Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-31, 23:24    [Harmonijkarz] Philip Achille

Aż dziw bierze, że tu w naszej forumowej antologii największych harmonijkarzy wykonawca ten jeszcze nie zagościł! :?

Jeden z niewielu koncertujących największych wirtuozów harmonijki Chromatycznej w skali światowej.
Philip Achille to brytyjski harmonijkarz, który uczestnicy w Solihull School, British Independent szkoły w West Midlands.
Aktualnie studiuje Chromatic Harmonica w Royal College of Music.
Philip jest również w stanie grać na basie i saksofonie

Klasycznie grający na harmonijce Philip Achille nadal ma lekcje (tutoriale) prowadzone przez Jim-a Hughes-a legendy harmonijki - jako muzyk sesyjny oraz w szkole graczy, takich jak Tommy Rielly, Shellist, Douglas Tate, Larry Adler i Stevie Wonder.

Artysta potrafi grać na harmonijce w towarzystwie całej orkiestry.
Philip ma doświadczenie w wielu gatunkach muzycznych takich jak Jazz, Klasyka, Blues i Muzyka Irlandzka.

Poniżej jeden z wcześniejszych nagrań tego mistrza:



Tu zaś już w pełni dojrzały artysta estradowy w Music London ROYAL HALL grając koncert z kompozycji Larego Adlera ,,Genevieve”

Wg. znawców to jeden z najtrudniejszych do zagrania utworów na harmonijkę chromatyczną.



i jeszcze jeden ciekawy koncert Mistrza.



Osiągnięcia:
• National Harmonica League Player of the Year 2005 [1]
• World Youth Solo Chromatic Harmonica Champion 2005 [1]
• World Open Harmonica Champion 2005 [2][3]
• Tabor Foundation Award 2006 [1]
• Birmingham International Jazz Festival Young Musician 2006 [4]
• Eurovision Young Musician of the Year Finalist 2008


Opracował: felix
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-06-11, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-03-20, 00:12    Odp: [Harmonijkarz] Philip Achille

Słuchając jak Philip Achille gra klasykę chylę czoła-absolutny wirtuoz.Ale kiedy gra coś około jazzowego to już mnie to nie rusza.Mam takie odczucie,że jest to takie "szkolne",brakuje tego powietrza,jakiegoś rozmarzenia,tego czegoś nieuchwytnego pomiędzy dżwiękami,co sprawia,że solówki chce sie słuchać.Dystansu do materii dżwiękowej,jaką musi mieć jazzman.Ta solówka Achille w "Someday My Prince Will Come" jest właśnie taka szkolna.
Kiedy Thiellemans czy Wonder pociągną pierwszy dżwięk to już wiem,że dale będzie tylko poezja.U Achille tego nie czuję.
Ale poza tym rzeczywiście jest to wybitny technik-instrumentalista.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-20, 08:30    Odp: [Harmonijkarz] Philip Achille

W pełni się zgadzam z przedmówcą. Klasykę gra świetnie, ale jeżeli chodzi o jazz, to czegoś mi tu brakuje. Chyba tej improwizacyjnej swobody... Ale z reguły tak jest, że muzycy wykształceni, bardzo dobrze grający klasykę gorzej improwizują.

Ale przyznaję, że jest świetnym harmonijkarzem. A jak posłuchałem te kawałki klasyczne, to jestem oczarowany... Wirtuoz w pełnym tego słowa znaczeniu.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu