Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1565
Otrzymał 118 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2022-09-14, 12:50    [Harmonijkarz] Rachelle Plas

Warto tu poświęcić kila słów więcej, niż w zbiorczym zestawieniu światowych harmonijkarek o RACHELLE PLAS
Oto tłumaczenie z francuskiej WIKIPEDII. Zapewne będzie kontynuowane, gdyż cały czas Rachelle się rozwija i zaskakuje nowymi sytuacjami, evantami muzyką, którą gra.

Ur. 6 lipca 1992r.
Rachelle Plas zainteresowała się muzyką od najmłodszych lat. Odkryła to najpierw przez flet prosty, potem przez flet poprzeczny i kilka dźwięków gitary. W wieku 5 lat podarowano jej harmonijkę, na której nauczyła się grać poprzez rymowanki, takie jak „À la claire fontaine”, „Kiedy święci wkraczają” itp. Następnie w wieku 8 lat brała lekcje gry na harmonijce w Paryżu, aż skończyła 14 lat, kiedy zaczęła śpiewać. Pierwszy koncert Rachelle Plas ze swoim pierwszym zespołem odbył się w 2003 roku, w duecie z gitarzystą, na podniesieniu kurtyny festiwalu Vauréal. Następnie wygrała festiwal bluesowy Vauréal w 2005 roku.
W 2009 roku dołączyła do „stajni” Hohnera, niemieckiej firmy produkującej instrumenty muzyczne, reprezentując markę. W 2010 roku, Rachelle Plas zdobyła 1 miejsce na Cahors Blues Festival, co pozwoliło jej zagrać tam ponownie dwa wieczory na dużej scenie w następnym roku. To tam Michael Jones proponuje mu zaśpiewanie z nim w duecie piosenki Proud Mary7. Dzieli scenę z Beverly Jo Scott w piosence The Rose 8, a także zostaje zaproszona przez angielską piosenkarkę Connie Lush. Równolegle do tego wszystkiego i do jej szkoły, a potem życia studenckiego, Rachelle Plas również zaczęła uprawiać sport - judo w wieku 5 lat, który kontynuowała na wysokim poziomie we francuskiej drużynie, aż została wicemistrzynią świata juniorów w kategorii mniej. powyżej 57 kg w październiku 2010 r. Swoją sportową karierę nawiązuje do fragmentu walki judo z Japonką na mistrzostwach świata pod koniec pierwszego klipu Back in the 70s, singla z jej debiutanckiego albumu Profile wydanego w marcu 2012 roku11. Następnie Rachelle Plas koncertowała przez trzy lata we Francji, Europie (Niemcy, Wielka Brytania, Luksemburg, Holandia, Cypr...) i na całym świecie. W tym czasie Rachelle Plas zagrała przed około 10 000 osób na FestiBlues International w Montrealu w Kanadzie 2012, a także miała okazję zagrać w Azji podczas narodowego festiwalu jazzowego w Tajlandii 2013. W 2013 roku Rachelle Plas rozpoczęła pracę nad napisaniem i skomponowaniem swojego drugiego albumu. 16 lutego 2014 roku artysta Philippe Hervouët zaprosił Rachelle Plas na Olimpiadę, by wykonała z nim piosenkę Ouzh da guichen. 26 marca 2016 roku wydała mój drugi album (krótki film) Cyclone w reżyserii Philippe Hervouët, wyprodukowany przez Virginie Leroux z Victory's Way Music. Wszystkie teksty pisze po angielsku, a do większości tytułów komponuje piosenki z Philippem Hervouëtem. Śpiewa swoją pierwszą piosenkę po francusku zatytułowaną Hors piste, napisaną przez Philippe'a Hervouëta i skomponowaną przez nią samą. Wydała swój singiel Sweet Angel, który koncertowała w 2015 i 2016r. Album był dostępny w sprzedaży cyfrowej w październiku 2016 roku.
c.d.n.

_________________
Keep breathing music ...
  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu