pojedyncze dźwięki to już normalnie strasznie to słychać.

[ Dodano: 2008-12-02, 00:06 ]
P.S. nie ma ktoś może podkładu gitarkowego do Lat dziewięćdziesiątych??
Wiem, że to tylko 3 akordy na 12 taktów prosto dosyć rozłożone ale gitarki nie mam ;/ A chciałbym trochę solówki do takiego podkładziku pomęczyć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
JuHaS 


Wiek: 31
Posty: 23
Skąd: CBR
Wysłany: 2008-12-11, 20:22    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

http://pl.youtube.com/watch?v=VGV2TcwvbMg

Czy wam to przypomina Sławomira?? tz. chodzi mi o wykonanie nie o tekst :P
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-11, 20:37    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Wiesz, myślę, że i tak bardziej zbliżona do oryginału jest piosenka Kabaretu Moralnego Niepokoju, jak i charakteryzacja Roberta Górskiego oczywiście ;)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-03-28, 15:03    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Po wczorajszym koncercie NZB w Radomiu wychodze z załozenia że kto nigdy nie słuchał NZB (instrumentalistów) i Sławka (jako Wokalistę i harmonijkarza) na żywo to ich nigdy nie słyszał. Płyty studyjne to zwykła szara namaistka w porównaniu do tego jak to wygląda na koncercie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-04-20, 18:29    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

[b]biniek [/b] ma cholerną rację. Będąc w Supraślu tamtego roku na koncercie NZM, to nic w porównaniu do tego, co znajduje się na płytach.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-05-17, 09:23    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Również odwiedziłem ich koncert ^^ Dobrze grali, choć niestety, ale widać, że takie koncert to dla Sławka pewna rutyna... Nie mniej jednak mam autograf mojego idola, zdjęcie sobie z nim zrobiłem i ogólnie... cały w kwiatkach jestem :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Karunia 


Wiek: 32
Posty: 21
Wysłany: 2009-05-22, 14:30    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

aj, za tydzień NZB gra u mnie w Chrzanowie. jakże mnie pozytywnie Wasze wypowiedzi nastroiły ;)

[quote="binek"]Po wczorajszym koncercie NZB w Radomiu wychodze z załozenia że kto nigdy nie słuchał NZB (instrumentalistów) i Sławka (jako Wokalistę i harmonijkarza) na żywo to ich nigdy nie słyszał. Płyty studyjne to zwykła szara namaistka w porównaniu do tego jak to wygląda na koncercie.[/quote]
z tym większą radością posłucham więc NZB na żywo..
_________________
[size=9]"[color=green]Kto rozmawia z drzewem, nie musi zaraz iść do psychiatry. Ale większość ludzi myśli inaczej.[/color]"
[i]Phil Bosmans[/i][/size]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-07-25, 10:48    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

I Sławek wraz z NZB dostali złotą płytę za Historię Choroby. Gratulujemy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2009-11-14, 22:10    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Hi, właśnie wróciłem z koncertu NZB i muszę zgodzić się z przedmówcami: na żywo to na żywo :) Jestem na TAK :D
_________________
Chociaż kiepsko gram i tak love moją harmonijkę :D
Moje Blowin in the wind na YouTube
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jerriko 


Wiek: 41
Posty: 90
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-15, 08:15    Odp: [Harmonijkarz] Sławek Wierzcholski - harmonijkarz, kompozytor, organizator festiwalu Harmonica Bridge

Ja byłem na koncercie NZB w Warszawie (Lapidarium) w lipcu tego roku. Fakt, fajnie zagrali a dodatkową atrakcją był występ Jana Błędowskiego. Ale nie zmienię zdania, że Sławek Wierzcholski nic ciekawego nie wnosi ze swoim stylem gry na harmonice.Każdy koncert jest taki sam, te same riffy i zagrywki od lat.
Tutaj wrzuciłem jeden kawałek z tego koncertu jak chcecie to zerknijcie
http://www.youtube.com/watch?v=BuZEtmIl8Ps
_________________
Robota nie bar, ale musisz chodzić codziennie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu